• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Skeleti i dinosaurit 32 metra të gjatë shitet në ankand për shifrën 3.5 mln euro

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL

Skeleti i dinosaurit 32 metra të gjatë shitet në ankand për shifrën 3.5 mln euro​

1602953314204.png


Një skelet dinosauri u shit për një shumë absurde parash gjatë një ankandi në një shtëpi në Paris.


Skeleti Allosaurus u shit për afro 3.5 milion dollarë të martën, sipas Reuters. Skeleti i dinozaurit u gjet në Wyoming tre vjet më parë. Një blerës i huaj i paidentifikuar e mori skeletin për shumë më tepër sesa çmimi i kërkuar prej një milion eurosh.

Skeleti ishte 70% i plotë, sipas Reuters. Kockat u gjetën gjithashtu të rreshtuara me njëra-tjetrën duke e bërë shumë të lehtë rilidhjen. Skeleti është 11 metra i lartë dhe afërsisht 32 metra i gjatë


Ka edhe shenja dhëmbësh në pjesën e brinjëve. Ekspertët besojnë se shenjat mund të kishin ardhur nga një sulm nga një grabitqar.

“Më pëlqen që ky skelet u shit në ankand, por 3.5 milion dollarë janë shumë para. Gjithashty pyes veten se ku e vendos dikush një skelet dinosauri kaq të madh? 11 metra i lartë, dhe 32 metra i gjatë është i goxha madh. Unë mendoj se duhet një oborr i veçantë për të,” tha paleontologu Briano.
g.shqip
 
Private conversations
Help Users
    Top