Si qani kur qani ☻ ?

Bebw

Antarë i Respektuar
Haj pipellsa ,po hap nje teme ku ti mesojme robt te qajn pa turp e pa siklet ☻
Te qash nuk eshte turp,te qash nuk eshte dobsi,te qash eshte lehtesim dhe pastrohesh nga cdo ndienje negative .Te qash te sjell paqe ne shpirt❤
Qellimi i temes eshte tu jepni nje dore robve me musteqe(femra meshkuj) qe si lagin syckat dhe ti tregoni se kur keni lotuar per here te fundit,ose si e zbrazni merzin tuaj ?

Ps: njerez te fort jan ata qe qajn dhe jo qe ulerijn ,ata qe qeshin dhe jo qe ngrysen ,elastiket e jo ata qe te rrin plot qendrim ❤
Vetem guri nuk ka ndienja ,ne frymoreve eshte kunder natyres te sillemi si jofrymor ,shfaqini ndienjat pa ngurim ,sepse ne fund te fundit jo me kot jemi jetik ❤

Nuk ka kohe per hatermbetje ,jeta eshte plot te papritura,na duket sikur me kohe kalon cdo gje por me kohen thjesht humbim veten tone dhe largohemi krejt papritur me kokmenjan nga ata qe dikur i kemi dashur shume .Falni,dashuroni,qani,qeshni,trishtohuni ,ama keto mos i beni te vetem ,kemi lindur vetem vertet,edhe per te vdekur vetem do vdesim ama per te jetuar vetmia te mbyt .(se dola jasht permbajtjes se temes☻)
Hugs all dhe mos harroni te qani ❤
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Se kuptova qellimin e temes drejt me thone
Duhet me qajt ne forum? Se ndryshe quhemi me mustak?
E mire une se kam zanat te qarin e viktimizim neper forume,
Dmth qaj apo perjetoj ndjesi plogeshtie per njerez qe i kam te afert ne jeten reale, per virtualet ndjese por sdi te qaj
 

Bebw

Antarë i Respektuar
E mire une se kam zanat te qarin e viktimizim neper forume
E di cfare dmthn viktimizim moj shoqe,as ka lidhje fare me temen qe eshte hapur?!Nuk ka nevoj te shtiresh por te jesh vetvetja,ate konceptin tend te viktimizimit se kam pare ketej verdalle (perjashtoj nje person)por jo per cdo person qe shpreh ndieshmerin e vet ta quani "te viktimizuar" ,aman o Mon kaq e gabuar eshte per ty qe dikush shprehet pa citime per trishtimin e vet ,a nuk te ka ndodhur qe te jesh e mbushur plot trishtim dhe e vetmja menyre per tu lehtesuar eshte te shprehesh qoft edhe virtualisht(si te ndihen me rehat) ...por edhe ti vet te mikeshat e tua se ke bere asnjehere ?!Kaq e gabuar eshte te tregohesh njerezore e te sillesh si i till? Pse duhet ta ndrydhim veten ne kete aspekt e ta marrim qarjen per viktimizim ,te qash eshte emocion,ashtu si e qeshura...nejse.Qellimi i temes lidhet drejtperdrejt me perdorimin e gabuar te fjales "qaj" duke u perdorur si humor ,nuk ka pse bullizohet asnje person me fjalen "viktimizim" vetem se eshte i/e ndieshem/e .Ate aq sa kam shkruar e ke te sqaruar,le te qajm 5minuta te gjithe virtualisht ☻

Asgje personale qe ta kesh te qart thjesht me vret syt ajo fjala e rendomt "viktimizim"
Hugs
 

Bebw

Antarë i Respektuar
IMe lot e me qurre?
GIF by VICE En Español
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
E di cfare dmthn viktimizim moj shoqe,as ka lidhje fare me temen qe eshte hapur?!Nuk ka nevoj te shtiresh por te jesh vetvetja,ate konceptin tend te viktimizimit se kam pare ketej verdalle (perjashtoj nje person)por jo per cdo person qe shpreh ndieshmerin e vet ta quani "te viktimizuar" ,aman o Mon kaq e gabuar eshte per ty qe dikush shprehet pa citime per trishtimin e vet ,a nuk te ka ndodhur qe te jesh e mbushur plot trishtim dhe e vetmja menyre per tu lehtesuar eshte te shprehesh qoft edhe virtualisht(si te ndihen me rehat) ...por edhe ti vet te mikeshat e tua se ke bere asnjehere ?!Kaq e gabuar eshte te tregohesh njerezore e te sillesh si i till? Pse duhet ta ndrydhim veten ne kete aspekt e ta marrim qarjen per viktimizim ,te qash eshte emocion,ashtu si e qeshura...nejse.Qellimi i temes lidhet drejtperdrejt me perdorimin e gabuar te fjales "qaj" duke u perdorur si humor ,nuk ka pse bullizohet asnje person me fjalen "viktimizim" vetem se eshte i/e ndieshem/e .Ate aq sa kam shkruar e ke te sqaruar,le te qajm 5minuta te gjithe virtualisht ☻

Asgje personale qe ta kesh te qart thjesht me vret syt ajo fjala e rendomt "viktimizim"
Hugs
????
Do te keshilloja ti ktheheshe e njehere dhe te lexosh e kuptosh cfare une kam thene e jo cdo ti te lexosh!
Une fola per veten edhe pse tu referova ty meqe ngrite pretendimin se ne qe nuk qakemi qekemi me mustak.... kjo ca quhet?
Clidhje ka kusuri qe ke shkruar ti?
Pse e ben personale kur skish te tille?
Pse ke manine qe cdo gje qe thuhet ta marresh sikur po te drejtohet ty?
Ku di ti ke kam une ne mendje?
Dmth e thene drejt , ti dhe @DeliriumMind jeni dy persona ktu qe kur dikush pergjigjet e merrni personale
Bohhhh
Qa vlla e per mua se kam cik pune tani
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mund te perlotem me nje femije qe lyp buze rruges,me ka ndodh shume here,me trishton nje plak qe me zor ecen ne vape i vetmuar dhe i vuajtur ne rruge.
Por mund te kem qene para nje trupi te vdekur dhe skam derdhur asnje lot.
Sa per qajtmet e tjera te kategorise emocionale te nje sensi tjeter prekem kur ndahem me te shpise qe ik nga shqiperia.
Ne versionet e tjera Jam pak e rrepte me lotet ,jo se i kontrolloj,se sdo arrija,por ashtu funksjonon sistemi im i organizmit dhe mendesise ne bashke punim me sa duket.
 
Une kam i kam kure per ata qe qajne per budalliqe
Dy shpulla ose i shkel bythve
Zgjidh e merr lool
Avash avash se nga emozioni i dhunshem u ngatarrove dhe ka shum chance ti gjush robit te gabuar ?
 
Top