Si ndiheni kete vit ne prag festash!?

Meqe jemi dy vjet pas pandemie,pas nje dy vjecari me rregulla,maska etj etj.
Dimri i pare ,troket muaj i festave qe do pasoje pa maska, pa rregulla kushtezuese.
Ja te ndajme sebashku si ndiheni ne kete muaj festash qe do filloj per pak.
Dhurata,shetitje,nje kafe ne debore apo ne strofkullen e zbukuruar me drita ne kafenene e nje rruge!?
Apo zjarri i ngrohte me nje shishe vere prane oxhakut dhe familjes tuaj!?
Ndonje udhtim!?
Cfare ndjesie ju zgjon ky muaj?
1669807395401.png
 
Ah sa teme e ngroht ♥️
Mua me percjellin paqe dhe gezim festat e fundvitit, sidomos Krishtlindjet me njerez hapja e dhuratave , dreka me familjaret
Preferoj ta kaloj ne shtepi me njerzit me te dashur, duke gatuar per to , duke pire vere dhe duke ndjer magjin qe percjell kjo fest.
A7DA6C2F-3793-4698-8736-36133B09DDD2.jpeg
 
E lodhur.
Ky vit ishte më i trishtë se çdo vit tjetër.
Një atmosferë e zymtë.
Një kohë e plogësht.
Tej mase bosh...
Mundohu ta shikosh ket fundviti si nje mundesi per ti mbyllur e eventet e hidhura dhe nje jepi vetes nje shans per te rifilluar me energji te re.
Jeta fatkeqesisht te surprizon me gjera te hidhura por nese rrijm e mendojm vetem ato nuk do mund te shikojm gjerat e bukura.
Jeta eshte 10 % ajo qe te ndodh dhe 90% si reagon
Te perqafoj
 
E lodhur.
Ky vit ishte më i trishtë se çdo vit tjetër.
Një atmosferë e zymtë.
Një kohë e plogësht.
Tej mase bosh...
"Ka një gjë që duhet kuptuar në këtë foto.
Nuk është fakti se kjo dhi e egër është gati të bëjë një kërcim magjeps, e cila nëse bëhet gabim, mund të ndryshojë fatin e jetës së sajë.
Por është fakti se ajo ka besim të mjaftueshëm për ta bërë këtë.
Sytë dhe mendja e sajë janë fokusuar në një gjë: tek objektivi, destinacioni përfundimtar ku don të arrijë.
Ajo nuk shikon poshtë duke menduar nëse do të bjerë dhe do të humbë jetën.
Ajo nuk shikon prapa duke u penduar për vendimin që mori, duke pyetur veten se çfarë do të ndodhte nëse do të merrte një rrugë tjetër.
Ajo tashmë ka parë anën tjetër dhe nuk ka pse të pyesë askënd nëse ka të drejtë apo gabim. Ajo nuk ka nevojë për mbështetje të jashtme dhe as nuk kërkon të lutet për të.
Dhia është tashmë në anën tjetër që para kërcimit, ndërgjegjja e sajë tashmë e ka konfirmuar këtë dhe objektivi është realizuar para se të arrijë në destinacion."

Ndjek instinktin e natyrës që të lind nga mbrnda vip. Shiko në një objektiv dhe koncentrohu vetëm aty që t'a arrishë. Pa parë askund tjetër në asnjë anë.
Natyra është maestri më i mirë që mund t'na ndihmojë.
Kurajo 💪🙂👍
j2az93jrf2q71.jpg
FB_IMG_1642062228152.jpg
 
Ky vit per mua bashke me personat e mi te dashur nisi dhe po mbaron shume mire, shyqyr Zotit😊
Dalengadale po perfundoj gjerat e mia me sukses dhe jeta do mare nje rrjedhe tjeter.
Si cdo vit pushimet do jene ne ndonje shtet te huaj.
I adhuroj festat, dritatt, harmonineee qe mbizoterojne😍

Uroj dhe per ju te keni shendet dhe mos e lini pas as kenaqesine tuaj😃
 
Top