Si flirtojnë femrat inteligjente

E176C289-AD88-4C35-8B89-A8E2D23FBACE-696x464-1.jpeg
Është një klishe: femrat e zgjuara janë të vështira në dashuri. Sepse kërkojnë shumë apo thjesht e dinë çfarë duan?

Higher Perspectives jep disa sjellje tipike të femrave të zgjuara, që ua bën atyre të vështirë të dashurohen por kur e gjejnë dashurinë, janë femrat e ëndrrave:

1-Ato nuk ia falin kujtdo besimin dhe dashurinë

Përvoja dhe intuita e një femre që ne e përcaktojmë si ‘të zgjuar’ e drejton tek ata partnerë që mund ta përmbushin në çdo aspekt, jo thjesht sepse kanë pasur një flirt apo janë ndier mirë gjatë një mbrëmjeje.

2-Ato nuk kanë frikë nga vetmia

Ato ndihen njësoj mirë e shpeshherë më mirë kur janë vetëm. Ndaj nuk nxitohen për të gjetur dikë, kanë gjithë kohën që u duhet për t’i shqyrtuar mirë mundësitë që u ofrohen dhe njerëzit që u afrohen.

3-Nuk u duhet një njeri i dytë për t’ia bërë jetën të thjeshtë

Ato nuk presin nga partneri që t’ia sjellë gjërat në pjatë; ndaj ato kërkojnë dikë që ashtu si ato, mund të tregohet i përshtatshëm me çdo lloj rrethane.

4-Prioriteti i tyre eshte vetvetja.

Femrat e zgjuara, si të gjithë njerëzit e zgjuar, dinë t’i japin çdo gjëje vendin që i takon. Miqtë, familja, puna, shkolla, janë pjesë e rëndësishme e jetës së tyre, po aq sa një partner.

5-Tërheqja është vetëm hapi i parë

Mos mendoni t’ia fitoni zemrën vetëm duke u treguar joshës në sjellje apo fizikisht. Ato nuk bien pre e ‘kurthit’ që ngre tërheqja e parë, ndaj duhen më shumë gjëra për t’i bërë për vete.
 
Last edited by a moderator:
Ku ka nje liste ose nje menyre /forme ne flirt … kur te pelqen dikush ben si ndjen pastaj nqs ndoqe lista regulla menyra gjera a ku dij un plane athere kjo seshte terheqe eshte loje
 
Eh ate thuaj, ja me shif mu. I lashe leket e kurbetit ke dentisti. Me rane dhomet duke te fishkelly per cik vemendje 🤣
Po ti ke tullen qe shkelqen, nuk ta vrasin shikimin dhomet 😂😂

P.s tme kishe thon mu ta kisha gjet njonen qe per hater tim (edhe te vetin) ti kishte bo falas :p
 
Po ti ke tullen qe shkelqen, nuk ta vrasin shikimin dhomet 😂😂

P.s tme kishe thon mu ta kisha gjet njonen qe per hater tim (edhe te vetin) ti kishte bo falas :p
Tulla eshte kamuflazh per te qorru si pul e nordhme , pastaj dhomet per te kafshu, po ku dhomet se...lesht 🤣

Goce, po qaj hallin e lekve un, varja fishkellimes 🤣
 
Top