Si duhet të duket trupi i përsosur i femrës dhe i mashkullit? Këto janë përgjigjet!

AnGeLiC

VIP
V.I.P
plazh-696x391.jpg

Ekspertët tashmë disa vite po përpiqen të konstatojnë se si do të duhej të dukej trupi ideal, edhe pse kjo gjë është individuale dhe gjithsesi kuptimi “ideal” dhe “i përsosur” përjetohet në mënyra të ndryshme.

Një brend i veshjeve të brendshme ka provuar të zgjidhë këtë pyetje të bërë tashmë disa vite.

Me dëshirën që të arrihet te një përgjigje e vlefshme, ka bërë një hulumtim në të cilin të intervistuarit e gjinive mashkullore dhe femërore kanë dhënë mendimet e tyre.

ثshtë interesante, por deri diku e pritur, meshkujt kanë pasur perceptim krejtësisht ndryshe nga femrat për atë se si do të duhej të dukej trupi i përsosur edhe i mashkullit edhe i femrës.

Në bazë të përgjigjeve të femrave, janë arritur rezultate interesante.

Në të vërtetë, ato mendojnë që femra e përsosur patjetër duhet të ketë flokët si të dukeshës së Cambridge, fytyrën si të Cara Delevingne, gjoksin si të Jennifer Aniston, stomakun si të Gwyneth Paltrow, kërdhokullat së të Emma Watson dhe këmbët si të Elle Macpherson.

Meshkujt thonë që trupi më i mirë i femrës do të duhej të ishte bashkim i flokëve të Scarlett Johansson, fytyra si e Megan Fox, gjoksi si i Kim Kardashian, stomaku si i Michelle Keegan, kërdhokullat si të Kelly Brook dhe këmbët si të Rosie Huntington-Whiteley.

Kur është fjala për figurën mashkullore, femrave më së shumti u pëlqejnë flokët e Harry Styles, fytyra e James Dornan, gjoksi i David Gandy, bicepsët e Brad Pitt dhe këmbët e David Beckham.

Meshkujt pjesëtarin ideal të gjinisë së tyre e imagjinojnë me flokët e Brad Pitt, fytyrën e Davide Beckham, gjoksin e Ryan Gosling, bicepsët e Hugh Jackman dhe këmbët e [^_^] Lampard.lexo.al
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
se mos behen monoton pastaj gjitha femrat te jeni ashtu siq pershkruhet ne ket artikull hahaha

PRANOJE veten ashtu siq je , dhe do jeshe njeriu me i lumtur i boters.
 
Top