Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

Vvetoni

Antarë i Respektuar
E gjeta në një faqe në facebook...

safe_image.php


Xherdan Shaqiri, Admir Mehmeti, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemajli shto ketu edhe ndonjë tjetër që do u bashkohët listës së lojtarëve që luajnë për Zvicrën."Ditë më parë kemi pranuar lajmin se në ndeshjet kualifikuese për në botërorin 2014 , Shqipëria, kombi ynë i dashur, në grupin kualifikues perveq kombëtareve tjera perfaqesuese do ketë si kundërshtar edhe Zvicrën në të cilën luani edhe ju.Të gjithë në trojet shqiptare janë entuziastë për grupin që në fakt është grupi më i lehtë deri më tani që Shqipëria deri me tani mund të ketë pasur, andaj edhe shansët tona për të u kualifikuar duket se janë më të mëdha se kurr deri më tani.Të nderuar Xherdan Shaqiri, Admir Mehmeti, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemajli , jemi të brengosur që gjasat e Shqipërisë për të u kualifikuar mund të i zbehni po ju.Shqipëria në keto kualifikuese do ketë dy ndeshje me Zvicrën, perfaqesuesen ngjyrat e të cilës ju mbroni. Nga ju deshirojmë të dijmë të nderuar:Si do të jetë ndjenja juaj të luani kundër kombit tuaj

Cilin hymn kombëtar do e intononi?

Me cilin flamur do krenoheni?

اfarë do të ndodh sikur të shenoni goll, goll kundër kombit tuaj, të nderuar"Të mos u shfaqë zemra kundër Shqipërisë as kur do të vuajnë pa faj. Atdhe është atdhe, bile edhe atëherë kur të vret. Këtu kanë lindur këtu të rrojnë me mish e shpirt qoftë edhe me dhembje."Testamenti i Mitrush Kutelit,drejtuar gruasë, porosi për femijët e tij.Albania | Facebook
 
Pe: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

Të mos i zmadhojmë gjërat....
Kanë bërë njerëzit gjëra edhe më të tmerrshme: kanë kthyer pushkën kah nëna që i rrijti dhe nuk janë s'kuqur
fare!

Ky është sport! Duhet shikuar edhe anën pozitive: a nuk është edhe krenari që një shtet tjetër u ka dhënë po të njëjtën
shansë si shteti amë që do t'iu jepte? - Dikur këtyre të huajve në vend të shansës iu është dhënë fshesa....

Natyrisht që ndjenjat duhet të jenë të pranishme...
 
Titulli: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

Sot spyt kush per Atdhe,Behramit i eshte kerkuar te luaje me kombtaren Shqiptare, dhe ai ka zgjedh Zvicren qe do te thot Eurot :)
 
Pe: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

Pa e provuar smund te flasesh per nje gje te till sepse asnje her se di se ca ndjenje esht :D :D
 
Pe: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

Eshte deshira tyre, por nje dite perseri ata do kthehen prane kombit te tyre. Se si do ndihesha sdi cte them sepse gjithmone mendojme te kunderten e asaj qe mund te ndodhi.
 
Pe: Si do jetë ndjenja juaj,të luani kundër kombit tuaj,himnit dhe flamurit?

E adhuroj futbollin dhe luaj shume mire,po te isha djale do te isha futur ne kombetaren tone qe te fitonim sa me mire,kurre nuk do ta tradhetoja atdheun tone.
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top