Shqipëria "pushton" Europianin e Peshëngritjes në Izrael

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues

qerimaj1.jpg
Erkand Qerimaj dhe Daniel Godelli kanë fituar gjashtë medalje në Europianin e Peshëngritjes (2 ari, dhe 3 argjedi e një bronzi).

Në kategorinë deri në 77 kilogramë Qerimaj ngriti 155 kg në stilin e shkëputjes, duke marrë medaljen e bronztë. Godelli mgriti 157 kilogramë dhe mori medaljen e argjendë për shkak të peshës trupore më të madhe se Armeni Tigran Martirosian.

Stili i shtytjes u "pushtua" nga shqiptarët ku Erkandi mori vendin e parë dhe Godelli vendin e dytë. Qerimaj ngriti 194 kilogramë ndërsa Danieli 192.

Në dygarësh Qerimaj dhe Godelli ishin në 349 kg, por Qerimaj zuri vendin e parë për shkak të peshës trupore. /albeu
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Shqipëria "pushton" Europianin e Peshëngritjes në Izrael

Paraaaaaaaaaaaa Shkodra :D
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Shqipëria "pushton" Europianin e Peshëngritjes në Izrael

Lum ne per shkodranet! Suksese ne vazhdim!
 

cent

...Lontano
Titulli: Shqipëria "pushton" Europianin e Peshëngritjes në Izrael

Bravo Shqiperia...Sa me lart :)
 
Top