Shqiperia ne Lojrat olimpike"Pekini2008"

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Ndonje medalje ,sa per tu fut aty te tabela e renditjeve te pakten ishte mir :D
 

albgrl

GIRLICIOUS
Do me vinte jashtezakonisht mire nese ndonje lojtar i Shqiperise do merte çfaredo lloj medalje por shteti shqiptar nuk besoj se iu ka dhene kushtet e duhura per tu pergatitur. Ne shume pak lojra ka mare pjese Shqiperia.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Elis Guri shumë afër medaljes së bronztë

Mundësi shqiptar, Elis Guri, e mbylli sot garën duke qenë shumë afër medaljes së bronztë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Pekin. Guri garoi në peshën 96 kg, në mundje greko-romake.
Mundësi shqiptar në 1/8 e finales e mundi egjiptianin, Baber Karan, në stilin klasik. Në këtë takim Guri bëri një paraqitje të mirë duke fituar me rezultatin 2-1.

Në takimin çerekfinal mundësi shqiptar u ndesh me gjermanin Mirko Eglesh. Edhe pse e nisi mirë takimin duke fituar raundin e parë, në raundin e dytë gjermani fitoi 6 me 0 me pikë, ndërsa në raundin final mundësi gjerman u tregua më i saktë dhe fitoi takimin duke i hequr mundësinë Elis Gurit për të marrë medaljen e argjendtë.

Ndërkohë në takimin tjetër që do t’i jepte mundësinë sportistit shqiptar të fitonte medaljen e bronztë ai u ndesh me mundësin nga Korea e Jugut, Han Tye Yeong, kundër të cilit fitoi raundin e parë, ndërsa humbi në dy të tjerët.


Telegrafi
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Si gjithmon afer po kurre medalje nuk moren ai....
 

Ado

FISEBILIL-LAH
shum t'dobt bre :( kta lojtar .. :( ku i gjeten bash qata .. kejt shtetet tjera shumca po marrin medalje emri i shqipris . kerkun hiq si mos mu kon to marr pjes hiq :( :D
 

xhebrail

Mangup me Licenc
ski qka me boo ...

ski qka pret prej tyre...
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Bie edhe Klodiana Shala. Eliminohet në 400 m

Atletja shqiptare Klodiana Shala nuk ka arritur të kualifikohet për më tej në garën e 400 m, që u zhvillua sot. Gjithashtu 28-vjeçarja nuk ka arritur të thyejë rekordin personal, që ishte edhe synimi i saj kryesor në Lojërat Olimpike "Pekin 2008". Shala ka dalë e 7-ta në baterinë e saj kualifikuese dhe e 46-ta në përfundim të garës, duke shënuar kohën 54.84 sekonda.

Atletja Klodiana Shala ka shenuar zhgënjimin e radhës për skuadrën olimpike shqiptare ne Pekin. Ajo nuk ka mundur të kualifikohet për më tej në garën e 400 m, që u zhvillua sot. Shala ka dalë e 7-ta në baterinë e saj kualifikuese dhe e 46-ta në përfundim të garës, duke shënuar kohën 54.84 sekonda.
Dështimi i Shalës pason zhgënjimet për atletët shqiptarë, pjesëmarrës në Lojërat Olimpike të Pekinit. Konkretisht dje kanë arritur rezultate jo të mira hedhësi i çekiçit, Dorian اollaku dhe notarja Rovena Marku.
Collaku pas tre provave, ka arritur deri në 70.98 metra, një provë që është 6 metra më e vogël se rekordi i tij personal. Sportisti kuqezi pritej të ishte në dhjetëshen e më të mirëve duke parë rezultatin e arritur prej tij në Finlandë, me 76.96 metra, por duket se sërish ka ndikuar ana psikologjike në momentin e konkurrimit. اollaku mundi të lërë pas vetëm argjentinasin Inacio Huan Seria me 70.16 metra, ndërkohë që polaku Szymon Ziolkovski ishte më i miri në grupin B me 79.55 metra. Gjithsesi, rezultati i 31-vjeçarit është më i mirë se ai i arritur në Lojërat Olimpike "Athinë 2004", ku arriti në 70.06 metra. Në renditjen përfundimtare اollaku u rendit i 28-ti nga, duke mos u kualifikuar në fazën finale të kësaj disipline. Ndërkohë notarja shqiptare Rovena Marku nuk arriti të kualifikohej për në fazën gjysmëfinale të garës 50 metra stil i lirë, por megjithatë ajo theu rekordin kombëtar me gati 0.60 sekonda, çka ishte edhe objektivi i saj në Olimpiadën kineze.


Balkanweb
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
shum t'dobt bre :( kta lojtar .. :( ku i gjeten bash qata .. kejt shtetet tjera shumca po marrin medalje emri i shqipris . kerkun hiq si mos mu kon to marr pjes hiq :( :D

pse nuk shkon ti :p :p LOL LOL LOL

pse ju duken kaq te dobt??? po flasim per gara olimpike se ne vendet e tyre cdo njeri jan kampiona mendoj...
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Shqipëria mbyll garën, eliminohet Prizreni

Shuhet dhe shpresa e fundit e përfaqësueses Kombëtare në Lojrat Olimpike “Pekin 2008”. Mundësi kosovar Sait Prizreni i cili mbajti dhe flamurin e delegacionit shqiptar në ceremoninë e hapjes së lojrave, u mund nga Bazarguev. Sait Prizreni u eliminua në raundin e II duke mbyllur përfundimisht garën e tij, por edhe të gjithë përfaqësueses shqiptare. Përvec peshëngritëses Romela Bega, e cila zuri vendin e gjashtë në botë në peshën 58 kilogram, asnjë atlet tjetër shqiptar nuk arriti të zinte vend të mirë në këto lojra Olimpike.

Balkanweb
 

Ado

FISEBILIL-LAH
pse nuk shkon ti :p :p LOL LOL LOL

pse ju duken kaq te dobt??? po flasim per gara olimpike se ne vendet e tyre cdo njeri jan kampiona mendoj...


spo na lojn neve t'KOSOVES ala me marr pjes :p hahahaa


oo daj .. kta tshipnis mas miri ish kon me kqyr olimpiaden prei tv.. eh jo me shku me hargju pare .. atje .. se kta lidhje amo bash lidhje nuk kishin .. ni cop .. medalje t'bronzt tpakten me pas marr .. po shkun i hargjun do lek tmira .. edhe tash kthehen un ata si kisha lon mo me lu kurfar sporti .. mat dobt sdi a kom pa naj er .. shkon ta merr tolifar banglladeshi aty .. merr medalje kta tshqipris .. hiq amo hiq sju ka permen emri noj her :p :D
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
spo na lojn neve t'KOSOVES ala me marr pjes :p hahahaa


oo daj .. kta tshipnis mas miri ish kon me kqyr olimpiaden prei tv.. eh jo me shku me hargju pare .. atje .. se kta lidhje amo bash lidhje nuk kishin .. ni cop .. medalje t'bronzt tpakten me pas marr .. po shkun i hargjun do lek tmira .. edhe tash kthehen un ata si kisha lon mo me lu kurfar sporti .. mat dobt sdi a kom pa naj er .. shkon ta merr tolifar banglladeshi aty .. merr medalje kta tshqipris .. hiq amo hiq sju ka permen emri noj her :p :D

E para:Mundohu te shkruash mire edhe paster(nese nuk di, te pakten tento)
E dyta:Keta evt skane dashte me fitu medalje!!!,po le bre vellakco mos ja fut kot,smujten...,a kujton ti qe skane dashte a?
Perkrahja prej vet shtetit edhe institucioneve eshte 0,ku me gjet ate motivim,e shohim cka po mujne me ba sportistat e Kosoves....koha le ta tregoj!
 
Redaktimi i fundit:

angel boy

cun i veshtire
E para:Mundohu te shkruash mire edhe paster(nese nuk d,te pakten tento)
E dyta:Keta evt skane dashte me fitu medalje!!!,po le bre vellakco mos ja fut kot,smujten...,a kujton ti qe skane dashte a?
Perkrahja prej vet shtetit edhe institucioneve eshte 0,ku me gjet ate motivim,e shohim cka po mujne me ba sportistat e Kosoves....koha le ta tregoj!
:eek:k:eek:k:eek:k:eek:k:eek:k
 

xhebrail

Mangup me Licenc
katastrofe eshte Kon perfaqesimi ne kete olimpiad..
 

Ado

FISEBILIL-LAH
E para:Mundohu te shkruash mire edhe paster(nese nuk di, te pakten tento)
E dyta:Keta evt skane dashte me fitu medalje!!!,po le bre vellakco mos ja fut kot,smujten...,a kujton ti qe skane dashte a?
Perkrahja prej vet shtetit edhe institucioneve eshte 0,ku me gjet ate motivim,e shohim cka po mujne me ba sportistat e Kosoves....koha le ta tregoj!E para : Nuk t'pyti kerkush send .. qysh shkruj ah qka boj un osht pun per mu okay .
E Dyta : spo thom un qe skan desht po skan mujt .. edhe po thom me qu dikon .. qe din .. ose ma mir mos me marr pjes hiq ..
Perkrahja ato sende .. ssa osht mundsia osht edhe perkrahja .. prei shtetit ..
Kosova .. ose ma saktisht sportistet t'Kosoves .. jon shum mat mir .. se t'shqipnis .. e thom kit send .. se plot loj qa jon lujt .. p.sh futboll .. ose basketboll .. qe kan lu me naj ekip nderkombtar gjithmon e kan tregu at suksesin e vet normal .. nuk jon edhe shum kushtet po qysh the ti ja lojm kohes .. edhe kombtarja e shqipris ndaqe futboll ndaqe basketboll .. pa lojtart kosovar skan pas kurr kurfar suksesi .. etj etj :D spe zgati ma shum :D
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Postimet jashte teme u fshine ju kisha lute nese keni dicka per temen, shkruani nese keni dicka mes vete perdorni MP-te.
Respekte!
 
Top