• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shimpanzea që tymos

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shimpanzea që tymos


Duhanpirja nuk është më një ves ekskluzivisht njerëzor. Një shimpanze në një kopësht zoologjik koreano-verior, jo por tërheq gjithnjë e më shumë vizitorë për për vesin e saj.

Shimpanzeja e quajtur Azalea ndodhet në kopështin zoologjik të Penianit dhe jo vetëm që konsumon rregullisht një paketë cigare në ditë, por është në gjendje që ta nxjerrë vetë cigaren nga paketa, madje edhe ta ndezë atë.

Azalea është 19 vjeç dhe cigaret i siguron përmes trajnerit të saj. Pamjet e shpërndara kanë shkaktuar debate edhe në Korenë e Veriut, ndërsa jashtë saj aktivistë dhe shoqata të mbrojtjes së kafshëve e quajtën “të papranueshme” sjelljen e trajnerit. Vetë ky i fundit thotë se shimpanzeja nuk e fut në mushkëri tymin e cigares.

/ Top Channel


 
Top