• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shifra reale/ Tufa: Ja sa arkëtoi Shqipëria nga suksesi në “Ligën e Kombeve”

Shqipëria e Edy Reja i mbylli me sukses eliminatoret e edicionit të dytë të Nations League teksa siguruan vendin e parë në grup dhe kalimin më tej në grupin B të kompeticionit.

Kuqezinjtë mposhtën të mërkurën 3-2 me Bjellorusinë në “Air Albania”, duke u renditur përfundimisht të parët në Grupin 4 të Ligës C me 11 pikë, një pikë më shumë se kombëtarja lindore.
Por teksa në media është përfolur për një shumë rreth 1.2 milionë euro, i ftuar si çdo të dielë në “Ora Sport”, gazetari i njohur Bashkim Tufa tregoi shifrën reale që ka arkëtuar Federata Shqiptare e Futbollit pas këtij suksesi.

Albana Bejko: 1,25 milionë euro…

Bashkim Tufa: Jo! Është shumë më tepër se sa kaq. Është 2,25 milionë euro sepse 1.125 milionë euro ishte pjesëmarrja, por edhe 1.125 milionë euro të tjera është vendi i parë. Kësisoj është 2.25 milionë që i ka marrë Federata. Për të mos shtuar që, duke kaluar Kombëtarja jonë në Grupin B, vetëm për pjesëmarrjen, fiton 1.6 milionë euro të tjera. Pra, në një farë mënyre, Federata Shqiptare e Futbollit u bë e pasur.

oranews.com
 
Private conversations
Help Users
    Top