Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 
  • Nerva
Reactions: D.
Ja mo Dariusi nga durresi erdhi, apo skishe me ca vije ti lool
Boll o boll se lat nam lool
Kam kusheriren qe donte te ikte ne durres e takonte te emen dhe e ktheu policia medemek ,zone e kuqe slejohet me dal as me ardh. Shiko ligjin per pandemine qe e kaluan ne kuvend. Po me vjen keq qe te ka ashtu trute partia :p
 
Redaktimi i fundit:
Kjo është tallesh sumen me popullin. E prish pastaj thuado ta rindertoj diku tjeter./ Qesharake. Ne momentin kur e shemb ke kryer Një krim dhe kete krim nuk e shpeton nga pergjegjesia sado ta lash mu... që e bere vete!

Dakort jam. Por me thuaj kush politikan nuk po tall Koken me popullin?! Pra pse duhet une personalisht ti jap rendesi 1 dickaje qe sme perket sepse nuk fitoj asgje domethene tjeter kush perfiton nga kjo gje.

Ka shume arsye ku opozita duhet te mbroje popullin duke filluar nga perkrahja e shtresave ne nevoje nga shkelja e te drejtave te njeriut nga politikat ekonomike te dobeta qe po prekin si individin si biznesin. Pse do te perdoresh prej tyre?
 
po si te vjen turp që genjen . Une jetoj ne Tr. Kam kusheriren që donte te ikte ne durres e takonte te emen dhe e ktheu policia medemek ,zone e kuqe slejohet me dal as me ardh. Shiko ligjin per pandemine që e kaluan ne kuvend. Po me vjen keq që te ka pjerdh trute partia :p
O @Darius informoje cik kte shokun si erdhe na Durresi se kte genjeshtaren se maj dot ne kurriz lool

Dhe nje gje ridi kujdes me termat :)
 
Ne ligjin per pandemine e miratuar kohet e fundit ne kuvend thuhet qe, qytetet qe jan shpall zone e kuqe nuk lejohet te dalin as te hyjne njerezit nga qyteti ne qytet pervec rasteve kur ka leje te posacme pune. Nuk ka sesi te vijne protestuesit nga durrsi pervec atyre qe jane brenda Tiranes dhe ti per ta bere te besueshme genjeshtren ke shkuar ne Kashar qe eshte brenda bashkise te Tiranes ?
 
Me që ra fjala
-0 diskutim për projektin e ri
-Financimet nuk jan siguru,mendohet që bashkia të marri hua nga banka
-Shqipot po humbin vendet e punës e biznwset e tyre nga pandemia
Akoma vazhdoni të mendoni se u shemb për të ndërtuar një teatër të ri?
Për gjith ata që ende mendojnë se teatri u shemb me qëllimin e madh për të ndërtuar një teatër tjetër.Ndërtimi i teatrit të ri është kopertura e asaj që gjith e dijn por kokëkuqe sduan ta pranojnë.

Inertet e teatrit vjetër,merren nga mjete të një kompanie private me logo bashkie e pa kontraktuar nga bashkia.

Ky bashkëpunim mes veliaj i cili lejon që një kompani private te vendos logot e bashkisë tregon dëmtim të konkurencës ndershme dhe i hap rrugën konkurencës së pandershme,lën të mendosh se tender i teatrit apo nesër edhe i parkigut publik pranë bashkisë do favorizohen.

100074061_3840034866067891_7260040952826298368_o.jpg
Foto e marrë nga një nga kto opozitaret e pëdësë.
 
Ju kam lexuar afër 90% të postimeve dhe ende nuk mora vesh gjë!
Tani, veprimet e qeverisë jo gjithmonë duhet të kenë sens për popullin. Nga ana tjetër, qeveria nuk duhet të veprojë pa e informuar popullin për vendimmarjet. Së paku kështu funksionon këtu ku jetoj unë.
Pastaj, gjithë kjo zhurmë për një objekt që do ri ndërtohet?
Postimi mbi te gjitha postimeve.
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo qe mua me revoltoi ishte qe ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell nje video te nje polici qe shahet me fjale nga nje protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem qe nje protestues shau nje polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashe ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa ?, mbase nuk jeton ne Shqiperi qe te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj qe nje dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo që mua me revoltoi ishte që ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell një video te një polici që shahet me fjale nga një protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem që një protestues shau një polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashë ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa ?, mbase nuk jeton ne Shqiperi që te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj që një dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
??
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo që mua me revoltoi ishte që ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell një video te një polici që shahet me fjale nga një protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem që një protestues shau një polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashë ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa ?, mbase nuk jeton ne Shqiperi që te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj që një dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
Dhe kjo te jep te drejten te ofendosh dike?
Ja mua sma ndjen hic psh se ke rreh policia
Kush kujton se je ti dhe ku e gjen te drejten morale ( se te drejte tjeter as ne enderr se gjen) te me etiketosh mua sipas midese tende?
Se kush jam une apo cdo antare ktu nuk eshte puna jote!
Personi qe duhet te te interesoj eshte Ridexx dhe aq!
Kujdes sepse heren tjeter sdo tolerohesh


@JordanBelfort11 kerkoj une ndjese per mosmarrjen masa, pasi skemi qene te vemendshem

Mesoni te debatoni me kulture , sepse nuk eshte debat kur mundohesh te ulesh personkn tjeter. Ne cdo fjale qe nxirrni perfaqesoni veten dhe intelektin tuaj!
 
Rendesi ka se do te ndertohet i teater i ri modern.
Zakonisht, suedezet flasin para se te ndodhe — pasi te ndodhe, e mbyllin si teme.

Ketu lexoj te kunderten, nuk shoh debat te mirefillte pos tifoze per krere partish.

Tashi duhet ecur perpara, te shihni si do veprohet me tej — do ndertohet apo jo dhe tek atehere vihet re edhe qellimi i shembjes se teatrit.
 
Ndoniher ti merr superxhiro kot dhe behesh qesharake.
E terhoqa fjalen perpara dhe kurseji ato kercenime patetike me natyre politike!
 
Rendesi ka se do te ndertohet i teater i ri modern.
Zakonisht, suedezet flasin para se te ndodhe — pasi te ndodhe, e mbyllin si teme.

Ketu lexoj te kunderten, nuk shoh debat te mirefillte pos tifoze per krere partish.

Tashi duhet ecur perpara, te shihni si do veprohet me tej — do ndertohet apo jo dhe tek atehere vihet re edhe qellimi i shembjes se teatrit.
Ne nuk jemi Suedia. Ketu sundon mafia e ndertimit.
 
Top