Seria A, Inter përmbys Fiorentinën dhe rimerr kryesimin

inter-1100x620.jpg
Inter ka rimarrë kryesimin e Serisë A, pasi mposhti 3-1 Fiorentinën në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë.

Zikaltërit e mbyllën në disavantazh pjesën e parë, pasi Sottil shënoi për vendasit në minutën 23-të, pas një pasimi të Gonzalez.

Në pjesën e dytë, Inter reagoi duke shënuar dy gola brenda 3 minutash, me Darmian (52’) dhe Dzeko (55’).

Rezultatin e vulosi Ivan Perisic, në minutën e 87.

Me këtë fitore, Inter kryeson renditjen me 13 pikë, në pritje të ndeshjes që Napoli do të luajë të enjten, ndaj Sampdorias.

A2news.com
 
Top