• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sebastian Ogier e nis mbarë Rally-n e Australisë

cent

...Lontano
Sebastian Ogier e nisi me këmbën e mbarë Rally-n e Australisë. Piloti i Volkswagen e mbylli në krye ditën e parë të kompeticionit, duke lënë pas shokun e skuadrës së tij, Andreas Mikkelsen. Ogier që u nis i nënti në radhë, arriti të regjistrojë kohën më të shpejtë në Coffs Harbor, duke krijuar një avantazh prej 3.3 sekondash me ndjekësin e tij më të afërt.

Në vendin e dytë, pas ditës së parë, u pozicionua finlandezi Mikko Hirvonen. Piloti i Citroen DS3 gjithashtu ishte mjaft i shpejtë në pistë, duke lënë pas fituesin e etapës kualifikuese, Kris Meeke. Zhgënjimi i ditës ishte Thierry Neuville. Nga piloti belg pritej më shumë, por trajektoret e tij mbi rrugë nuk ishin ndër më të mirat dhe pse Neuville në disa sektore ishte shumë më i shpejtë se rivalët e tij. Ajo që penalizoi belgun ishte hyrja në kthesa, e cila jo gjithmonë ishte sipas trajektores së duhur.
/S.Sport
 
Top