Sa vjet keni jashte atdheut?!

Sa vjet keni jashte atdheut?!

 • 1-3 vjet

  Votat: 13 10.8%
 • 4-6 vjet

  Votat: 15 12.5%
 • 7-9 vjet

  Votat: 23 19.2%
 • 10-12 vjet

  Votat: 28 23.3%
 • 14-16 vjet

  Votat: 17 14.2%
 • 17-19 vjet

  Votat: 6 5.0%
 • me shume se 19 vjet

  Votat: 18 15.0%

 • Totali i votuesve
  120

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Sepse ne ditet tona pjesa me e madhe e popullates ka ikur nga vendlindja...doja te dije se sa vjet keni te ikur?

Tani pyetja qe lind eshte...a keni ndermend te ktheheni me ne Shqiperi/ Kosove per te jetuar atje? Kush ju pret me ne atdhe? Familje...miq?

Une per vete kam 11 vj ikur....e ne Shqiperi spara me pret me njeri....te gjithe jan shperndar ne per bote....
 
Redaktimi i fundit:

Hostel

Anëtar i Nderuar
Para 9 ditesh bera plot 3 vjet!
Po planet qe kam perfundojne ne shqiperi keshtuqe me siguri do kthehem atje!Sme pret njeri sepse me ketu jaam me familjen.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
edhe sdo ta kesh veshtir ta maresh nga e para atje?:)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Nje dynja kam...

Po hyj ne vitin e 9-tashme...
Kam ndermend te kthehem, por me objektiva, jo kshu kot me kot..Kthehem vetem nese filloj te punoj ashtu sic dua dhe ku dua une...:)

Me presin gjithe ata njerez, te gjithe atje i kam, patriote:D
Guri rende ne vend te vete:p
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
edhe sdo ta kesh veshtir ta maresh nga e para atje?:)

Jo se pa sakrifica sot nuk ka asgje do lodhem do me duhet pune e di por te pakten do jem ne shqiperi.
 

Lela_Dr

Donatorë
I Shtova nje Sondazh kesaj teme qe te nxjerrim nje konkluzion.

Personalisht kam 17 vjet qe jetoj jashte shqiperise.
Dhe nuk e di se si do te ishte jeta ime po te kisha qendruar ne atdhe,.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
mire bere....
plot paske dhe ti....kurr iken gjithe keto vite:(
 

Lela_Dr

Donatorë
Ehhh as vete se kuptova se si iken, por kur i numeroj, me duket habi dhe mua. :eek:hh:
 

Giovanni

Anëtar i ri
Nuk jan shume vite por mu ma duket nje jete ..... jam qe 9 vite jasht atedheut...
 

Giovanni

Anëtar i ri
si nuk jan shume vite 9 vj?:O


Beh pasi qe ka persona qe jan larg atedheu me me shuem se 20 vite 9 vitet e mia nuk me duken shuem ...:kercim:
 

bella

Anëtar i Nderuar
Asnje vit skam jashte atdheut :p..........Jetoj ne shqiperi prej 28 vjetesh ahahahhaha........Ne greqi kam qene ne 92 per nja 3 muaj pushime :D...KAQ
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
un kom 16 vj jasht Atdheut...n'Kosove kom plot njerz t'familjes (familjar t'babit dhe t'mamit) por shumica e t'afermve t'mij (jemi shum shum shum krijesa, e modhe si familje) jetojn neper USA, Angli, Itali, Gjermoni, Zvicerr dhe Australi...jemi t'shperndar kshtu dhe kurr nuk jemi bashku kejt bash per iher, veq qef kisha pas shum:rolleyes:..un per vete po e kom ndermend mu kthy n'Kosove pergjithmon (kuptohet pushimet i boj n'Itali se mandej me mungon edhe Italia) amo prinderit dhe vllau nuk di qa kan ndermend me bo...
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
kam hyr per 5 vjet:)
 

Adrenalina

GoC TiR0né
12 vjet... por familjen e kam ketu dhe sikur nuk e kam ndjer shume...
Me merr malli per shqiperine, sidomos per kohen e femijeris time por e di qe ajo s'do kthehet me kurre :(
 

Ideshperuari

Antarë i ri
Une kam fiks sot 32 muj me jane dukur si 32 vjet se nuk gjen kurr si atdheu yte.

Une kam plot 32 muaj larg atdheut me jane dukur si 32 vjet kudo te vesh nuk eshte si atdheu jot.tani e kuptova se leket nuk jane gjithcka,gjithcka eshte familja si fillim pastaj vjen dashuri e ne fund fare shoqeria...
 
Last edited by a moderator:

baby-angel

Thpilt
Une kam 6 vjet 6 muaj e 4 dite :p
Per tu kthyer nuk e di, po sbesoj ...:)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Une kam 4 vjet e pak qe kam hik qe do kthehem ate po pres kur do vi dita se mu ka merzit knej su jetoka vetem per kaq koh pastaj normal qe na presin kom plaken ne shqiperi shoqnin dhe malli per vendlindjen time normal , dhe keshtu ajo qe me pret me shum eshte vendlindja ime ;)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Une i lashe 11 tani shkojme per me lart sdihet ku na pret fati .... nje gje di ne Shqiperi jo akoma :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
ti paske ik ne te njeten kohe me mua taku....e une i kam lene 11 vj
 

*Linda*

Lost out in the desert
9 vjet te hy per 10 kam jashte shtetit..
dhe 2 vite pa qen ne albania:( pfff:(:( m'ka marr malli!
 

tani cn

Anëtar i ri
15 vjet qe ndodhem ne emigrim jam me shum evropian se shqiptar kam jetu ne GREQI BELGJIK FRANC DHE KAM PERFUNDUAR NE ITALI
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
9 Vj ne IT :D
Por 2 vj ne Bullagri kom qen :D
Por kam 3 vj pa vajtur tek vendlindja ime ne Durres
Ja sako mllogu Bulgaria :D
 

vlora

PeJaNeZe
kam 24 vite jashte vendit..dmth s´kam qene kurre brenda vendit...:p:(:D
jetes nuk i dihet..por njehere per njehere nuk e kam ndermend te leviz...dua te mbaroj shkollen...:D
 
Top