Sa e keni te shpejt internetin?

Aver

.
V.I.P
Ne nje klikim ne linkun poshte mund te testoni sa e keni te shpejt ose te dobet internetin.

Internet Speed Test | Fast.com

Heren e pare me doli 9 Mbps

Heren dyte 8.2

Heren e trete 10

Mesatarja.. aty diku te 9 Mbps
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Kshu me doli mua....
Screen Shot 2016-05-20 at 21.07.17.jpg
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

5.6......... mire do jet :)
 

Fly

Larguar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

3.9-4mbs, gjeja e mire eshte se vjen per aq sa e paguaj.
E kam pas 8mbs me pare.


Me VPN shkon yhy, 300mbs a mos me shum
 

MasteR

I'm offline

Attachments

  • 5341725793.png
    5341725793.png
    42.6 KB · Shikime: 0
  • 5341725793.png
    5341725793.png
    42.6 KB · Shikime: 0

Fly

Larguar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Testi eshte ne rregull, me i miri i mundshem, por problemi eshte diku tjeter me sa e shoh. E kam pershtypjen qe gjysma e lagjes jane lidhur me wireless-in tim. Lol

U pa puna, do e nderroj passin qysh sonte. :p

ske nevoj te ndryshosh pass.

Hyr ne admin te modem dhe ben block ip.

Provo me ip: 192.168.1.254 ose 192.168.1.1 me user admin/admin (provoje dhe me germa kapitale).

Varet dhe nga modemi

P.s: Master eshte e njejta faqe por jane futur me iframe, dmth te njejtin server testimi por i personalizojne per web te ndryshem
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

6.2 mua :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Pooo :) Sa te doli ty?

Sic tha Fly te pakten per aq sa paguaj , 8.0 Mbps pasi hapa dy faqe te tjera u lekund ca :p

Ketu ska Fiber optike :(, madje sa here bie shi marr tekniket ne telefonet e vijne ( te pakten kete e kane te mire
Tirana e vogel vijne shpejt, dhe aq sh me njohin sa sillen si te shtepise kur vijne :p) keshtuqe do mbijetojme ....
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Une do ngrefem n'mengjes me e mat se tash gjithe graria e pallatit i kan hyp :peshk:
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Kaq pak?

I imi qenka per te bere mashallah. :p

Si the me lart ti... ptuuu vebd i nemur.... mire esht per cme sherben mua :)
Screenshot_2016-05-20-22-17-08.jpg..
 

Fly

Larguar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Haha pse s'thu ti qe paske pune sa here bie shi. Para se ta kisha me fiber, dhe mua ndonjehere (rralle) me nxirrte probleme per tu lidhur me wi-fi kur binte shi (se kshu me kabull edhe furtune te bente, se gjente gje :p).

Ne realisht ne tirane skemi infrastrukture per fiber, e fusin si teknologji me teper per te ecur perpara por fibra e holle ne instalim familjar thyhet kollaj, disa mendojne se e zgjidhin problemin me fibren por ne fakt seshte dhe aq zgjidhje, perjashto pallatet e reja e mund te kene vende te posacme per internet.

Ndersa kur e ke pasur me wifi ndikon cdo gje, para 10 vjetesh e kam pasur un me antene dhe mu rrit nje peme para e sme kapte vale :D
me pas komshia beri 1 shtepi 3 kateshe dhe prap sme kapte vale. kjo ndodh dhe me fortunen apo shiun.

ndersa me adsl prishen nga shiu pasi telat sjane te izoluar mire dhe mbajne uj, ne moment qe thahen apo pushon, sistemohen disi :)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Ne realisht ne tirane skemi infrastrukture per fiber, e fusin si teknologji me teper per te ecur perpara por fibra e holle ne instalim familjar thyhet kollaj, disa mendojne se e zgjidhin problemin me fibren por ne fakt seshte dhe aq zgjidhje, perjashto pallatet e reja e mund te kene vende te posacme per internet.

Ndersa kur e ke pasur me wifi ndikon cdo gje, para 10 vjetesh e kam pasur un me antene dhe mu rrit nje peme para e sme kapte vale :D
me pas komshia beri 1 shtepi 3 kateshe dhe prap sme kapte vale. kjo ndodh dhe me fortunen apo shiun.

ndersa me adsl prishen nga shiu pasi telat sjane te izoluar mire dhe mbajne uj, ne moment qe thahen apo pushon, sistemohen disi :)

Po po edhe valet e mikrovales intervenojne dhe prishin sinjalin e Internetit per shembull...madje madje edhe muret e shtepise. Kur une doja me pa noi film ne laptop ne papafingo, mezor vinte sinjali dhe gjithmone videoja ngecte. Seç jane ca aparate qe mund ti vesh ne çdo dhome, per te permiresuar sinjalin. Ata qe jetojne jo ne zona urbane, i perdorin se interneti s'eshte dhe aq i mire ne kto zona.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Download Speed: 9.81, Upload speed: 8.75. E paguaj 8 euro :p
 

Fly

Larguar
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Po po edhe valet e mikrovales intervenojne dhe prishin sinjalin e Internetit per shembull...madje madje edhe muret e shtepise. Kur une doja me pa noi film ne laptop ne papafingo, mezor vinte sinjali dhe gjithmone videoja ngecte. Seç jane ca aparate qe mund ti vesh ne çdo dhome, per te permiresuar sinjalin. Ata qe jetojne jo ne zona urbane, i perdorin se interneti s'eshte dhe aq i mire ne kto zona.

po ka lloje lloje, madje ka dhe internet me ane te korentit :)

e fut laptop ne korent dhe ben lidhjen, spara perdoret si teknologji dhe se di pse, skam shum informacion per kete :)

Ka qene nje kompani e tille ne shqiperi por qe ka falimentuar (me duket)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Te 20 mega sillemi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

20 mega !!!
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

2.7 phaaaaa haram parat se i marrin :murit:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Nga telefoni...s'ka mundesi?!

image.jpg
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Sa e keni te shpejt internetin?

Ma te shpejt se kjo siper lol
 
Top