• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rregullorja e forumit

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Rregullorja e forumit!

Duke qene se eshte nje rregullore e cila ende nuk ka hyre ne fuqi, ne si staf menduam se do te ishte me interes te vilnim edhe mendimet, sugjerimet, verejtjet, korrigjimet e antareve te thjeshte perpara se ta publikonim zyrtarisht.

Pra jeni te gjithe te lutur ta lexoni tekstin me lart dhe te jepni mendimin dhe sugjerimet tuaja. Stafi do ti lexoje keto sugjerime ne heshtje dhe do ti perfshije ato ne rregulloren finale nese i shikon si te arsyeshme.

Prandaj, eshte shume e pakuptimite te debatoni.

Darius
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Rregullorja e forumit!

Ju lutem se eshte shume e nevojshme qe nga ana juaj te shtoni apo kundershtoni pika qe ju mendoni se duhen ndryshuar ne rregullore. Nese skeni ose mos u identifikoni duke qit nga mendja budalliqe dhe duke ja ul nivelin vetes me idiotsira.

Kjo teme eshte hapur per mbarvajtjen e antareve qytetar e jo mvarvajtjen e idjote.
Forumi Virtual ka qene historikisht nje hapesire ku debati edhe i gjate ka sjelle gjalleri dhe krijuar mundesine per te bere dicka me te mire. Jam e bindur se sa me shume debati te zgjerohet ne respekt te anetareve aq me mire do behet forumi dhe do dale me bukur... Kemi vite qe merremi me njeri tjetrin, here hyjme, here dalim, here na behet e pamundur per tu aktivizuar, por kjo nuk do te thote qe harrojme respektin ndaj krijuesve apo anetareve te vjeter. Memorja historike e forumit fillon para shume vitesh dhe te gjithe ne kemi njelloj "detyre morale" ndaj adminave apo supermoderatoreve per funksjonimin sa me te mire ne dobi te forumit dhe anetareve.

Komunikimi i respektueshem edhe ne pozita te kunderta eshte baza e shoqerise civile!

Mjafton mos kaloje kufijte e sjelljes civile e hapje jashte teme palidhje.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Rregullorja e forumit!

Lexoni me qetesi dhe miresin e kuptimit te asaj qe duam te ndertojme sebashku;

Rregullorja eshte e shendetshme ne thelb dhe nuk shikoj ndonje calim te madhe ne ndonje pike.
Por permirsimet sygjerimet jane gjtihnje te mirepritura.
Prandaj tema u hap,dhe kerkuam sygjerimet,mendimet,vlersimet tuaja.
Prandaj qete qete diskutojme pa tone te larta kritikash,fajsimesh,pasi jemi ne nje sofer per te bere me te miren.
 

Aki

misfit
Titulli: Rregullorja e forumit!

Pervec gabimeve drjetshkrimore e gramatikore mendon? :p
me ndjese nese perseritem se nuk i lexova komentet vetem temen, por besoj se do e vini kete diku ne fillim te faqes, tua vrase syrin anetareve kur te hyjne, me rast se u ik prej syve, kur nje anetar i ri ben prezantim duhet ti jepet linku tek tema e prezantimit dhe kete teme ta mbani hapur, per arsye se probleme qe skane ndodhur deri tani mund te shfaqen perhere, rregullorja duhet te jete e nenshtrueshme ndaj ndryshimeve, psh anetaret gjate vitit te tregojne problemet dhe nje here ne vit te shqyrtohet dhe ndryshohet rregullorja varesisht nga suksesi apo deshtimi i pikave te caktuara. Mbi te gjitha nuk e di nese do jete tek rregullorja e stafit apo duhet te qendroje ketu, qe te mos kete konflikte keqkuptuese hierarkike, diku duhet te ceket qe kur anetaret e stafit komentojne ne nje teme, ata komentojne si anetare te thjeshte per te cilet vlen e njejta rregullore (stafi eshte vetem pjesa teknike e mbikqyrese).
Me fat :)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Rregullorja e forumit!

Sygjerimi ishte qe te vini nje rregull per Stafin pikesepari. Kur ke nje staf te forte, aktiv ne temat publike, te drejte, jo te njeanshem, pa kapriço personale, antaret nuk kane nga te shkojne pa ju ardhe nga pas.
Nuk kaluan as dy dite nga postimet e mia ne kete teme, dhe stafi gelltiti cfare premtoj ne pergjigjet qe dha duke fshire postime te rregullta, duke ofenduar antarin me banalitet.
Ju rrofshin rregullat qe beni ndaj te tjerve.

Ekperjenca ime ne 14 vjet ne Fv, thote qe problemet me te medha kane ardhe si pasoje e personave me ngjyra.
 
Top