• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Rewind

DeliriumMind

Hear me roar 👣


Me kujtoj qe kam cuar ne esaurimento nervoso njeren sepse sme dha direkt noten e merituar por me shikonte nga gjoksi deri te kembet duke me ven ne siklet perpara te gjithve;
denuar kushedi sa her klasen sepse jepja urdher te benin sa me shum zhurm me pretekstin qe "ti merr respekt sepse ke regjistrin perpara, kurse mua me mjafton respekti qe kan per mu" (gjith vitin maximumi 6 ne regjister);
gjith heret qe kam dal nga klasa duke ja fut me shkelm deres qe conte te shkallet mbrapa shkolles (e dinin se kush ishte fajtorja dhe asiher nuk e rregulluan);
kur drejtori me ndalonte dhe komplimentohej sepse dhe ate vit shkolla ishte prap ne gazet per bursen e fituar dhe bente sikur sme shifte qe isha prap ne laboratorin e gabuar;
kur filloja te beja si e cmendur nga qefi qe kimin e kisha 4 dhe ne laborator isha e vetmja qe i dilnin te gjitha eksperimentet lol dhe pastaj shkoja te bleja panine te distributoret posht sepse mkapte uria;
kur ecja ne koridor me 2 bishtaleca veshur me bluzen roz trasparente e britney spears dhe zinxhirin e trash ( e vjedhur nga qafa e dikujt) neper duar dihej qe isha ne ditet e mia me te errta dhe o me mbaje afer ose sa me larg;
kur me sekuestronin telefonin sepse beja vetem deme me fjalet (asigje ska ndryshuar, vazhdoj e till) dhe me torturonin deri sa kaloja nga qeshja nervoze ne qeshje me lot dhe pastaj te tre perjashta (shyqyr! Kisha ju);
kur me ulje noten cdo her qe protestoja dhe i veje 10 te gjithve atyre qe i kisha kaluar database pavarsisht se kishin 2 si mesatare lol;
kur me plotesoje deshiren dhe flisnim per interpretimin e endrrave te mia horror gjat orarit te besimit krishter (you're the best🖤);
kur isha e preferumja jote sepse "è immatura e non ascolta ma ha 2 coglioni più grossi di me sua figlia" dhe mami under shock lol :"me thuaj cfare ka qe nuk shkon me gocen time" dhe sybukuri tjeter "komandon nje klas prej 30 cunash, do te ket nje jet te veshtir por kush do ta takoj gjat rrugen do jet me fat" (akoma ne zemer fjalet e tuja🖤 qe nga dita qe zgjodhe tme zgjasje doren);
kur filluan telefonat ne shtepi "ku eshte DM sepse pas nje ore do pyetet, jemi ber merak" dhe isha duke henger prap panine mcefur te shkallet sepse ne ate periudh punoja ne dark dhe studjoja naten me stomak bosh duke degjuar Slipknot ne vesh (faleminderit per Cd drogaxhiu im qe preve trendafilit e mamit tat me mbjell cik maria)
dhe dulci in fundis "kush ta ka rrembyer buzeqeshjen sepse ja ke prish humorin gjith klases, nuk e shef qe kan nevoj per cmendurin tate?" nderkoh qe me veje 2 sepse ne vend te beja fiskultur po jepja leksione private te shkallet siper sepse sdoja te ngelnin prap ate vit.


Dhe sot pys prap veten: "kush ma vodhi buzeqeshjen?"
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Sidomos kur visheshe me bluzen roze,sme jepje pershtypjen e asaj thenies " gjej shokun me te mire se veten" :p
😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Me kujtove nje epizod kur shkova ne spital me taku nje shok... e ema e luste te hiqte piercing dhe skishte burr none te hiqte gjith hekur qe mbante ne surrat... ja kerkova un dhe direkt i la te komodina. Me ka dhan flak me nje shikim te vetem 🙈

Pervec ksaj dhe mesueseve qe i kam nxi jeten, te tjeret me donin sepse falas meje kuptonin dhe kalonin provimet 😁
Preferoja te rrezikoja tme anullonin provimet se sa ti leja ne veshtiresi... ose organizoja trekking ne mal o aktivitete te tjera kur kishim ne program ndonje provim te veshtire. Isha capo classe dhe kisha gosha influenc.
Akoma sot me dergojne urime ndermjet motres 😊
Ne ate periudh skishte shum femra tek ai istitut. 1 muj durova si dele pastaj u ktheva ne ujk lol Qe te mbijetoja. Plus sa i kisha than fuuuuuuck nje problemi te rend shendetsor
 
Top