Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
une per ty qe je ateist kurgjo nuk kisha me than e kisha rrespektu mendimin tan po qe se kisha mujt por veq po e citoj nje thanje te filozifit Ruso ( Kush nuk beson ne nje fe ape ne krijusin e tij Ai ose eshte Psikopat ose ka Frik nga vetvetja) kshtu qe po me vjen keq me te thon qe edhe ne mesin e shkenctarve te medhej ka pas psikopata edhe ka me pas perseri.Kshtu qe mos te vjen keq nese je ne mesin e tyre po ti spom dokesh me kon shkenctar pos ky tjetri Flm per kohen qe ke gjet me lexue ehehe
LOL e mendove shume pastaj e the kete mo shoku hahahahahahhaduke mos besuar ne nje fuqi qe nuk egziston zbulon vetveten dhe jo e kunderta sepse verbimi qe ke ti dhe shume te tjere nga feja nuk ju lejon te shikoni hunden tuaj por hunden e mjeshtrit qe ju verbon dhe per kete duhet pergezuar sepse ben pune te mire.....sikur keta oratoret qe verbojne njerzit dhe i mbushin me fanatizem ta perdornin kete per te miren e njerzve bota jone do ishte shume here me e mire ;)
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Vetonjo:
Cfare asht kjo lidhje midis majkrosoftit dhe injorantosaftave.
Mire,Ok zoti na ka dhan mand.Atehere marim nje bebe dhe e cojne ne pyll dhe ja japim ta rrisi nji gorille.Kur te rritet ky femi,i cila ka mend qe sepse ja ka dhane zoti,a ka per te qene me mend apo pa mend?
Vemi te Rusoi dhe te ca don psikopata?
A je i sigurt ti qe Rusoi nuk ben pjes ne ata qe quan psikopata?
Rusoi,cfare asht?Rusoi asht allaha numer 2 per ty?
E shikon si te ecin llogjika sipas ideve fikse dhe fiksimit te ideve dhe thenieve te te tjereve.Jeta asht ne levizje cuno,asht ne dinamizem.
 
Redaktimi i fundit:

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Vetonjo:
Cfare asht kjo lidhje midis majkrosoftit dhe injorantosaftave.
Mire,Ok zoti na ka dhan mand.Atehere marim nje bebe dhe e cojne ne pyll dhe ja japim ta rrisi nji gorille.Kur te rritet ky femi,i cila ka mend qe sepse ja ka dhane zoti,a ka per te qene me mend apo pa mend?
Vemi te Rusoi dhe te ca don psikopata?
A je i sigurt ti qe Rusoi nuk ben pjes ne ata qe quan psikopata?
Rusoi,cfare asht?Rusoi asht allaha numer 2 per ty?
E shikon si te ecin llogjika sipas ideve fikse dhe fiksimit te ideve dhe thenieve te te tjereve.Jeta asht ne levizje cuno,asht ne dinamizem.

pa leje ska levizje pa leje ska dinamizem ;)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Nostra, përderisa nuk e ke pa ende ferrin mund edhe të thuash që më me dëshirë do të qëndroje në të sesa asgjëkundi, por nëse futesh aty mbetesh i dëshpruar dhe do të kërkoje të ishe "asgjëkundi". Në një ligjëratë që e kam ndëgjuar thuhej që nëse hapet vetëm një vrimë sa vrima e hundës nga ferri ajo do ta përbironte globin në të dy anët, e paramendo se sa është fuqia e nxehtësisë së tij, zjarri i kësaj botë në kundërshtim me zjarrin e ferrit do të të duket sikur klimë, e ti nuk mund ta mbash as për një sekond dorën në një poq të nxehur.
Zoti ta ka dhënë arsyen dhe lirinë e zgjedhjes, përdore logjikën dhe shiko përreth dhe në vetën tënde me siguri se edhe do t'a kuptosh.

Edhe prindi si prind, nëse të sheh që bën gjëra të këqija: shembull mirresh me drogë, me siguri se do të mundohet të të afrojë, të të tregoj që je në rrugë të gabuar, por nëse e sheh që t'i spo përmirsohesh të dërgon në ndonjë qendër rehabilitimi(pastrimi).

lool . ti bo sikur ke kalu pushimet ne ferr edhe vjen e na tregon tani si eshte ferri . ku e di ti si eshte ? asnji se di si eshte dhe ne egziton valle :D
vetem per 1 gje ju pergezoj un ju keni imagjinate shum te zhvilluar :D
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Biblos edhe Genesis i kam lexu edhe nuk thote me as nje ven qe zoti eshte i vetkrijuar

Tani ndajeni menjen se na trashet . zoti eshte i vetkrijuar apo eshte krijes e ndonji krijuesi tjeter qe mund te na shfaqet kshu rastesisht dhe mund te jet me zot se zoti :D

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

Gruja hangri mollen.

hajde gabim hajde . :D lool

---------- Post added at 14:58 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Nuk e vrau zoti mos u ngatarro. E vraven njerzit.


Me fal si munden njerezit te vrasin birin e zotit ? :eek: :O kaq i pashpirt ishe zoti sa e lejoj dicka te till ?

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

Edhe me e keqa ktu eshte, qe kur Krishti ishte ne kryqe, Zoti ja mori fuqin. Parnej krishti bertit " Baba pse me le vete " . Zoti donte qe krishti te kaloj na gjitha fazat trruprore. Si lindja kshu edhe vdekja.

kam degjuar nga besimtaret qe zoti eshte zemer mire dhe mund te fale shum gabime njerezore nga me te ndyshmet . po filloj te dyshoj te zemergjersia e zotit . kur ka braktisur te birin imagjino ne te tjeret :D
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Njeriu vret edhe mamen e vet, baben, cunin edhe nuk do vrasi nje te pa njohur ? Zoti la njerzimin te zgjelli rrugen qe do te mari, nuk eshte e drrejt te bej ate qe don ai kur shumica don nje gjo tjeter.
Pse ti imagjinon nje zot qe kur bon gabim ta fusi shpull, edhe kur vritesh te puthi gishtin.

Ore nuk e kisha ne kete prizem qe e ke mar ti . e kisha fjalen qe Biri i zotit me fuqi te mbinatyrshme vritet nga njerezit . edhe zotin un se imagjinoj hic se per mua nuk egziston . kupton gje ti nga kto qe shkruj un apo shkruj kot un ?

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

Po kur ti ke bo nje vrasje ose nje gjo te " Keqe ", si e pret ti faljen ? Te japi nje akullore edhe te thote mos u merzit. Ajo gjoja keqe qe ke ber do te falet kur te jesh vetem " Shpirt ".

ore mos me mer shembull konkret mua kape me njerezimin ne pergjithsi mos thuaj "TI" edhe rralloje cik ket ironin . Un nuk e besoj kete teorine e te qenit "Shpirt" prandaj se pres hic ate faljen .

---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

Kur te kuptosh qe per zotin trrupi nuk ka asnji ranci, do te kuptosh qe kurr nuk ja lendoj shpirtin krishtit, por ktu lindin putje te tjera, " Kushedi po nuk i merte fuqin kur ishte ne kryq nuk do te vdiste kurr ", edhe prap se prati, ca randesi do kishte jeta pa vdekjen ?

Ore kot me te pyt c'fare eshte shpirti ? si e koncepton ti Termin SHPIRT ?
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

nga kater ndarje qe ke bo ne shkrim, vetem te ndarja e dyte ato tri fjalet e fundit i ke me vend
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

nga kater ndarje qe ke bo ne shkrim, vetem te ndarja e dyte ato tri fjalet e fundit i ke me vend


he mer mo tallesh ti ? Kot flisni ju qe bazoheni ne 1 liber dhe cdo gje qe thoni e keni ne ajer .
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

cila eshte arsyeja qe sot 100% e feve predikojne besimin e verber ndaj perendise? a ka ndonje mundesi te njohim perendine ne realitet, ta takojme fizikisht e te komunikojme si njerez qe jemi ?

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

cili eshte besimi me i mire fetar dhe pse ?
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

a ka ndonje mundesi te njohim perendine ne realitet, ta takojme fizikisht e te komunikojme si njerez qe jemi ?

Nuk ka mundesi ne kete bote, pasiqe Zoti nuk eshte krijese, as trup natyror qe ze vend ne natyre e te kufizohet, pastaj te shihet me ane te shqisave te te pamurit. Kur dikush ta fut nje shuplake, ti nuk e sheh dhimbjen por e ndjen ate. Zoti njihet nepermjet arsyes.

cili eshte besimi me i mire fetar dhe pse ?

Ai besim qe mbeshtetet ne argumente bindese dhe qe nuk ka kontradikta.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

cila eshte arsyeja qe sot 100% e feve predikojne besimin e verber ndaj perendise? a ka ndonje mundesi te njohim perendine ne realitet, ta takojme fizikisht e te komunikojme si njerez qe jemi ?

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 20:00 ----------

cili eshte besimi me i mire fetar dhe pse ?

Arsya qe sot 100% e feve predikojn besimin e verber,,esht se nga ditlindja e tyre,,ato filluan ta mbulojn me genjeshtra besimin e shendosh,,
edhe pse nuk duhet shum koh per ta kuptuar kte,,,per ta kuruar nevoiten vertet shum.
per sa i perket pjeses se dyt te pyetjes,,un besoj se gjithmon ka nje mundesi,,dhe ne kte koncept esht vetem nje mundesi e till,

personalisht zotin ne form njerzore mund ta takosh vetem duke dal para pasqyres dhe duke folur me veten,,duke i hapur zemren vetvetes,,,
kshtu mund ta takosh zotin personalisht,,por mund te flasesh me te,,,vetem ne lidhje me gjera qe kan te bejn me botkuptimin e qenjes tende njerzore,,
nese deshiron at´her qe te flasesh me zotin mbi natyren,,,at´her ti duhet te dalesh ne natyr,,sepse nje pjes e tij qendron aty posacerisht per te demostruar pranin e vet dhe rendesin qe ka prania e tij ku do dhe ne gjithshka.duke qen se natyra esht shtepia e te gjitha formave te jetes,,,ajo ka nje mynyr te veten origjinale te shprehuri,,qe qenja njerzore nuk duhet te ndihet e ofenduar nese nuk mund ta kuptoj te gjithen,

persa i perket pyetjes se tret,,,

nuk dua te perzihem me besimin fetar,,,,,por un jam Besimtar,,qe besoj qe ka nje fuqi te shejt,,e cila ka fuqi te bej mrekullira sic esht kjo te cilen ne e perjetojm,,por kjo sdo te thot se pres qe kjo fuqi te me ruaj mua apo te me favorizoj per dallim nga njerzit tjer,,apo qoft edhe nga forma te tjera te jetes,,

per suksesin dhe problemet qe kan te bejn me mua personalish,,BESOJ,,,ne aftesit e mia personale duke qen i bindur 100% se aty esht dhe Zoti,,per te cilin kam nevoj ne rrugen e qellimeve te mia.
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

kisha edhe nje pyetje tjeter :

pse fete predikojne arsyetimin shpirteror dhe jo arsyetimin logjik dhe bien shpesh here ndesh me konkluzionet shkencore ?
 
Redaktimi i fundit:

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

kisha edhe nje pyetje tjeter :

pse fete predikojne arsyetimin shpirteror dhe jo arsyetimin logjik dhe bien shpesh here ndesh me konkluzionet shkencore ?

sepse nuk e njohin dimensionin e 3t,,,dhe si pasoj se din as vet te verteten,

prandaj bien shpesh her ndesh me njera tjetren,,,nderkoh qe e verteta qendron ne mes te tyre.
 

Alko71

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Ilirjam, kur ben dikush pyetje per besimtaret e feve, rri e degjo e prit cfar pergjigje marrin e mos u pergjigj ti per ata se nuk te kane zgjedhur zedhenes. Kur te bej pyetje dikush nga besimtaret per ateistet ateher pergjigju nese te lejojne ateistet, sepse nuk je perfaqesues as i ateisteve!
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Ilirjam, kur ben dikush pyetje per besimtaret e feve, rri e degjo e prit cfar pergjigje marrin e mos u pergjigj ti per ata se nuk te kane zgjedhur zedhenes. Kur te bej pyetje dikush nga besimtaret per ateistet ateher pergjigju nese te lejojne ateistet, sepse nuk je perfaqesues as i ateisteve!

ktu tema nuk esht vetem per besimtaret e feve.

dhe ktu un jam perfaqsues i atyre qe i kam dhe me kan,,,un jap pergjigjet dhe opinjonin tim lidhur me temen dhe me pyetjet,,

ata jan te lir te vin dhe te japin pergjigjen e tyre,,,pikrisht sepse un sjam parfaqsus i tyre,,ata duhet te pergjigjen vet per ato qe perfaqsojn,
 

KRISTOBYLYKU

Antarë i ri
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

dua te te them ne radhe te pare keto jane disa pyetje qe nuk mund ti drejtosh pa marre dije nga librat e feve.e dyta ti n.q.s ke lexuar vetem biblen(me sa shoh un biri i zotit ke permendur)e cila eshte nje shtremberim e te vertetes.te dhente devotshmerine allahu xh.a te lexosh kuranin dhe me pas me kethe pergjigje per ato pyetje qe ke drejtuar.(doja te thoja se njeriu ato dije qe kurani i ka permendur para 1400 vjeteve kohet e fundit i ka zbuluar.sa per dijeni djajte jane enjgjej qe nuk ju perulen njeriut kur allahu krijoi per here te pare ademin dhe avane prej baltes se prishur.dhe djalli nuk eshte nje por shume dhe synimi i tyre eshte qe te beje njerzit si puna jote te mos besojne tek zoti.dhe e dyta allahu as nuk u lind dhe as lindi kend.besoj qe zoti te te jap udhezim per te falenderuar qofte dhe nje here ne jete ate.dhe profeti muhamed a.s ka thene qe ata mosbesimtare do ta marin vesh te verteten vetem kur ti arrije shpirti ne gjoks para vdekjes.(ma shpjego cfare kupton ti me kete?).dhe te lutem shiko kuranin librin e te vertetes se njerezimit.ok?

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

he mer mo tallesh ti ? Kot flisni ju qe bazoheni ne 1 liber dhe cdo gje qe thoni e keni ne ajer .
ma argumento kete qe the
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

dua te te them ne radhe te pare keto jane disa pyetje qe nuk mund ti drejtosh pa marre dije nga librat e feve.e dyta ti n.q.s ke lexuar vetem biblen(me sa shoh un biri i zotit ke permendur)e cila eshte nje shtremberim e te vertetes.te dhente devotshmerine allahu xh.a te lexosh kuranin dhe me pas me kethe pergjigje per ato pyetje qe ke drejtuar.(doja te thoja se njeriu ato dije qe kurani i ka permendur para 1400 vjeteve kohet e fundit i ka zbuluar.sa per dijeni djajte jane enjgjej qe nuk ju perulen njeriut kur allahu krijoi per here te pare ademin dhe avane prej baltes se prishur.dhe djalli nuk eshte nje por shume dhe synimi i tyre eshte qe te beje njerzit si puna jote te mos besojne tek zoti.dhe e dyta allahu as nuk u lind dhe as lindi kend.besoj qe zoti te te jap udhezim per te falenderuar qofte dhe nje here ne jete ate.dhe profeti muhamed a.s ka thene qe ata mosbesimtare do ta marin vesh te verteten vetem kur ti arrije shpirti ne gjoks para vdekjes.(ma shpjego cfare kupton ti me kete?).dhe te lutem shiko kuranin librin e te vertetes se njerezimit.ok?

---------- Post added at 16:37 ---------- Previous post was at 16:34 ----------


ma argumento kete qe the


Ore un biblen se kam mar mundimin ta hap e ta lexoj ndonjiher . sdo te thot qe kam lexuar biblen se kam thene Biri i zotit . Kuranin e kam lexuar pak biblen fare . Mua me habit fakti qe arrini ti besoni ktyre prrallave me engjej e djaj . si eshte e mundur mor djal te krijohet njeri prej baltes??? eshte apsurde nuk ka pik llogjike . ore ku bazohesh ti qe thua qe zoti krijoj kshu e ashtu ? se mesa di un ska arritur askush te faktoje keto gjera . ja prandaj thash qe bazoheni vetem te kurani dhe flisni ne ajer . se nuk ka arritur askush te faktoj qe zoti Krijoj Njeriun prej baltes e krijoj gjithesine . as egzistenca e vet zotin nuk eshte provuar lale jo me veprat e "TIJ" e kupton tani pse kam shkruar qe flisni ne ajer ?
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Ore un biblen se kam mar mundimin ta hap e ta lexoj ndonjiher . sdo te thot qe kam lexuar biblen se kam thene Biri i zotit . Kuranin e kam lexuar pak biblen fare . Mua me habit fakti qe arrini ti besoni ktyre prrallave me engjej e djaj . si eshte e mundur mor djal te krijohet njeri prej baltes??? eshte apsurde nuk ka pik llogjike . ore ku bazohesh ti qe thua qe zoti krijoj kshu e ashtu ? se mesa di un ska arritur askush te faktoje keto gjera . ja prandaj thash qe bazoheni vetem te kurani dhe flisni ne ajer . se nuk ka arritur askush te faktoj qe zoti Krijoj Njeriun prej baltes e krijoj gjithesine . as egzistenca e vet zotin nuk eshte provuar lale jo me veprat e "TIJ" e kupton tani pse kam shkruar qe flisni ne ajer ?

Po mire, na spjego ti pra me fakte/argumente bindese, krijimin e njeriut dhe te universit, ndryshe nga perrallat tona, ok LAL >)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Po mire, na spjego ti pra me fakte/argumente bindese, krijimin e njeriut dhe te universit, ndryshe nga perrallat tona, ok LAL >)

Ore un nuk thash qe un mund ta provoj :D ajo dihet qe snuk lidhje un . Po perderisa asgje nuk eshte provuar ateher un Nuk i besoj keto gjerat qe thoni ju :) dhe sinqerisht me duken si pralla :/ se tani KRISTOBYLYKU me tregon historin mua sikur ka par 1 film para 30 minutash edhe me trego Ngjarjet :D Lover respekte :)
 

KRISTOBYLYKU

Antarë i ri
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Degjo djali .ti i beson dickaje qe nuk te duket e drejte?prandaj pa fakte dhe pa bindjet tende nuk mund ti kebesosh dickaje.prandaj te them dhe njeher lexo kuranin i cili nuk ka dhe asnje gabim dhe nuk ka pesuar as presjen e ndryshimit.lexoje!

---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

Haha jo mo jo nuk kam pare filme po po them nje dicka qe eshte shkruar pa as nje te vogli transformim.po nuk me the pse njeriu dekompozohet kur groposet?

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

Ore nje dietar musliman qe paqja e zotit qofte mbi te se ishte mashalla me dije.qe "un ateistet i i bind me shpejt sepse nje pjes te besimit islam e kane ata "ska zot" mbetet pjesa tjeter pervec allahut.
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Un nuk thash qe Jam motori i google :D loool

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:28 ----------

Ore nje dietar musliman qe paqja e zotit qofte mbi te se ishte mashalla me dije.qe "un ateistet i i bind me shpejt sepse nje pjes te besimit islam e kane ata "ska zot" mbetet pjesa tjeter pervec allahut.

persa i perket kesaj po te them vetem dicka . Mua personalisht Jo 1 DIetar mysliman qe sme bind dot qe zoti nuk egziston . por edhe sikur zoti te egzistoje dhe ti ta maresh per dore zotin dhe te vish te ma prezantosh mua te me thuash ky eshte zoti :D Un prap nuk e besoj Qe ai eshte zoti :D
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Nuk eshte nevoja te zbres Zoti posht dhe te vertetohet ekzistenca e Tij Romanist. Kane thene: Per driten nuk ka nevoje te argumentohet se ekziston. Nuk eshte ne rregull me njeriun i cili ne mes te dites kerkon t'i argumentohet/vertetohet se eshte drite >)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Nuk eshte nevoja te zbres Zoti posht dhe te vertetohet ekzistenca e Tij Romanist. Kane thene: Per driten nuk ka nevoje te argumentohet se ekziston. Nuk eshte ne rregull me njeriun i cili ne mes te dites kerkon t'i argumentohet/vertetohet se eshte drite >)

Po rri e lover mos sill shembuj koti tani .

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

Nuk eshte nevoja te zbres Zoti posht dhe te vertetohet ekzistenca e Tij Romanist. Kane thene: Per driten nuk ka nevoje te argumentohet se ekziston. Nuk eshte ne rregull me njeriun i cili ne mes te dites kerkon t'i argumentohet/vertetohet se eshte drite >)

Po rri e lover mos sill shembuj koti tani .
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Per ty jane shembuj koti, per te zotet e mendjes padyshim se jo. Per kete arsye nese e ke lexuar pak Kur'anin mqns e pash qe kishe thene e kam lexuar pak, sigurisht te kane rene fundi i shume verseteve Kur'anore ku Zoti thote : "...keto jane argumente per nje popull qe mendon" apo "...keto jane argumente per te zotet e mendjes" etj etj. Ti lexo, besoj se me ane te leximit do mesosh me shume rreth besimeve fetare. Pastaj studio, analizo e keshtu me rradhe. Mos prit mendja te te shfaqet ne forme te njeriut dhe te thote "Ja ku jam, me sheh Romano, une jam Mendja yte lool". =)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Per ty jane shembuj koti, per te zotet e mendjes padyshim se jo. Per kete arsye nese e ke lexuar pak Kur'anin mqns e pash qe kishe thene e kam lexuar pak, sigurisht te kane rene fundi i shume verseteve Kur'anore ku Zoti thote : "...keto jane argumente per nje popull qe mendon" apo "...keto jane argumente per te zotet e mendjes" etj etj. Ti lexo, besoj se me ane te leximit do mesosh me shume rreth besimeve fetare. Pastaj studio, analizo e keshtu me rradhe. Mos prit mendja te te shfaqet ne forme te njeriut dhe te thote "Ja ku jam, me sheh Romano, une jam Mendja yte lool". =)

Po shembuj koti jan re . ca pretendon ti qe te filloj te besoj un se the ti kete shembullin . para ca kohesh dhat 1 shembull qe Etjen nuk e shofim po e dim qe egziston . tani e dim qe etjen nuk e shofim po na pihet uj edhe e dim qe egziston kurse per kete punen e zotit sdihet gje hic . ha ha ha na shkrive me ket punen e mendjes :p :p lool Lexoje cik ate luften e buburrecave te ajo tema tjeter lool te pershendes me ate :))
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Vazhdo qesh ti, se pune tjeter s'te ka mbete. Argumente jo, kunderargumente poashtu jo. Une e kam kryer timen, faktet jane paraqitur, i nevojitet nje refresh mendjes sate dhe nje Nudge per t'u kthjellur (A) :D

Paqe
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Vazhdo qesh ti, se pune tjeter s'te ka mbete. Argumente jo, kunderargumente poashtu jo. Une e kam kryer timen, faktet jane paraqitur, i nevojitet nje refresh mendjes sate dhe nje Nudge per t'u kthjellur (A) :D

Paqe

Po esht ber mese normale qe njerzit te qeshin me ju more lover..

Kurani,,i mbushur me urdhra,,

te urdheron qe ti te msosh gjuhen arabe,,,
te urdheron qe pantallonat e tua te mos jen me te gjata se tek zogu i kembes,
te urdheron te shkosh e te falesh pes her ne dit,,
te urdheron te konvertohesh totalisht ne nje kult arab..

athu se te gjith kto lloje popujsh qe kan traditat,,kulturen,,gjuhen,,historin,,simbolet,,dhe kan jetuar e jan trashiguar ne mynyrat e veta,,
ti ket kapluar injoransa totale,,,dhe te besojn vertet se Zoti i urdheron ata nepermes kultit arab,,,qe ata te konvertohen si te till,,
dhe te besojn vertet se zoti nuk i pranon ashtu sic jan,,

athua kur do te sherohet ky popull shqiptar nga kjo semundje,,,nje her e pergjithmon???
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Kurre :D Ne jemi te sheruar (A)
 

Dori

Anëtar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Vazhdo qesh ti, se pune tjeter s'te ka mbete. Argumente jo, kunderargumente poashtu jo. Une e kam kryer timen, faktet jane paraqitur, i nevojitet nje refresh mendjes sate dhe nje Nudge per t'u kthjellur (A) :D

Paqe

Po normal qe do qesh o lover :D se gjera per te qeshur jane . argumente te kam dhen sa jam lodhur nga 250 Postime qe kam bere ne kete forum 200 e sigurt qe kan qen argumente ne lidhje me Zotin tend tani pun tjeter ske ti ke koh plot edhe me cdo kusht ti inpomosh Njerezve te besojne te feja dhe te zoti jot . tani Un skam mendjen tende djale :) kam dhe punet e mia un . nuk do rri ter kohes te te jap argumente ty :)) GJithsesi respekte :)

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

Vazhdo qesh ti, se pune tjeter s'te ka mbete. Argumente jo, kunderargumente poashtu jo. Une e kam kryer timen, faktet jane paraqitur, i nevojitet nje refresh mendjes sate dhe nje Nudge per t'u kthjellur (A) :D

Paqe

Po normal qe do qesh o lover :D se gjera per te qeshur jane . argumente te kam dhen sa jam lodhur nga 250 Postime qe kam bere ne kete forum 200 e sigurt qe kan qen argumente ne lidhje me Zotin tend tani pun tjeter ske ti ke koh plot edhe me cdo kusht ti inpomosh Njerezve te besojne te feja dhe te zoti jot . tani Un skam mendjen tende djale :) kam dhe punet e mia un . nuk do rri ter kohes te te jap argumente ty :)) GJithsesi respekte :)
 
Top