Pse është mirë të keni të pasme të mëdha

Ragnar

Anëtar i ri

Pse është mirë të keni të pasme të mëdha​


1631530707397.jpeg

Megjithatë të kesh vithe të mëdha është dhe e shëndetshëm, këtu e kemi fjalën për personat që janë bio.
lg.php

Madhësia e vitheve varet nga gjenet, të cilat e caktojnë se ku do të akumulohet dhjami, shkenca ka treguar për arsye të shumta se përse duhet ta dashuroni çdo centimetër të asaj që nëna ua ka dhuruar.

Dhjami i vitheve është i padëmshëm. Ndryshe nga dhjami i tepërt i bardhë në bark, i cili i rrethon organet dhe shpin deri te inflamacionet, shtypja e lartë e gjakut dhe sëmundjet tjera, vithet e mëdha janë të mbushura me dhjam të verdhë.


Biologjikisht dukeni më atraktive. Disa psikologë besojnë se meshkujt i preferojnë femrat me vithe të mëdha sepse ato e përmirësojnë pamjen fizike të një femre, e sidomos lakimin e shpinës.

Vithet e mëdha e mbrojnë pjesën e fundme të shpinës. Nëse nuk e keni ditur, vithet e mëdha kontribuojnë në shëndetin e shpinës.

Femrat me vithe të mëdha lindin fëmijë më të mençur. Vithet dhe kofshët kanë acide yndyrore omega-3. Disa shkencëtarë besojnë se kur i jepni gji fëmijës, trupi i merr ato acide për ta përmirësuar kualitetin e qumështit të gjirit.

Për shkak se bebeve ju nevojitet ky lloj acidi për trurin, sistemin nervor dhe zhvillimin e syve, disa biologë besojnë se pamet më të mëdha mund të ‘përkthehen’ në fëmijë më të mençur.
 

Lauri

Anunnak
Të mbajë më mirë ekuilibrin kur ulet ndejur ?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Tani merr kuptim shprehja qe kane italianet :p

Nella vita e tutta una questione di culo: o ce l'hai o te lo fanno lool

 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Cka i bjen ne shqip per ne qe nuk e dim kinezishten :p
shqip fare i bie qe cdo gje ne jete do byf (spo them pasojat nese se ke) lool
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Epo ,ceshtje gjenetike eshte!
dikush e akumulon dhjamin me se shumti ne vithe,dikush ne bark.
Femrat Greke pergjethsisht shquhen per vithe te bollshme.
Por ngaqe nuk jane shume te gjata,ngjan pak ne disproporcion trupi.
 

Ragnar

Anëtar i ri
Epo ,ceshtje gjenetike eshte!
dikush e akumulon dhjamin me se shumti ne vithe,dikush ne bark.
Femrat Greke pergjethsisht shquhen per vithe te bollshme.
Por ngaqe nuk jane shume te gjata,ngjan pak ne disproporcion trupi.
Moj veq le te ken byth per tjerat i mbyll syt :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Moj veq le te ken byth per tjerat i mbyll syt :D
qyqja o zottt,po ti merr i thes byqesh,krundesh,ama i ke aq fiksim e mshoja. ahahhahaha
po te isha mashkull do doja ca vithe fine te mbushura disi,por jo dhe si dy mullar me sane hahahahahahahaha
 

Ragnar

Anëtar i ri
qyqja o zottt,po ti merr i thes byqesh,krundesh,ama i ke aq fiksim e mshoja. ahahhahaha
po te isha mashkull do doja ca vithe fine te mbushura disi,por jo dhe si dy mullar me sane hahahahahahahaha
Po sikur vithet e femrave qe jane te mbushura e t’i knaqin durt, s’ka asnje gje tjeter me te mire :D
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
E di qe cdokush e di vete, ka qefin e vet, kush nuk i do kto tema mjafton te mos i klikoj por sinqerisht nuk me rrihet pa thene dhe me ze, jo thjesht me mendje: Na hapet barkun me keto gjera. mish mish kudo! Boolll Mooooo!!!!!

p.s. xhaxh xhan nga Souli por si teto madhe qe jam do mi pranoni dhe kritikat! ?
 

Ragnar

Anëtar i ri
E di qe cdokush e di vete, ka qefin e vet, kush nuk i do kto tema mjafton te mos i klikoj por sinqerisht nuk me rrihet pa thene dhe me ze, jo thjesht me mendje: Na hapet barkun me keto gjera. mish mish kudo! Boolll Mooooo!!!!!

p.s. xhaxh xhan nga Souli por si teto madhe qe jam do mi pranoni dhe kritikat! ?
E po ndryshe ti knaq durt kur kap nje byth te mire, e ndryshe kur e kap nje qe e ka drras :D
 

Lauri

Anunnak
E di qe cdokush e di vete, ka qefin e vet, kush nuk i do kto tema mjafton te mos i klikoj por sinqerisht nuk me rrihet pa thene dhe me ze, jo thjesht me mendje: Na hapet barkun me keto gjera. mish mish kudo! Boolll Mooooo!!!!!

p.s. xhaxh xhan nga Souli por si teto madhe qe jam do mi pranoni dhe kritikat! ?
Ne ferr do e kene vendin keta qe bejne klik ne keta tema ..turp ?
 
Top