Premier League, اelsi kampion dimri ndalen City dhe United,fiton Arsenali

cent

...Lontano
Me 46 pikë në 19 ndeshje اelsi shpallet kampion dimri në kampionatin anglez të futbollit. Barazimi me Sauthempton nuk i ka ndaluar blutë e Londrës që të festojnë festat e fundvitit të parët në renditje. Në ndeshjen e fundit blutë e drejtuar nga Murinjo bënë gjithçka për të fituar, por fati dhe aftësitë e portierit kundërshtar bënë që të humbte dy pikë të rëndësishme, megjithatë jo vendimtare, pasi lufta për titullin vazhdon.

Manchester City nuk përfitoi nga gabimi i اelsit, pasi u ndal në barazim 2-2 me Burnley. Kampionët e Anglisë e kishin ndeshjen nën kontroll pas avantazhit të krijuar, por nuk e ruajtën dot deri në fund duke zhgënjyer. Totenhem ndaloi Manchester United po në barazim 0-0. Ndërsa Arsenali fitoi 1-2 ndaj West Ham.


Premier League

Tottenham Hotspur 0 - 0 Manchester United
Southampton 1 - 1 Chelsea
Aston Villa 0 - 0 Sunderland
Hull City 0 - 1 Leicester City
Manchester City 2 - 2 Burnley
Queens Park Rangers 0 - 0 Crystal Palace
Stoke City 2 - 0 West Bromwich Albion
West Ham United 1 - 2 Arsenal
Newcastle United 3 - 2 Everton

/Shqiptarja
 
Titulli: Premier League, اelsi kampion dimri ndalen City dhe United,fiton Arsenali

Po djali asht shum Rob Zoti,,اou blejna diçka
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top