Policia: Në 25 qershor u cënua vota, 98 procedime dhe 120 të arrestuar

AnGeLiC

VIP
V.I.P
policia-1-680x365_c.jpg

Vetëm pak orë nga shpallja e fituesit në zgjedhjet vendore të së dielës, Policia e Shtetit bën bilancin e veprimeve dhe ngjarjeve që u shënuan gjatë dhe pas procesit zgjedhor.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pranon se janë referuar në Prokurori, raste të shitblerjes së votës . Sipas tij, Policia e Shtetit ka qenë korrekte dhe asnjë veprim i saj nuk ka cënuar votën e shtetasve më 25 qërshor.

96 vepra penale me 120 persona të arrestuar, cënuan procesin e votimit më 25 qershor.

Policia e Shtetit bën bilancin e punës, rastet e denoncuara dhe referimet qe ka bërë në Prokurori.

اako deklaroi se në 190 raste gjatë procesit të votimit është kërkuar ndëryrja e policsë ditën e zgjedhjeve, ndërsa për atë të numërimit në 3 raste . Ai tha se në Prokurori janë referuar me dhjetra raste të shitblerjes së votës.

Në lidhje me shkarkimin e 3 shefave të komisariateve si të përfshirë në veprime joligjore, اako ka deklaruar se do të presë hetimet.

Lidhur me situatën në Kavajë, ku është ndërprerë procesi i numërimit të votave, اako ka deklaruar se nuk ka asnjë situatë të jashtëzakonshme. /Blitz.al/
 
U arrestuan ata qe fotografuan fleten e votimit kurse ata qe rrahen komisioneret shetisin liberta....bote e cuditshme!
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 7 29.2%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 33.3%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 12.5%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.2%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.3%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 12.5%
Back
Top