Peshku i kuq dhe Barakuda

Nje dite nje peshkatar kapi nje peshk te kuq dhe nje peshk barrakuda ,i vuri ne nje kuti prej qelqi ,te ndertuar enkas per ta ,por ne mes vuri nje pengese sepse e dinte qe barrakuda eshte peshk grabiqar qe i ha te tjeret ,dhe keshtu ndodhi barrakuda turresh per te ngrene peshkun e kuq por vinte e perplasesh tek pengesa prej xhami ,dhe kjo vazhdoi per disa jave ,ne fund u lodh dhe nuk turresh me per te ngrene peshkun e kuq ,pasi e dinte qe kishte nje pengese ,nje dite peshkatari vendosi ta hiqte pengesen por u cudit kur pa qe barrakuda nuk tentoi me per te ngrene peshkun e kue ,pasi ne mendjen e tij ishte fiksuar qe ne mes ishte nje pengese . Morali ?
 

Attachments

  • download (8).png
    download (8).png
    150.4 KB · Shikime: 3
A nuk po u duket pak se tru peshk jemi te gjithe qe na thone erdhi virusi iku virusi e ne kemi hall se kemi pengesen pe xhami dhe nuk levizim nga vendi :p
E pra ,mos u bëni trupeshk ,e gjeta 🙃🤣
Ça fitova 😝
 
Nje lavatrice me ngjyra haha :p
Ka lezet
Illustration Cartoon GIF
 
Top