Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

unica

Anëtar i ri
Sepse kafet, cigret etj. sjellin kënaqsi te menjëhershme e të rinjet e ditve te sotme kan nevoj per ketë lloj jete , kënaqsin momentale e qafar do behte per te ardhmen pak qajm koken.
 

mirela

DODONA hajmali
Po kot se vodha kete shprehjen une
Shit televizorin , bli libra
Po te mos kish televizor sdo kish spote publicitare :D
E keshtu leket do shkonin per libra :D
 

gafi

Anëtar i Nderuar
po na dhimbsen paret me ble libra,tash qka po te duhet e ke ne internet veq a je qe lexon
 

driki

Antarë i ri
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Jo un blej libra se nuk pi cigare apo gjera te tjera te kota..ama jo si qokollada..:)
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Jo un blej libra se nuk pi cigare apo gjera te tjera te kota..ama jo si qokollada..:)

Ah sikur te kishim djem si puna jote.. :)
 

My Self

Born To Be Happy
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Mendojne qe me pirjen e duhanit, alkoolit etj etj, integrohen me shpejt ne shoqeri ;)
 

MasteR

I'm offline
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Sepse kemi internetin :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Nje nga konceptet e tjera te mikroekonomise eshte edhe 'utility' (dobi me duket se i bie shqip). Me i llaf konsumatoret konsumojne ato produkte qe i rrisin atyre lumturine e tyre...kshu qe marrin me shume lumturi nga produktet e tjera sesa nga librat.
 

CrazyDiamond

''pirg hologramesh''
Titulli: Pe: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

duhet vene ne perdorim edhe ky slogan :D

394130_2772263258567_1017593013_32838083_48204111_n.jpg

WE NEED TO MAKE BOOKS COOL AGAIN
IF U GO HOME WITH SOMEBODY
AND THEY DON'T HAVE BOOKS
DON'T F... THEM :D
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

V.I.P
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Ne universitet nje liber i vogel te kushton 50 mij lek, e sa e sa fotokopje duhen :p kurse 1 cigare ben 10 lek e nje camcakiz 5 lek
lool skemi mundsi tblejm libra shum,
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Tek lista e mos blini cigare, kafe, cumcakiza une do vendosja edhe librat.
Per dreq, cdo here do gjej ndonje vend me libra te vjeter, me cmim shume te ulet.
Heren e fundit kam blere nja 10 libra. Skembej libra qe sme interesojn me te tjer.
Sdi me ku ti coj. lol

Ndaj qendroj larg, e sakte me terheqin sa shikoj librat. lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Libri sjell fukarallek :cekic:
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Sepse edhe librat ne nje fare forme jane te modifikuar, mua me pelqejne vetem librat faktuale ( facts) ... e plus ma mban xhepi qe ti perballoj edhe k'to te perditshmet bashke me ndonje liber tek-tuk. Nuk eshte e thene , qe te ndalosh k;to gjerat minimale te perditshme ( ku edhe k'to kane rendesine e tyre ) .. qe te mbushim shtepine me libra. LoooL
 

malv

Antarë i ri
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

sepse eshte raport i zhdrejte cmim _sasi ne lidhje me librin ketu
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Boll lexon burri... ma ka mbush shpin me libra. Dhe icik dhe do dal un nga shpia.
Imagjino te filloj dhe un lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Ka biblioteka libra plot, qe i merr dhe i lexon dhe s'ke nevoje ti blesh. Megjithate, une blej se dua te kem nje biblioteke timen. Vetem nqfse nje liber me pelqen aq shume, mund ta lexoj per here te pare ose te dyte. Te tjeret thjesht ngelen aty ne raft.
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Perse nuk blini libra ne vend te kafeve, cumcakizave apo cigareve?

Une isha fanse e leximit por nuk kam blere libra ndonjehere,kam marr nga biblioteka e qytetit gjithmone kur kam dashur te lexoj dicka. Pike se pari librat pervec kostos per ti blere ato zene vend e te thuash qe i lexon kohe mbas kohe ja nje here hajt dhe dy here pastaj e fut ne sirtar e kerkon per ndonje liber tjeter me interesant.. Une skam ku ti ve dhe keta librat shkollore,mire qe erdhi nje studente e re ne fillim te vitit dhe i dhash librat e nje viti te meparshem po kam e libra te viteve te tjera qe i kam mbaruar e sma ben shpirti ti hedh,po pres se mos i nevojiten dikujt tjetri!
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
keto keshillat fikse nuk me pelqejne shume...
nuk behesh njeri me i ditur duke kushtezuar deshirat e tua...qofshin keto te shendetshme ose jo...
Ai njeri qe e do librin nuk ka perse te kufizoj veten nga gjerat pa te cilat ndjen se nuk bene dot...
egzistojne biblioteka publike...tek te cilat mund te marresh libra pa fund...
nuk di se sa leke mund te kem kursyer gjate kohes qe isha studente...por edhe tani...duke lexuar libra nga biblioteka...dhe duke shpenzuar per nje gje tjeter ato leke qe do ti blija libra...pas leximit te te cileve do ngriheshin shtresa pluhurash me pas...
te jesh lexues nuk do te thote te ndertosh nje raft gjigand librash ne shtepi...
ndonse eshte deshira e gjithkujt prej nesh...te kemi nje bibliotek tonen...thesare qe nuk humbasin kurr...
por me shume vlere se sa raftet e shtepise sone...kane kalate qe ndertojme ne trurin tone...te pa dukshme per syt...por te dukshme e te qarta ne njeriun qe ke ndertuar e ke krijuar...
ndaj une jam me mendimin...blini cte doni...dhe kurseni me mend...
leket e librave qe do te blini...beni nje kurs gjuhesh te huaja...dhe keshtu je njeri i kompletuar...
Nje njeri qe e do librin e gjene perhere...mjafton te regjistrohesh ne biblioteken me te afert te qytetit...dhe nuk ka nevoj te shpenzosh...
ne fund te fundit...ushqim qe i bejme trurit tone ska nevoj as te shitet e as te reklamohet...
gjendet ne raftet mbushur perplot me vepra letrare e me libra qe do te jene e vetmja ndertes ne qytet...prej se ciles nuk do doje te largoheshe asnjehere...vendi yte i preferuar
 

ltea

Anëtar i ri
un blej libra por lexoj ngadale dhe jo me sh.pasion sepse me duket sikur ndodhem ne buzw te hummnrs
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
se bejne me lire dhe ti kerkon stomaku :gjuhe:
 

Ketrush

Anëtar i ri
:kapele::fat:studim:
Respekt ne fund te fjalise eshte shprehje gjuhesore per te mbyllur nje shkrim drejtuar dikujt.

Faleminderit s'i kam thene kujt ne virtualitet...:)

Persa i perket pjeses tjeter te shrimit, jam dakort me ty, megjithate ata qe duan te bejne figura te mira e te keqija ne virtualitet s'me interesojne shume, se une personalisht nuk sillem ne jeten reale 100% sic sillem ne virtualitet.
Ka raste kur them te verteten, ashtu sic ka raste qe genjej, ashtu sic ka raste qe bej rolin e budallait, ashtu sic ka raste qe pergjigjem sa per te ngritur nervat, ashtu sic ka raste qe sillem si superiore, ashtu sic ka raste qe jam e perulur ndaj forumisteve..Ne jeten reale gjithe keto gjera nuk kam kohe ti bej:)

 

Passion

Banned
Nuk blej cigare.

Kam heq dore ka kohe,por sa per libra kam pc sa per 13 biblotekat me te medha ne bote.

Keshtu eshte puna.

;)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nuk blej cigare.

Kam heq dore ka kohe,por sa per libra kam pc sa per 13 biblotekat me te medha ne bote.

Keshtu eshte puna.

;)
lexon dot? mua me iken perqendrimi shpejt
 

Tip

Antarë i Respektuar
Sipas INSTAT, pemet e Kamzes prodhojne me shume libra se cdo krahin tjeter Shqiptare.


Nderkohe ne Kamez:

1689733

Runi ambjentin! Mos preni pemet!
 
Top