Perse dashurojme njeriun e gabuar?

Ajde tani nje teme trishtimi,argetimi dhe diskutimi. :p
Perse shpesh dashurojme njerez te gabuar ne lidhje me ne.
Perse nuk dashurojme ata qe llogjikisht jane pasqyra e karakterit dhe qenies sone!?
C`ka do te thote njellojshmeri ne te njejtin lloj ngjyrash!
Perse na terheq me shume enigma e zikzakeve qe shpesh jane , nje kotesi ne nje tjeter!?
Dhe ti i dine permendesh keto kordinata,dhe prape kerkon nje kotesi tjeter dhe si ndahesh!? ahahahahah
Shprehi filozofikisht,racionalisht dhe seriozisht. :p
Besoj eshte nje teme,qe cdo kuj njehere ne jete i ka ndodh nje emocion i tilla,apo njohje qe jane ricikluar si gabim apo toksike.
 
Oo ti njeriu gabuar qe te du o surrat i shpifur vec mos te zenca se dhembet ne gushe do ti ngul e te ndaj nga e dashura ..ufff ja thashe me ne fund se plasa 🤪🤪🤪😂😂😂😂
 
Nk ka njerez te gabuar ose dashuri te gabuara.
Ndoshta aq e kemi pas te shkruar qe te kalojme nje kohe bashke, por kjo sdo te thote qe zgjedhim personat qe nk qenkan pr ne.
 
Pjese e jetes. Gjithmone do te kete dicka e cila do te na sprovoje durimin dhe sa te forte jemi ne perballe asaj gjeje. Ndonjehere ndodh me shendetin, here me karrieren, here me pasurine, dhe disa here testohemi ne dashuri! 😊

Ajo qe vlen eshte se jeta vazhdon dhe ne mund te kapercejme cdo gje qe humbasim ne ndonje stacjon te jetes duke u zevendesuar me ate te duhuren ne nje moment tjeter. :)
 
Sepse zemra dhe mendja jane si dy kantone ne nje shtet, ku secili ka kushtetuten e vet dhe jane te pamvarur ne vendimmarrje dhe ne shumicen e rasteve ja kane me te futme njeri tjetrit.
 
Back
Top