PD prezanton programin ekonomik. Basha: 110 mijë vende të reja pune. Paga minimale 36 mijë lekë në muaj

Une e lexova pike e presje programin e pd, me shume vemendje, me perqendrim maksimal, pastaj pas nje debati te gjate konstruktiv me @Moonlight (me hodhi per nje çast shikimin e saj) vendosa te thyej bojkotin dhe te votoj per PS
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
mos e vrit menjen se Gjuzin e kam rob shpie , ia gradoj kur te me vij rruges tjeter lool
Thuj cte dush, por ai pallosh groshe i ka majt me byrek e dhalle Monen e Liken e madherishem...

Votoni Bashen, e Ramen o popull, nuk mjaftuan 30 *******
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Thuj cte dush, por ai pallosh groshe i ka majt me byrek e dhalle Monen e Liken e madherishem...

Votoni Bashen, e Ramen o popull, nuk mjaftuan 30
avash cik o noku se qeke bo me nevra lool
bualla bualla po tokat i morem ne prej atij :p
 

Baboon

Relax
no no keta te dy derri eger si dhe

.. moj breshke .. se te ardh dita

ja kshu lool
Mo mire breshka se e mer shtrut dhimbje pa fun 😝 vecse ka ngatrru objektiv ka vite që na e msho ne lool
 

ilia spiro

Anëtar i ri
E kush flet, ky qe ne kohen e tij u shperdoruan (ose grabiten) 230 milion euro nga rruga e kombit. Nje shifer e tille eshte papare dhe ky eshte fakt i pamohueshem qe e mbylli prokuroria, per ceshtje procedurale. Ky bashe te shkoj me mire ne hollande nga ka ardhur, se nuk eshte per pune. Dhe nga ky presin te varferit t`i shpetoje si dhe studentet??? Kesaj i thone vari ujkut melcite ne qafe. Si kryetar bashkie 2011-2015 u tall me qytetaret duke u premtuar metro!!!!!! Kush e beson eshte thjesht nje tifoz i semure militant.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Une ua beje pagat nje milion. Vec me jepni parate ju une ua rris sa te doni. lool
 

ilia spiro

Anëtar i ri
“Ne angazhohemi ta zhdukim varfërinë ekstreme. Nuk do të ketë më familje shqiptare që do të vuajnë për bukën e gojës, ujë dhe drita. Kjo plagë e tmerrshme është zmadhuar dhe dhëmbë sot më shumë se kurrë më parë. Nuk do të kemi më ministra që shumëfishojnë pasuritë si në administratën e Ramës, por do të punojmë fortë për të zhdukur mjerimin, varfërinë ekstreme në familjet shqiptare, dhe hapi i parë do të jetë dyfishimi i ndihmës ekonomike për të gjitha familjet në nevojë. Për të gjitha familjet në nevojë, shumë prej të cilave sot janë jashtë skemës së ndihmës ekonomike. Me zbatimin e programit tonë varfëria në tërësi do të ulet brenda mandatit tonë të parë me 50% ndërsa të gjithë treguesit e varfërisë do të përmirësohen me masat tona konkrete dhe të prekshme”, tha Basha.
E pame sa e zhduket, 2005-2013, asistenca mezi kapte 3000 leke te reja ne muaj. Mos more. Prandaj nuk cate koken dhe i keni lene qytetaret e Tiranes pa uje te rrjedhshem per tere keto vite. Vetem keto kohe te fundit ka filluar te flitet nga Veliaj, megjithese kjo kerkon shume fonde. Dyfishimin e ndihmes ekonomike e ka bere Rama, i nderuar, 6,000 leke edhe kjo pak eshte po ti dhe partia jote, s`ke care koken. Do ulesh varferine ti qe shperdorove 250 milion euro te rruges se kombit. O Zot, na ruaj nga ky njeri.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Te gjitha ndryshuan keto 30 vjet,teknologjia, komunikimi,tek ne si bardhe e zi TV si me ngjyra, te njejtat fytyra ne parlament,mire ky po njerezit ku i shpie mushka te votojne te njejtat fytyra per 30 vjet.
Nuk u lodhem hic, popull pa fantazi
 

ilia spiro

Anëtar i ri
PD ul taksat e shton shpenzimet, po kush i ha keto, ku do t`i gjeje paret, apo do hape fabrike prodhim paresh. Keto gjera tashmei kuptojne edhe fshataret e zonave te thella. Nuk eshte budalla populli sic e mendon Basha. Bile po emancipohet c`do dite e me shume, dhe se ha me sapunin per djathe.
 
Top