Part... lost time.

Nuk e mbaj mend... pak a shum si gjith gjerat e tjera pa rendesi si cfare kam henger per mengjes apo cfare endrre pash pardje.
Por mbaj mend ato 2 sy kaf plot merzitje dhe gishtin kercenues me te cilin u dashurova pas 48 oresh...
"Nuk te dua si shoqe, zbrit qe tani neqoftese ke dhe gjysem dyshimi" - kshu me the si kafsh qe je nderkoh qe me ndriconin syt si nje femije perpara dhurates te pare nga duart e babagjyshit te vitit te ri.

Se di cfare po i thoje vetes kur me ulerite perseri te ikja nderkoh qe faqet ishin skuq dhe me digjnin nga kripa e loteve.
"Ik shpeto sepse un jam lomsh dhe nuk mund te jap dashurine qe meriton. Nuk e shikon qe me mua ke vetem vuajtje dhe sakrifica? Cfare ben akoma ktu, cfare po i gezon jetes? Shporru, mu hiq nga syt. Shpeto perpara se te jet vone" - dhe te shikoja pa thene gjysem fjale duke ngulur akoma me fort thonjte te grushtat.
Nderkoh qe me ktheve kurrizin, mora portofolin dhe zbrita per te hedhur plehrat.
Hap pas hapi, shkall pas shkalle mendoja, ose me sakt nuk mendoja fare... shkova per te blere akulloren tate te preferuar.
Doja te embelsoja akoma njehere shpirtin!

Nuk e di si me erdhi por, perpara se te hypja siper, ktheva koken te rruga perball dhe te pash nga larg ashtu te hutuar duke me kerkuar mes kalimtareve.
Tu afrova dhe te kapa per dore... sma leshove deri sa hypem siper dhe me perqafove sikur nga ai strengim te varej jeta jote.
Aty kuptova qe nuk doja asnje tjeter ne zemren time por ndoshta
Ku di une!
Sic kendon kjo kenge...

Chernobyl next to us looks like a campfire
Hurricane Katrina was just bad weather
We have chemistry, of course, but that's a formula for divorce
A play about pieces of feces is what we are together
Oh, what the hell
Let's get a hotel
'Cause life is short and we're not getting any younger
But after sex
What happens next?
I mean in the long run, not just fatigue and hunger
And when you say
That I should stay
That's exactly when I should split though
I won't forget
I won't regret
This beautiful, heart-stopping, breathtaking, life-changing.


 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nje copez shpirti e dhuruara me shpirt.
Nder vargjet me te bukura qe kam lexuar ne FV nder vite.
Je dashuri e dashur,je e tera jete .mos lejo askend dhe asgje te ndryshoj kete burim shpirti qe ti e ke kaq origjinal dhe te mbushur me ngjyra.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Nje copez shpirti e dhuruara me shpirt.
Nder vargjet me te bukura qe kam lexuar ne FV nder vite.
Je dashuri e dashur,je e tera jete .mos lejo askend dhe asgje te ndryshoj kete burim shpirti qe ti e ke kaq origjinal dhe te mbushur me ngjyra.
Ashtu eshte ❤
Dhe pse ajo copez shpirti sot eshte sikur dikush e ka futur te makina qe grin mishin.
 
Top