Paralajmërimi i mjekëve: Kujdes kur bëni hedhje në det

Hera

Banned
Paralajmërimi i mjekëve: Kujdes kur bëni hedhje në det
hedhje.jpg
Pushuesit duhet të jenë të vetëdijshëm për rreziqet e zhytjes në ujë të cekët dhe rreziqet që paraqesin parqet ujore, sipas një mjeku kirurg.

“Një moment i çmendurisë” mund të çojë në dëmtime të mëdha dhe paralizë, të cilat shpesh nuk kanë kthim mbrapa, thotë Evan Davies, nga Spitali Universitar i Southamptonit.

Kohët e fundit, ai bëri një studim mbi një pacient i cili kishte pësuar dëmtime të shumta në pjesën e shpinës, duke u zhytur në shkëmbinj të fshehur në Kroaci. Një tjetër burrë lëvizi rruazat e qafës në një rrëshqitëse uji në Spanjë.
Davies, një kirurg konsulent kurrizor, u bëri thirrje njerëzve që shkojnë me pushime të kujdesen për rreziqet e mundshme, sepse “jeta mund të ndërrojë kahje në çast”.
“Mesazhi im do të ishte të kujtojmë se paralajmërimet shëndetësore nuk do të jenë të larta në axhendën e shumë atraksioneve dhe destinacioneve të pushimeve dhe, në shumë vende, rregulloret dhe monitorimi mund të ndryshojnë shumë”, tha ai, duke paralajmëruar për kujdes të shtuar.
 

Attachments

  • hedhje.jpg
    hedhje.jpg
    115.1 KB · Shikime: 0
  • hedhje.jpg
    hedhje.jpg
    115.1 KB · Shikime: 0

Passion

Banned
Se kisha verejt qe kisha fobi hedhjet nga lartesite kohet e fundit(aty ku me pare kjo gje s'ekzistonte,tashme pa e kuptuar kisha frike lartesite). :(
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
O te keqen e trupit te kesaj ne foto. ahahahaha
si ngjale qenka. :p
@Passion ,po te kesha ate foto afer,sbesoj qe ke frike nga hedhja... ahahahhaha
 

Passion

Banned
O te keqen e trupit te kesaj ne foto. ahahahaha
si ngjale qenka. :p
@Passion ,po te kesha ate foto afer,sbesoj qe ke frike nga hedhja... ahahahhaha
Ti e sheh si nje filozofi ndryshe nudizmin me ato c'ke shkruar. :pS'me thote gje (e vogel ne vite). ;)
------------------------------------------------------------------

Po iki te tema e fotove

Si ndjehem erotikisht :p
 
Top