Panik dhe frikë tek njerëzit/ Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, raportohet për viktima dhe dhjetëra të plagosur

Panik dhe frikë tek njerëzit/ Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, raportohet për viktima dhe dhjetëra të plagosur​

1668355958519.png

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Istiklal, një nga rrugët më të frekuentuara të Taksimit, për arsye ende të panjohur.
Mësohet paraprakisht nga mediat e huaja se nga shpërthimi ka lënë pas shumë të plagosur dhe ka shkaktuar gjithashtu viktima.


Ndërkohë që në vendngjarje kanë mbërritur një numër i madh i ekipeve mjekësore, ekipet e policisë kanë marrë masa të gjera sigurie për të pranishmit.
Nga ana tjetër mësohet se rruga Istiklal është e mbyllur për qarkullimin e këmbësorëve, teksa hetimet vijojnë.
Pamje të rënda janë publikuar së fundmi nga shpërthimi i fuqishëm në Stamboll. Siç shihet edhe nga pamjet e mëposhtme, trupi i disa personave është shpërndarë gjithandej, dhe në mediat turke, por flitet për disa të vdekur.

Gjithashtu, ka edhe disa të plagosur, që po marrin trajtimin nga ekipet mjekësore.Ndërkohë, kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e shpërthimit, i cili ende nuk dihet se nga ka ardhur.


1668356079594.png
g.shqip
 
Top