Pa rregull dhe organizim, cilat janë 3 shenjat më kaotike të Horoskopit

E vërteta është se nuk duhet shumë kohë për të dalluar njerëzit kaotikë. Nëse i qaseni nga një këndvështrim teorik, kaosi lidhet me fizikën kuantike dhe shumë më tepër që shumë njerëz nuk i kuptojnë. Por kaosi, në jetën tonë të përditshme, ka të bëjë me çështje të tilla si konfuzioni, përkeqësimi, terrori, keqkuptimi dhe mërzitja. Edhe kjo është diçka që disa shenja të zodiakut e dinë më mirë. Këtu janë shenjat më kaotike, sipas astrologjisë:Akrepi-Akrepi është kaq kaotik në një mënyrë të keqe, për të qenë i saktë. Si shenja më kaotike, është ajo që krijon probleme dhe pëlqen të shkaktojë kaos së bashku me problemet. Të duash kaos dhe ta sjellësh atë te njerëzit është ajo që mund të presësh nga një Akrep.


Po, ai është shumë i zgjuar dhe shumë i dashur, por është më i keqi për sa i përket manipulimit që shpesh përpiqet dhe bën me gënjeshtra, mashtrime, premtime të pasurisë dhe më shumë gënjeshtra. Si e krijon kaosin më të keq? Ai bie në dashuri dhe nuk interesohet.

Luani-Luani impulsiv i kushton vëmendje se ku fryn era dhe bën çfarë të dojë, kur të dojë, pavarësisht nga pasojat. Ky është kaos në veprim. Luani është i fortë dhe egoist dhe ka rrugën e tij. E gjithë kjo është e mirë në një botë fantazie, por në botën reale, jo gjithmonë mund të merrni atë që dëshironi. Fatkeqësisht, Luani nuk e merr parasysh këtë arsyetim dhe vazhdon rrugën e tij derisa të marrë atë që dëshiron, gjë që padyshim shkakton kaos.

Sakaq, kaosi shkakton konfuzion, ndjenja të lënduara, pasiguri dhe një mori gjërash të tjera kaotike dhe Luani vetëm mund ta përkeqësojë atë. Ai shkakton kaos për të lëvizur njerëzit.

Binjakët-Binjakët i bëjnë gjërat “vetëm për të parë se çfarë do të ndodhte”. Ai nuk i intereson se si bëhen, vetëm me sa probleme dhe sa çmenduri mund të shkaktojnë në çdo kohë të caktuar.

Kaosi i bën Binjakët të ndjehen të gjallë. Ata do të trajtojnë çështjet e marrëdhënieve në sekonda, thjesht sepse bëjnë zgjedhje kaq të këqija dhe ato zgjedhje lihen në mëshirën e kaosit. Binjakët nuk e kanë idenë se çfarë po bëjnë. Ai e justifikon këtë mungesë shqetësimi duke thënë se po “jeton në moment”, por realiteti është se veprimet e tij janë vazhdimisht kaotike.
 
Luani vazhdon rrugën e tij derisa të marrë atë që dëshiron

?
Rren

?
FB_IMG_1625691467777.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ehhh,erdha me vrapeee,te shikoja qe nese keni vene demin,do ua versulja demushket e FV... @Xhelozi ,@SunFIower ,@Ivy ,@Lucifer ...etj etjjjj etjj....:p
Sigurisht nuk do mungoja as vete. :p
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Eh i shkreti akrep, se kush i ben keto sondazhet...jemi kaq te mire e te bute. ???
 
Top