Nuk quhej Skënder, zbulohet emri rus i Gjinushit

MrCool

Old School.
Shiko fotografinë 1691209


Skëndër Gjinushi u zgjodh mes debatash sot në krye të Akademisë së Shkencave duke qenë kështu një kandidaturë politike e maxhorancës.

Artan Fuga dhe personazhe të tjetër të njohur kundërshtuan kandidimin e tij, megjithatë Gjinushi tashmë është kreu i Akademisë së Shkencave.

Zgjedhja e tij në krye të këtij institucioni ka bërë që gazetarët të kërkojnë më tej në lidhje me të duke bërë një zbulim të çuditshëm.

Gjinushi ka mbajtur emrin rus "Sasha" deri në një farë moshe. Kjo gjë është e pasqyruar edhe në formularin e vetëdeklarimit të tij.

Gjinushi e ka ndërruar emrin më vonë duke e vendosur Skënder. /albeu.com/
 
Back
Top