Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Ja si u bene edhe shqiptaret musliman, Zoti e meshirofte kete gjeni, qe ua mbyllte gojen ne salla t'gjitheve ne debate:

 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Mqs more pergjigjen prit te jap kusurin.
Per ata qe grabiten vendin atyre qe moren malet qe sot i quani malok. Ja pse sot gjinden mes shqiptarve rob qe flasin me shume zell ndaj turkut dhe fese islame qe solli me "paqe" ne mase te gjere. lexo me poshte

Në librin e tij, “Shkodra dhe motet,” studjuesi Hamdi Bushati, ndër të tjera shkruan se “shumë nga myslimanët që u vendosën në qytetin e braktisur nga të krishterët ishin turq ose me kombesi te tjera jo shqiptare. Instalime myslimansh me prejardhje te huaj kane vazhduar te vertetohen deri ne kohet e fundit te pushtimit osman të Shkodres.” Ai vazhdon më poshtë: Te ardhur nga Turqia, Egjypti, Arabia, Dardanelet, Maroku, Tunizia, Algjeria, Siria, Dagistani, Sudani etj perbejne numrin me te madh te familjeve te ardhura ne Shkoder...

Masakrat e Kriminelit Sulltan Mehmet Fatih mbi shqiptaret.

Cfare rriskut paska pas Shkodra,me gjith kto njerz te mencur e te kulturum qe paskan ardh.Me siguri prej ktyne e ka marr emrin e mire .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Ahmed Deedat idioti me i madh mes miqve te tij predikues, kunder krishterimit. Ju e sillni si faktor i perhapjes paqesore te fese islame. Shembull i bukur.
Gjithe jeten e tij duke lehur si qen kunder Krishtit. Krishti ja mori zerin dhe i la gojen hapur dhe e la duke u dhier per mbi 10 vjet ne krevat. Vdic duke recituar Biblen nepermjet aparatit, ky majmun.

 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Gjithe jeten e tij duke lehur si qen kunder Krishtit. Krishti ja mori zerin dhe i la gojen hapur dhe e la duke u dhier per mbi 10 vjet ne krevat. Vdic duke recituar Biblen nepermjet aparatit, ky majmun.

Ahmed Deedat gjatë debatit me Dr. Anis Shorrosh me temën "Kur'ani apo Bibla cila është Fjala e Zotit"?
Krishti "mund" t'ja kete marur zerin, por jo videot ne youtube lol :lol:

E ju vazhdoni t'mireni me dhierjen e tij dhe vuajtjet qe njeriu i perjeton gjate momentir kur e dorezon shpirtin, sepse kjo ju ka mbetur vetem, perderisa debatet e ketij, konvertuan mijera mijera njerez, normal, edhe ketu me SHPATEN qe ky i nderuar (Zoti e meshirofte), e ka cekur ne videon me larte :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Gjak puro arbror, me tradita dhe kostume e gjuhe. Rrenja e nje shqiptari te vertete me te cilen krenoheni edhe ju indirekt e paradoksalisht.
Dhe falen ne kembe, te pakten kjo eshte tendenca, sepse shqiptari i vertete nuk i perkulet askujt. As Zotit.

Po kujt i perkulet pra flamurit!
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Jemi në një periudhë analistësh të cilët dinë çdo gjë, por dhe asgjë. Nuk kam diçka më shumë, faleminderit.
 
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Jemi në një periudhë analistësh të cilët dinë çdo gjë, por dhe asgjë. Nuk kam diçka më shumë, faleminderit.
Jemi bere te gjithe si Sokrati :p
Jemi ne nje periudhe ku secili di ate qe do e qe ka qejf te dije duke anashkaluar te verteten e duke mos respektuar mendimin e tjetrit, jemi ne nje periudhe ku secili kerkon qimen ne arsyetimin e tjetrit por nuk shikon traun ne arsyetimin e tij/saj.Jemi ne nje periudhe ku njerezit diskutojne per ngjarje ose per njerez por kurrsesi per ide, principe apo fenomene dhe nese e bejne atehere e bejne pak a shume si hoxha ose si prifti qe thoshte-Mos beni si bej une por beni si them une!Jemi ne nje periudhe ku larja, shplarja dhe tharja e trurit jane ne mode!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Jemi bere te gjithe si Sokrati :p
Jemi ne nje periudhe ku secili di ate qe do e qe ka qejf te dije duke anashkaluar te verteten e duke mos respektuar mendimin e tjetrit, jemi ne nje periudhe ku secili kerkon qimen ne arsyetimin e tjetrit por nuk shikon traun ne arsyetimin e tij/saj.Jemi ne nje periudhe ku njerezit diskutojne per ngjarje ose per njerez por kurrsesi per ide, principe apo fenomene dhe nese e bejne atehere e bejne pak a shume si hoxha ose si prifti qe thoshte-Mos beni si bej une por beni si them une!Jemi ne nje periudhe ku larja, shplarja dhe tharja e trurit jane ne mode!

E sheh se secili ka mendimin e vet? Në atë secili ti nuk bën pjesë?
Apo secili, përveç teje?

Thuaje të verëtetën nëse e din, ose hesht më mirë e mos jepni
këshilla si hoxha pra.

Njerëzit sa dijnë aq flasin. Nuk do të bëjmë tani një gjyq....

Të tjerët nuk po dijnë, e unë më i mençuri, apo si i thonë kësaj pune???
 
Titulli: Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

E sheh se secili ka mendimin e vet? Në atë secili ti nuk bën pjesë?
Apo secili, përveç teje?

Thuaje të verëtetën nëse e din, ose hesht më mirë e mos jepni
këshilla si hoxha pra.

Njerëzit sa dijnë aq flasin. Nuk do të bëjmë tani një gjyq....

Të tjerët nuk po dijnë, e unë më i mençuri, apo si i thonë kësaj pune???

Se mora vesh kete repliken tende sepse une respektoj mendimin e gjithkujt, dhe me fakte e me postime e jo me fjale!Nuk te citova e nuk te replikova megjithate ti patjeter qe e ke pare te arsyeshme te replikosh edhe pse ketu s`kishte asgje per te replikuar!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Se mora vesh kete repliken tende sepse une respektoj mendimin e gjithkujt, dhe me fakte e me postime e jo me fjale!Nuk te citova e nuk te replikova megjithate ti patjeter qe e ke pare te arsyeshme te replikosh edhe pse ketu s`kishte asgje per te replikuar!

Po si mund të respektosh, kur ti vetë kritikove të gjithë
duke thënë se të tjerët nuk pranojnë mendimet e të tjerëve,
ndërsa me të njëjtin veprim ti mohon të drejtën e të tjerëve
që të japin mendimet e tyre.
Për mua është kundërthënëse nëse vjen mendime të tilla.

Lexoje mirë postimi tënd dhe do ta shohësh ku e kam fjalën.

Njeriu, ose merr pjesë në diskutim, ose jo, por nuk është
diskutim nëse i thua tjetrit, ti s'respekton mendimin
e tjetrit".


Te ne, të respektosh mendimin e tjetrit, është që
kur tjetri thot dikush diçka, ti ja bën bardh, ia merr ashtu
krejt troç, të mos kesh aspak mendim tëndin.
Ose, siç thonin me herët "po aga hoxhë, ashtu është" ,
se me ja prishë agës hoxhë është dashur të keshë B***th.


Pra, kur ti i thua s'po respekton mendimet e tjerëve,
në fakt ti vet po e then atë rregull, sepse të gjithë
kanë mendime, përndryshe s'kam edhe arësye të marrë
pjesë në diskutimet e forumit. Rrij këtu në banesë
dhe nuk do ta humbas kohën kot.

I vetmi respekt patjtër i domosdoshëm është ta dësgjosh
tjetrin kur flet, dhe mbi të gjitha ta kuptosh.
Pse nuk pajtohesh me atë çfarë thot, është tjetër gjë.
Duhesh t'îa japësh kokën tënde, nëse dëshiron
që bashkëbiseduesi të të kupton me zor.
 
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Po si mund të respektosh, kur ti vetë kritikove të gjithë
duke thënë se të tjerët nuk pranojnë mendimet e të tjerëve,
ndërsa me të njëjtin veprim ti mohon të drejtën e të tjerëve
që të japin mendimet e tyre.
Për mua është kundërthënëse nëse vjen mendime të tilla.

Lexoje mirë postimi tënd dhe do ta shohësh ku e kam fjalën.

Njeriu, ose merr pjesë në diskutim, ose jo, por nuk është
diskutim nëse i thua tjetrit, ti s'respekton mendimin
e tjetrit".


Te ne, të respektosh mendimin e tjetrit, është që
kur tjetri thot dikush diçka, ti ja bën bardh, ia merr ashtu
krejt troç, të mos kesh aspak mendim tëndin.
Ose, siç thonin me herët "po aga hoxhë, ashtu është" ,
se me ja prishë agës hoxhë është dashur të keshë B***th.


Pra, kur ti i thua s'po respekton mendimet e tjerëve,
në fakt ti vet po e then atë rregull, sepse të gjithë
kanë mendime, përndryshe s'kam edhe arësye të marrë
pjesë në diskutimet e forumit. Rrij këtu në banesë
dhe nuk do ta humbas kohën kot.

I vetmi respekt patjtër i domosdoshëm është ta dësgjosh
tjetrin kur flet, dhe mbi të gjitha ta kuptosh.
Pse nuk pajtohesh me atë çfarë thot, është tjetër gjë.
Duhesh t'îa japësh kokën tënde, nëse dëshiron
që bashkëbiseduesi të të kupton me zor.

Tani une akoma se kuptoj per cfare po me replikon perseri megjithate per te folur me fjalet e tua e per ta mbyllur kete debat te kote dhe zhurmues po te pergjigjem me fjalet e tua-Po aga hoxhe, ashtu eshte!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Jemi bere te gjithe si Sokrati :p
Jemi ne nje periudhe ku secili di ate qe do e qe ka qejf te dije duke anashkaluar te verteten e duke mos respektuar mendimin e tjetrit, jemi ne nje periudhe ku secili kerkon qimen ne arsyetimin e tjetrit por nuk shikon traun ne arsyetimin e tij/saj.Jemi ne nje periudhe ku njerezit diskutojne per ngjarje ose per njerez por kurrsesi per ide, principe apo fenomene dhe nese e bejne atehere e bejne pak a shume si hoxha ose si prifti qe thoshte-Mos beni si bej une por beni si them une!Jemi ne nje periudhe ku larja, shplarja dhe tharja e trurit jane ne mode!

Për të më kptuarë mua, duhet ta kuptosh veten.
 

ricky_ch

******
Pe: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

[video=youtube;Tz9yT-c4kSI]https://www.youtube.com/watch?v=Tz9yT-c4kSI[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Kur hoxhat dhe osmanlite te tregojne historine shqiptare. C'u ngelet historianeve.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Kur hoxhat dhe osmanlite te tregojne historine shqiptare. C'u ngelet historianeve.

Po sigurisht, po hudhja një shikim hartave dhe gjeje shqipërinë diku...***********************************************************

 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Kombi shqiptare u krijua nga perandoria osmane .... Dmth qenkemi turq... Sa shpirtgjere qe na e paskan len gjuhen edhe emrin lolololol
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Me mjafton te shoh kush me tregon histori: hoxhallar e "historian" osmali. Dhe juve qe ju mbushet mendja me cflasin ata.

Nuk po ta hap fare vidion qe ta ndjak. Po shoh ne sfond Eqrem bej Vloren te cilit i kam lexuar mjaft kujtimet e tij dhe te te atit Syrja Vlora.
Jua kshilloj edhe ju ti lexoni. Pastaj hajdeni e diskutoni per histori osmane-shqiptare.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Kombi shqiptare u krijua nga perandoria osmane .... Dmth qenkemi turq... Sa shpirtgjere qe na e paskan len gjuhen edhe emrin lolololol

Po aq sa Amerika e çliroi Kosovën, dhe s'jemi amerikanë!
 

Loverboy

A pretty face can never trick me
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Nuk ka rendesi kush e tregon historine, rendesi ka se a po mund te refuzohen ato fakte qe paraqiten ;)
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

A e keni kuptuar bile që na keni ba dhun?? Se ja si argumenton ky,,kjo dhun i ka lan shqiptarët mbrapa!

Cila asht sot,,e para apo e dyta çfar rëndsie ka??

Ju mundeni me mar msime nga une,,se edhe un dikur e adhuroja veten por nuk e dija që isha pas kan dashuruar me emrin,,
Ngatrruar gjanat e lan jetën me shkue përmbrapa!
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Nuk është dhuna që i ka bërë shqiptarët myslimanë

Nrm qe me dhun tkeqen
Mesa di un kemi qen katolik me pudhtimin e turkut morem fen e traditat e zakonet e turqve :D
 
Top