Njerëzit më inteligjentë janë më të prirur për të mos besuar në Zot.

1) Mund te na thuash se cilat jane keto gjera qe shkenca nuk mund ti shpjegoj, por te lutem mos na sjell shpjegime qe kane lidhje me fene pasi kam nje alergji ndaj fese se jashtezakonshme!?

2) Mos harro rendesine qe ka natyra e vet njeriut ne pergjithsi ne krijimin e inteligjences se tij! Te keshilloj te lexosh diçka me shume mbi ANTROPOLOGJINE KULTURORE, e cila shpjegon shume aspekte ne kete drejtim!

3) Kur flet per boten "e zhvilluar" duhet te jesh me specifike dhe jo te flasesh ne terma te pergjithshme! Nuk eshte bota "e zhvilluar" ajo qe po e çon boten ne kaos zonjush, por eshte aftesia jote perceptuese qe e sheh te tille!
Shifi gjerat ne kete drejtim: Ka lindur me pare inteligjenca apo njeriu inteligjent?


Zakonisht nuk me pelqen te perzihem ne diskutime fetare, per faktin e thjesht sepse e konsideroj besimin totalisht personal, dhe me te njejtin meter vleresoj dhe mosbesimin. Cdo lloj faktesh te pashpjegueshme qe un mund te te sjell ty, sdo kishin asnje lloj rendesie, perderisa idet, bindjet dhe formimi yt tashme esht i "kompletuar". Sinqerisht, nuk me intereson "te bind", apo te mundohem te imponoj idet e mia me argomente te ndryshme, per sa bindese ato mund te jen (sic mund te bejn disa te tjere ne kto lloj situatash, dhe ne kte mes te perfshij dhe ty). E nenvizoj, feja, besimi apo mosbesimi jan totalisht dhe absolutisht personale, cdo lloj imponimi ne kte prizem per mendimin tim eshte mungese respekti, edukate dhe mbi te gjitha kulture (pjese e se ciles nese nuk gaboj duhet te jete dhe inteligjenca).

Nuk e di, por jam e ides qe dikush duhet te arrij vet ne disa konkluzione bazilare ne jete (besimin e konsideroj nje nder pikat me kryesore ne kte drejtim), pa qen "i detyruar" te duroj cdo lloj shtytje, qofte kjo e drejte apo jo. Mund jet infulenca Sokratike qe ka ber efekt mbi menyren se si un i konceptoj gjerat, ose jo, gjithsesi. Propagandat fetare e ateiste mua me duken njesoj, dhe nese njera ane e konsideron veten me te mire, me te pergatitur, me te zhvilluar etj etj se tjera, ateher eshte vertet naive.

Sa per pyetjen tende te fundit, me duket e pakoncepueshme ne thelb, plus, le shume hapesir interpretimi vetjak, kjo d.m.th ndodh nese ti kte pyetje se ke ber thjesht per te then dicka "te goditur", se ateher ndryshon komplet ceshtja. Tani, cfare konsideron ti si inteligjenc? Nese e ke llafin per inteligjencen artificiale, kjo po, ka lindur pas njeriut, ose me mire, e ka krijuar ky i fundit. Mos vall inteligjenca mund te lindi si nje entitet i shkeputur nga njeriu, edhe se ky i fundit konsiderohet te jete kafsha me inteligjente ne kte planet? Apo kur ti shprehesh per "inteligjencen" e ke llafin per ate Superioren? Jo ska mundesi, sepse do ish kunder besimit, ose me sakte, mosbesimit tend. Nese ti ke nje pergjigje konkrete per ate pyetje, do isha shume kurioze ta degjoja.
 
Pse nuk beson as tek babai?Pastaj si do ndiheshe ti kur askush te mos kishte besim apo te dyshonte tek cdo gje qe thua, qe ben, qe shpreh?

Une jam edukuar ta krijoj besimin mbi faktet, por nese keto do mungonin, imponimin me anen e terrorrit psikologjik nuk arrij ta shoh si alternative humanesh....
 
Sikur cdo KAFSHE (e kam fjalen per fashet, qen, mace, keter etj)
Te kishte mundesi te fliste me njerezit per idiotesirat qe themi apo mendojme mbi te qenit superior apo inteligjent
do tja fuste nje te qeshure te papame

Muuuuuuuuuuuuuhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahah

E qeshura e papame, nuk kam akoma versioni zanor

Gjithcka qe behet, thuhet apo krijohet per besimin dhe mos besimin, per Fetaret apo Ateistet, per shkencetaret apo injrantet e ka nje thelb qellimi, sado primitiv apo i cuditshem duket.
Njerezit kane nevoje qe te kapen pas dickaje, qe te ndihen te vecante, dhe ta vleresojne veten. Eshte si vet hipnotizim qe u nevojitet per cdo dite te jetes se tyre.
Kane nevoje qe ti shkojne dickaje mbrapa
T
E

G
J
I
T
H
E


Dhe si Fetaret apo Ateistet pa perjashtim ndjekin dicka ne fund te fundit brenda ne zemer apo ne tru

(per momentin nuk e di, s'dua ta di e as me intereson se e gjtha humbet kuptim)

Ngelemi copa mishi pa besim
 
Sikur cdo KAFSHE (e kam fjalen per fashet, qen, mace, keter etj)
Te kishte mundesi te fliste me njerezit per idiotesirat qe themi apo mendojme mbi te qenit superior apo inteligjent
do tja fuste nje te qeshure te papame

Muuuuuuuuuuuuuhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahah

E qeshura e papame, nuk kam akoma versioni zanor

Gjithcka qe behet, thuhet apo krijohet per besimin dhe mos besimin, per Fetaret apo Ateistet, per shkencetaret apo injrantet e ka nje thelb qellimi, sado primitiv apo i cuditshem duket.
Njerezit kane nevoje qe te kapen pas dickaje, qe te ndihen te vecante, dhe ta vleresojne veten. Eshte si vet hipnotizim qe u nevojitet per cdo dite te jetes se tyre.
Kane nevoje qe ti shkojne dickaje mbrapa
T
E

G
J
I
T
H
E


Dhe si Fetaret apo Ateistet pa perjashtim ndjekin dicka ne fund te fundit brenda ne zemer apo ne tru

(per momentin nuk e di, s'dua ta di e as me intereson se e gjtha humbet kuptim)

Ngelemi copa mishi pa besim

Je aq i thelle saqe nuk po gjej dot guxim te te ndjek. Po thua qe kafshet nuk jane ateiste ? :eek:hh:

Per mua fjala besim nuk kufizohet tek besimi ne te mbinatyrshmen, por ne te natyrshmen. Megjithate halucinacionet e disa njerezve jane te mbinatyrshme :bum
 
The only one to FEAR is GOD
because some people dont belive in HIM
The rest is safe to mistake in everything
If GOD exist or not there is a way to know
Send an e-mail to us, living people,
From the dead & heretic WORLD
after DEATH​


Peace bro until Judmand DAY


Kjo eshte pergjigjia per ata qe nuk besojne
Edhe më ATEISTIT diten e vdekjes do ti vine dyshimet

Ne fund te fundit Femije te vdekjes jemi te gjithe
Nderto nje ark Noe se do na shpetosh te gjithve......dmth shpeto koken tende...6 miliarde njerez leri te marrin pleviten ne shi...:dong:
 
Je aq i thelle saqe nuk po gjej dot guxim te te ndjek. Po thua qe kafshet nuk jane ateiste ? :eek:hh:

Per mua fjala besim nuk kufizohet tek besimi ne te mbinatyrshmen, por ne te natyrshmen. Megjithate halucinacionet e disa njerezve jane te mbinatyrshme :bum

Po them qe KAFSHET do qeshnin per temat tona shoqerore dhe shpirterore
 
Pse kaq serioz


Qeshni Pak ndonjehere
 
Ketu po flet ne emer te kafsheve ?

o plako lere he te keqen...se do na bej nga nje brockulle....qe nga maja pemes na fut nga nje arre kokosi ne koke qe te shohesh yjet LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 
o plako lere he te keqen...se do na bej nga nje brockulle....qe nga maja pemes na fut nga nje arre kokosi ne koke qe te shohesh yjet LOL LOL LOL LOL LOL LOL

Minimumi qe mund te besh eshte te hapesh syte dhe te shohesh
empty.jpg
 
me bere per spital o shoku...te lutem mjaft


o lele barku
 
me bere per spital o shoku...te lutem mjaft


o lele barku

Kush ma piu ujin mua, o profet te dhemb barku se ujin e kisha pregatitur vete LOL

simaps, doje te qeshnim, siqnerisht ia arrite, per te mos e thene e tejkalove . :)
 
Kush ma piu ujin mua, o profet te dhemb barku se ujin e kisha pregatitur vete LOL

simaps, doje te qeshnim, siqnerisht ia arrite, per te mos e thene e tejkalove . :)
mos me thuaj qe ishte uje i bekuar LOL LOL LOL do hedhur ne by**e te sheges majoshe :D

ok shoku te uroje fat dhe lumturi...dhe sa me shume pare...

rrofsh ta kam borxhe :bum
 
Kush ma piu ujin mua, o profet te dhemb barku se ujin e kisha pregatitur vete LOL

simaps, doje te qeshnim, siqnerisht ia arrite, per te mos e thene e tejkalove . :)

Nje e qeshur sot ...............:lexim::lexim:


e se e harrova.
Kush nuk ka tolerance perfundon duke treguar anen me te erret te njerzimit
INDIFERENCA NDAJ GJERAVE ME TE VERTETE TE RENDESISHME NE JETE
 
Nje e qeshur sot ...............:lexim::lexim:


e se e harrova.
Kush nuk ka tolerance perfundon duke treguar anen me te erret te njerzimit
INDIFERENCA NDAJ GJERAVE ME TE VERTETE TE RENDESISHME NE JETE

Dal ne dritare kete mengjes, zogjte me kendojne, dielli me buzeqesh, gjethet e pemeve me fshihen pas njera-tjetres....

Duhet lene bari :eek:hh:
 
Dal ne dritare kete mengjes, zogjte me kendojne, dielli me buzeqesh, gjethet e pemeve me fshihen pas njera-tjetres....

Duhet lene bari :eek:hh:
ose duhet nderruar pusheri LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL
 
Dal ne dritare kete mengjes, zogjte me kendojne, dielli me buzeqesh, gjethet e pemeve me fshihen pas njera-tjetres....

Duhet lene bari :eek:hh:

Nuk e ke provu realitetin
Eshte me i bukur
Pasi vendos ta kerkosh me GOOGLE:gjujpeshk::gjujpeshk:
 
Nuk e ke provu realitetin
Eshte me i bukur
Pasi vendos ta kerkosh me GOOGLE:gjujpeshk::gjujpeshk:

Une s'po kuptoj dot me gje ketu :brrr
 
Zakonisht nuk me pelqen te perzihem ne diskutime fetare, per faktin e thjesht sepse e konsideroj besimin totalisht personal, dhe me te njejtin meter vleresoj dhe mosbesimin. Cdo lloj faktesh te pashpjegueshme qe un mund te te sjell ty, sdo kishin asnje lloj rendesie, perderisa idet, bindjet dhe formimi yt tashme esht i "kompletuar". Sinqerisht, nuk me intereson "te bind", apo te mundohem te imponoj idet e mia me argomente te ndryshme, per sa bindese ato mund te jen (sic mund te bejn disa te tjere ne kto lloj situatash, dhe ne kte mes te perfshij dhe ty). E nenvizoj, feja, besimi apo mosbesimi jan totalisht dhe absolutisht personale, cdo lloj imponimi ne kte prizem per mendimin tim eshte mungese respekti, edukate dhe mbi te gjitha kulture (pjese e se ciles nese nuk gaboj duhet te jete dhe inteligjenca).

Nuk e di, por jam e ides qe dikush duhet te arrij vet ne disa konkluzione bazilare ne jete (besimin e konsideroj nje nder pikat me kryesore ne kte drejtim), pa qen "i detyruar" te duroj cdo lloj shtytje, qofte kjo e drejte apo jo. Mund jet infulenca Sokratike qe ka ber efekt mbi menyren se si un i konceptoj gjerat, ose jo, gjithsesi. Propagandat fetare e ateiste mua me duken njesoj, dhe nese njera ane e konsideron veten me te mire, me te pergatitur, me te zhvilluar etj etj se tjera, ateher eshte vertet naive.

Sa per pyetjen tende te fundit, me duket e pakoncepueshme ne thelb, plus, le shume hapesir interpretimi vetjak, kjo d.m.th ndodh nese ti kte pyetje se ke ber thjesht per te then dicka "te goditur", se ateher ndryshon komplet ceshtja. Tani, cfare konsideron ti si inteligjenc? Nese e ke llafin per inteligjencen artificiale, kjo po, ka lindur pas njeriut, ose me mire, e ka krijuar ky i fundit. Mos vall inteligjenca mund te lindi si nje entitet i shkeputur nga njeriu, edhe se ky i fundit konsiderohet te jete kafsha me inteligjente ne kte planet? Apo kur ti shprehesh per "inteligjencen" e ke llafin per ate Superioren? Jo ska mundesi, sepse do ish kunder besimit, ose me sakte, mosbesimit tend. Nese ti ke nje pergjigje konkrete per ate pyetje, do isha shume kurioze ta degjoja.

1) Shume besimtar nisin dhe thone se feja eshte diçka personale dhe si e tille nuk i takon askujt tjetri perveç tij dhe zotit te tyre imagjinar! Por e verteta konkrete nuk eshte keshtu pasi historia e ka treguar me se miri qe feja nuk eshte diçka personale: konvertimi fetar me dhune, vrasjet ne emer te zotit dhe fese, ushtrimi i dhunes ndaj individeve me te dobet etj
Plus kesaj nuk eshte personale kur ti si individ fetar fillon e frekuenton nje grup individesh fetar dhe fillon ta propagandosh kete fe majtas dhe djathtas! NUK ESHTE PAK SI TEPER QESHARAKE QE ZOTI I GJITHPUSHTETSHEM TE KETE NEVOJE TE NDIHMOHET ME PATERICA PER TE PERHAPUR BESIMIN E NJERZVE TEK AI??? :eek:hh:
2) PERSA I PERKET RESPEKTIMIT NDAJ FESE: KAM HAPUR NJE TEME SHPJEGUESE QE FLET PIKERISHT PER ARSYEN PSE NJE FE NUK DUHET IMPONUAR TE TJEREVE PER TU RESPEKTUAR!! HIDHI NJE SY TEMES PASI NUK KAM NDERMEND TE PERSERITEM!!

3) NE LIDHJE ME PYETJEN!
CFARE TE BEN TY TE MENDOSH SE KA NJE PERGJIGJE PER ATE PYETJE??
 
...! Ika ika.
 
Shume interesante tema...Mekat i madh qe nuk i eshte kushtuar rendesia e duhur!

I lexova shpejt e shpejt te gjitha postimet, po pervec faktit qe personat po "ziheshin" per tu dukur kush eshte me shume inteligjent nuk pashe asgje ne lidhje me temen sinqerisht!

Nuk flas per besimtaret qe jane hedhur perpjete ne kete rast, po per ata (besimtare apo ateiste) qe nuk kane analizuar mire titullin e temes nga ana logjike (pak logjike e kemi bere te gjithe ne shkolle, kush ne matematike e kush ne filozofi)!

Fakti qe titulli thote "Njerezit me inteligjente jane me te prire per te mos besuar ne Zot" nuk do te thote qe "Njerezit qe besojne ne Zot jane te prire per te mos qene inteligjente!"

Gjithesesi me duket pak e shtyre ideja te besh krahasim intelektiv midis besimtareve dhe ateisteve.
Fete jane mistike dhe kane te bejne me sferen shpirterore me shume se sa me ate intelektive...

Feja egziston per te "siguruar" mireqenien shpirterore te personave jo mireqenien intelektive apo shendetesore.
Feja nuk eshte shkence!
Teologjia eshte shkence...
Do ishte me mire qe krahasimi intelektiv te behej midis ateisteve dhe teologeve!
 
1) Shume besimtar nisin dhe thone se feja eshte diçka personale dhe si e tille nuk i takon askujt tjetri perveç tij dhe zotit te tyre imagjinar! Por e verteta konkrete nuk eshte keshtu pasi historia e ka treguar me se miri qe feja nuk eshte diçka personale: konvertimi fetar me dhune, vrasjet ne emer te zotit dhe fese, ushtrimi i dhunes ndaj individeve me te dobet etj
Plus kesaj nuk eshte personale kur ti si individ fetar fillon e frekuenton nje grup individesh fetar dhe fillon ta propagandosh kete fe majtas dhe djathtas! NUK ESHTE PAK SI TEPER QESHARAKE QE ZOTI I GJITHPUSHTETSHEM TE KETE NEVOJE TE NDIHMOHET ME PATERICA PER TE PERHAPUR BESIMIN E NJERZVE TEK AI??? :eek:hh:
2) PERSA I PERKET RESPEKTIMIT NDAJ FESE: KAM HAPUR NJE TEME SHPJEGUESE QE FLET PIKERISHT PER ARSYEN PSE NJE FE NUK DUHET IMPONUAR TE TJEREVE PER TU RESPEKTUAR!! HIDHI NJE SY TEMES PASI NUK KAM NDERMEND TE PERSERITEM!!

3) NE LIDHJE ME PYETJEN!
CFARE TE BEN TY TE MENDOSH SE KA NJE PERGJIGJE PER ATE PYETJE??

:) 1)Ka shume gjera qe behen ne emer te fese po qe skane asnje lidhje me te,dhe nqs njerezit do dinin pak me shume per fene do e kuptonin kete.

2) Kush jane njerezit qe te gjykojne si qesharake apo jo dicka qe ka lidhje me bindjet e dikujt apo disave?

3)Nese nuk gjen pergjigje per nje pyetje,mos nxirr konkluzione. :ciaoo:
 
1) Shume besimtar nisin dhe thone se feja eshte diçka personale dhe si e tille nuk i takon askujt tjetri perveç tij dhe zotit te tyre imagjinar! Por e verteta konkrete nuk eshte keshtu pasi historia e ka treguar me se miri qe feja nuk eshte diçka personale: konvertimi fetar me dhune, vrasjet ne emer te zotit dhe fese, ushtrimi i dhunes ndaj individeve me te dobet etj
Plus kesaj nuk eshte personale kur ti si individ fetar fillon e frekuenton nje grup individesh fetar dhe fillon ta propagandosh kete fe majtas dhe djathtas! NUK ESHTE PAK SI TEPER QESHARAKE QE ZOTI I GJITHPUSHTETSHEM TE KETE NEVOJE TE NDIHMOHET ME PATERICA PER TE PERHAPUR BESIMIN E NJERZVE TEK AI??? :eek:hh:
2) PERSA I PERKET RESPEKTIMIT NDAJ FESE: KAM HAPUR NJE TEME SHPJEGUESE QE FLET PIKERISHT PER ARSYEN PSE NJE FE NUK DUHET IMPONUAR TE TJEREVE PER TU RESPEKTUAR!! HIDHI NJE SY TEMES PASI NUK KAM NDERMEND TE PERSERITEM!!
3) NE LIDHJE ME PYETJEN!
CFARE TE BEN TY TE MENDOSH SE KA NJE PERGJIGJE PER ATE PYETJE??

Ti nisesh nga ideja qe personat duhet ti perkasin medoemos njerit besim ose tjetrit, dhe praktikat fetare qe kto besime percjellin, duke harruar ate pjese te madhe personash qe thjesht besojn ne dicka superiore pa pas nevoj per te kaluar ne praktika aplikimi, agnostiche, si quhet ne shqip kjo se di tamam.

Per sa i perket lufterave fetare, ne emer te shperdarjes se besimit, kto jan anet negative, sic ka dy ane cdo monedh. Mos mendo se kush "beson" nuk i njef faktet historike, kryqezatat, inkuizicioni spanjoll, heshtja gjate olokaustit etj etj. Normalisht ne histori kalojn vetem faktet qe bejn buje, kjo sdo te thot ama qe ska pas persona qe e kan "praktikuar" besimin privatisht, por kto persona zakonisht nuk kalojn ne histori. Po e le ktu diskutimin se me duket i kot nje vazhdim, un skam nermend ta le pozicionin tim sic besoj as ti, e po te vazhdonim do perfundonte ne propagand, dhe nuk eshte aspak ky qellimi im, mund te jet i yti, mbase.

PS: Sa per pergjigjen per ate pyetje, zakonisht un nisem nga supozimi se per nje pyetje duhet te gjendet gjithmon nje pergjigje, qofte ajo dhe relative, dhe zakonisht kjo pergjigje qendron ne mendjen e atij qe ben pyetjen edhe se po e kerkon ne nje mendje tjeter. Mesa duket ne kte raste kisha te drejt ne lidhje me pyetjen tende te "bujshme".
 
Redaktimi i fundit:
LOL LOL ve bast qe kete e ka thene ndonje shume i mençur LOL :p
Po dhe...

Po flasin besimtaret ketu...Njerezit bejne lufte per mbijetese sot...keta thone misioni zotit...freskohuni se ju ka zene vapa :)
 
Po dhe...

Po flasin besimtaret ketu...Njerezit bejne lufte per mbijetese sot...keta thone misioni zotit...freskohuni se ju ka zene vapa :)

:) e para sepse njerezit inteligjente nuk kane nevoje te ulin te tjeret per te treguar superioritetin e tyre intelektual
e dyta ska te beje fare me besimin, eshte hapur nje teme dhe secili jep mendimin e vet ashtu si e mendon te drejte ai
dhe e treta ke te drejte aty ku thua hapni syte, se po ta shikosh mire feja po perdoret shume gjithandej, dhe per cfare???Ose per te trembur njerezit per ti mbajtur nen presion si ne USA dhe ne shume vende te tjera ose per ti mbyllur syte njerezve e per te zhvendosur venmendjen nga prb kryesore dhe e di pse?
Sepse njerezit inteligjente(ata qe jane te tille vertete) i njohin mire njerezit prandaj i sjellin rrotull si te duan.
U freskove?? LOL
 
:) e para sepse njerezit inteligjente nuk kane nevoje te ulin te tjeret per te treguar superioritetin e tyre intelektual
e dyta ska te beje fare me besimin, eshte hapur nje teme dhe secili jep mendimin e vet ashtu si e mendon te drejte ai
dhe e treta ke te drejte aty ku thua hapni syte, se po ta shikosh mire feja po perdoret shume gjithandej, dhe per cfare???Ose per te trembur njerezit per ti mbajtur nen presion si ne USA dhe ne shume vende te tjera ose per ti mbyllur syte njerezve e per te zhvendosur venmendjen nga prb kryesore dhe e di pse?
Sepse njerezit inteligjente(ata qe jane te tille vertete) i njohin mire njerezit prandaj i sjellin rrotull si te duan.
U freskove?? LOL
Athere ata njerzit "inteligjent" nuk ua ndjen fare per fene :D
e para kjo ti numeroje dhe une...
po te behesh dhe ti cik inteligjent, nuk u shkon nga pas si super-mega-ultra besimtare
e dyta...
shiko se une i vaposur jam gjithe kohes .... se njohe freskine :D
e treta
dhe ne fund gjithkush zgjedhe cfare do besimi etj etj...po ska perse te ma imponoje mua me dhune...ky eshte thelbi...ndaj peshqirin me vete dhe nje xhiro ne pishine :D LOL LOL


ps dhe ska pse te hedhi ne ere vende kot me kot
 
Athere ata njerzit "inteligjent" nuk ua ndjen fare per fene :D
e para kjo ti numeroje dhe une...
po te behesh dhe ti cik inteligjent, nuk u shkon nga pas si super-mega-ultra besimtare
e dyta...
shiko se une i vaposur jam gjithe kohes .... se njohe freskine :D
e treta
dhe ne fund gjithkush zgjedhe cfare do besimi etj etj...po ska perse te ma imponoje mua me dhune...ky eshte thelbi...ndaj peshqirin me vete dhe nje xhiro ne pishine :D LOL LOL


ps dhe ska pse te hedhi ne ere vende kot me kot

LOL Pa numra :
- jam goce (prandaj thuhet inteligjente )
-Ku e pe ti qe une i shkoj nga mbrapa, dhe jam super-mega-ultra besimtare?
-dhe kush po te imponon gje ty?Je ti ai qe do te imponosh kur thua pse i vjen mbrapa, pse beson etj etj..prandaj nje keshille shoqerore(nese e pranon),nese dikush shpreh nje mendim te tijin pranoje ose kundershtoje me argumente dhe kaq,ska imponim ketu e seshte e thene te mendojme te tere njesoj jo?E fundit nese do i lexoje ato qe kam shkruajtur dhe do i kuptoje(shume e rendesishme kjo),po mbase e ke nga vapa tepert :) do ndryshoje mendim.
Respekte!
 
LOL Pa numra :
- jam goce (prandaj thuhet inteligjente )
-Ku e pe ti qe une i shkoj nga mbrapa, dhe jam super-mega-ultra besimtare?
-dhe kush po te imponon gje ty?Je ti ai qe do te imponosh kur thua pse i vjen mbrapa, pse beson etj etj..prandaj nje keshille shoqerore(nese e pranon),nese dikush shpreh nje mendim te tijin pranoje ose kundershtoje me argumente dhe kaq,ska imponim ketu e seshte e thene te mendojme te tere njesoj jo?E fundit nese do i lexoje ato qe kam shkruajtur dhe do i kuptoje(shume e rendesishme kjo),po mbase e ke nga vapa tepert :) do ndryshoje mendim.
Respekte!
ne radhe te pare une nuk marr ne shembull personat qe citoje :D
me ata thjeshte diskutoje...sepse merret kjo gje perseprathi :D
dhe me kete te kam sqaruar ato pikat :D

tani persa i perket imponimeve te mija...nuk dua te shkoje me pushime ne nga nje cep te botes...dhe te vije pa nje karahe kembe a pa koke fare :D

lere kete bisede se eshte e njejta muzike ...ben vetem Do-Re..Re-Do...

une nga vapa flas...pa vapen sbej dot gje :D...jo si ca qe marrin ajer te paster :p


(ps mos e merr per veten kur dikush te citon sdmth te merr si shmb personalisht, por te merr shkrimin...gjen nisjen nga ai shkrim per te replikuar...ok?)

do nje akullore :D LOL
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 6 26.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 8 34.8%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 13.0%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 4.3%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 8.7%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 13.0%
Back
Top