• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerëzit e civilizuar sipas Anton Çehovit“Njerëzit e civilizuar, sipas mendimit tim, përmbushin këto kritere:

1. Respektojnë njerëzit si individë, kështu që janë gjithmonë tolerantë, miqësore, të qetë. Nuk bëjnë skena vetëm për një keqkuptim. Nuk ju bëjnë të ndiheni sikur po ju bëjnë ndonjë nder të madh duke jetuar me ta dhe nuk bëjnë skandal kur ikin.

2. Ata respektojnë pronën e tjetrit dhe rrjedhimisht edhe borxhet e tyre.
3. Nuk janë të djallëzuar dhe i druhen gënjeshtrës po aq sa edhe zjarrit. Ata nuk gënjejnë edhe kur kjo e fundit është e nevojshme.
4. Nuk përpiqen të fitojnë me zor simpatinë e të tjerëve.
5. Nuk luajnë me ndjenjat e të tjerëve në mënyrë që të bien në sy.
6. Kur harxhojnë kohë duke u kujdesur më tepër seç duhet për pamjen.
7. I konsiderojnë absurde shprehje të tilla si: Jam përfaqësues i shtypit. Sipas tyre, një gjë e tillë mund të thuhet vetëm nga gazetarë amatorë.
8) Nëse kanë talent, e çmojnë, ndihen krenarë për të.
E kështu me radhë… Të mësosh përmendësh pjesë të “Faustit” nuk mjafton”.
 

Komentet

Nuk eshte e lehte te disponosh keto qe zoteria i sjell me siper. :))
Por mjaftone te perpiqemi cdo dite, drejt te mires dhe te duhures.
 
Veshtir qe civilizimi te arrije kulmin ku tjetri ben cdivje per t'ra nsy t dikujt
Ben cdo gje ekstreme me fitu simpatin e x person
Ku gjeja kryesore esht pamja jashtme dhe jo rrudhat e trurit
Ku tolerimi nuk ka baze ... ku ne keqkuptime te nxjerrin syt dhe kur kuptojn qe esht gabim ulin koken dhe kerkojn falje

Kjo rrac njerozre jemi ne 🤷‍♂️
 
Top