Nesër vjen Erdogan në Shqipëri, Laçi mbushet me flamuj turq

Nesër vjen Erdogan në Shqipëri, Laçi mbushet me flamuj turq​

1642357446017.png

Ditën e nesërme do të mbërrijë në Shqipëri për një vizitë zyrtare presidenti turk Recep Tayip Erdogan. Bëhet me dije se fokusi i kësaj vizite ka të bëjë me inspektim banesave në Laç që qeveria turke financoi për t'u ndërtuar pas tërmetit.

Për këtë vizitë në Shqipëri kanë nisur përgatitjet. Siç shihet dhe nga fotot i gjithë qyteti i Laçit është mbushur me flamuj të Turqisë, ndërkohë po merren masa edhe për kufizimin e qarkullimit.

Ndërkohë mësohet se aeroporti i Rinasit dhe akset që lidhin kryeqytetin me të do të jenë prej sot në mesditë nën masa të larta sigurie ndërsa kufizimet do të preknin autostradën me drejtim Rinas-Vorë-Tiranë, Rrugën e Durrësit dhe Bulevardin Dëshmorët e Kombit ditën e hënë paradit

Rrugët në të cilat do të ndalohet tërësisht qarkullimi janë Milot-Vorë-Milot nga 07 deri në 14 për kamionët dhe makinat. Kurse nga 08:30 deri në 12:30 ndalohet mbikalimi Laçit si dhe Rinas-Vorë-Rinas nga ora 08:30 deri në ora 10:00. Bllokime do të kenë edhe akset në Tiranë, autostrada e Rinasi, Rruga e Durrësit, bulevardi 'Dëshmorët e Kombit' etj.
g.shqip
 
Flamujt i kane ngritur ne respekt ose falenderim te shtepive me siguri. Deri ne 522 flamuj gjithsej them se lejohen!
 
Çdo e mirë ka një të keqe, çdo e keqe ka një të mirë. Më ka pëlqyer analiza e Kreshnik Spahihut dje.
Sidomos kur vë theksin ke sa herë më parë e kanë kujtuar politikanët apo shqiptarët e thjeshtë 17 janarin!

 
Pakica duhet te respektoj vullnetin e shumices!
Ky eshte nje far pakti i nenkuptuar,jo i shkruar ne rrafshe politike shpesh here.
Prandaj perderi sa nje % shume e larte e popullsise Shqiptare e simpatizon dhe don kete lider,bashke me pupullin turk,duhet mos te diskutohet dhe te sillet ne tryezat as politike as kafenesh si argument percares apo ekstremist.
PErsonalisht nuk shoh vend per dicka te tille.
Shoqerite njerzore ecin perpara, ne varsi se cfare perqafojne me deshiren e tyre,shkojne perpara me ate ritem apo ate ide apo ate koncept.
Truqia eshte realitet qe popullit tone i thote populli Vella.
Tani per deri sa e thote,me patjeter ndihet si ne shpine e vet.
 
Çdo e mirë ka një të keqe, çdo e keqe ka një të mirë. Më ka pëlqyer analiza e Kreshnik Spahihut dje.
Sidomos kur vë theksin ke sa herë më parë e kanë kujtuar politikanët apo shqiptarët e thjeshtë 17 janarin!


uaa, c'i paska dale Spahiu jashte kornizave Top Channelit. haha.

Sinqerisht debatet shterpe dhe komplet mllefore sa here ka t'beje Turqia jane asgje tjeter vecse turkofobi ose edhe fetare por po bej sikur nuk e besoj kete te fundit :D. As nuk po i bie mendja Shqiptarit per Gjergj e per histori. Dhe ky paradoksi i sjelljes se historise 500 vjecare (ku fundja ka qene sundim perandorak sic ka qene cdo perandori) sot ne shek.21 nuk gjen vend ne asnje kendveshtrim ta kapesh. I paska rreshtuar ky ne min e 10 e mbrapa fiks ato qe dhe une kam dash me i sjelle me pika ketu por 1- pertoja, plus dhe s'ja vlente ne kete forum. 😁

Flm qe e solle se e pashe dhe une Spahiun, ndonese me mori 24 minuta nga puna 😆
p.s. sa i madh dhe gazetari: I permend histori, kur ai ja kthen me vone thote: t'mos merremi me histori se nuk na intereson. lool
 
Nuk u fol kaq shume kur erdhi Vuciqi sa po folet per Erdoganin.

I pari erdhi per krijimin e nje mini jugosllavie, projekt ku Shqiperia humb shume.

I dyti erdhi per perurimin e 500 e kusur shtepive te ndertuara falas, ku Shqiperia fitoi shume.

Ec e merre vesh.. Pune shqiptaresh
 
Nuk u fol kaq shume kur erdhi Vuciqi sa po folet per Erdoganin.

I pari erdhi per krijimin e nje mini jugosllavie, projekt ku Shqiperia humb shume.

I dyti erdhi per perurimin e 500 e kusur shtepive te ndertuara falas, ku Shqiperia fitoi shume.

Ec e merre vesh.. Pune shqiptaresh
Amaaa ceeeee

Ne shqipot prandaj kemi ngel mbrapa se logjikojme me B. dhe jo me tru o shoku.

@Soulmind mbyll veshet ti lool
 
Nuk u fol kaq shume kur erdhi Vuciqi sa po folet per Erdoganin.

I pari erdhi per krijimin e nje mini jugosllavie, projekt ku Shqiperia humb shume.

I dyti erdhi per perurimin e 500 e kusur shtepive te ndertuara falas, ku Shqiperia fitoi shume.

Ec e merre vesh.. Pune shqiptaresh
Na jena rrac dreqi sa per ate pune.
Ne akoma s`ja dime vlerat Dardanise qe na sakatepsen,nepermjet saj gjymtuan kulturen,dijen dhe trashigimint tone Kombtare!
Se kane per gje hiq,nje pjese e politikes shqiptare me shku me ba marrveshje me Jugosllavine,nen slloganin,drejte paqes dhe Drejte Evropes.
E ne fakt jo shume me mire eshte situata as ne Jug shqiperise,sapo kalon `cobani` kufirin greko-shqiptare,behet jorgo. Jemi pak vemje si popull ne sensin e parimeve, politikave te shendetshme per `familjen` tone te ndare ne copa.
 
Na jena rrac dreqi sa per ate pune.
Ne akoma s`ja dime vlerat Dardanise qe na sakatepsen,nepermjet saj gjymtuan kulturen,dijen dhe trashigimint tone Kombtare!
Se kane per gje hiq,nje pjese e politikes shqiptare me shku me ba marrveshje me Jugosllavine,nen slloganin,drejte paqes dhe Drejte Evropes.
E ne fakt jo shume me mire eshte situata as ne Jug shqiperise,sapo kalon `cobani` kufirin greko-shqiptare,behet jorgo. Jemi pak vemje si popull ne sensin e parimeve, politikave te shendetshme per `familjen` tone te ndare ne copa.
O Nev qkemi

Cthote politika e jashtme e Greqise? A eshte binjakezuar me frontin perendimor aziatik apo ate lindor europian? :D
 
Une Identitetin tim e kam te cmuar si version pro Vetes,dhe familjes qe ma ka rrite.
Buqur nev me pelqen mendimi yt.

Nashi te te bej 1 pytje sa te me vije dreka pa pune jam ta shtyj pak

Qfare kupton me identitet ti, sa breza njeh nga identiteti yt?
 
Buqur nev me pelqen mendimi yt.

Nashi te te bej 1 pytje sa te me vije dreka pa pune jam ta shtyj pak

Qfare kupton me identitet ti, sa breza njeh nga identiteti yt?
Tani ti ke pune dhe une skam nerva te shtjelloj sikur me qene klase te pare,se cfare kuptoj une!?
Besoj as ti se ke te nevojshme te ta shpjegojne kete koncept.apo gaboj?!
 
Top