Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Një sanduiç i thjeshtë në Davos të Zvicrës shitet për 38 franga që sipas kursit aktual është i barabartë me rreth 40 euro!
Pjesëmarrësit në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, duke përfshirë udhëheqësit e global, politikanët, biznesmenët si dhe ndonje yll i muzikës, definitivisht që nuk vuajnë nga mungesa e parave e hanë këtë sanduiç
Steigenberger Grandhotel Belvedere, ku po arganizohen mjaft takime dhe konferenca, madje edhe menyt më modeste e ushqimeve mund të jenë me çmime astronomike.
Një sanduiç i thjeshtë me turshi, qepë të skuqura dhe mustardë, kushton 38 franga zvicerane, sipas kursit aktual është e barabartë me rreth 40 euro B ..lajmi
1294-620x330.jpg
2172.jpg
 
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Kur e ke rrogen 40.000 franga ste duket shume per nje sandwich:p
 
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Kane fshehur ndonje perberes sekret se ska mundesi :p
 
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

sipas meje ska asgje te vecant ky sendvic, por vendi paguhet me shume, dhe ideja se kushton aq shume,njerezit i ben te mendojn se kush din cfare perbersish ka.... mendje ngrat... 40 euro ha 4 dite rresht me gjithe familje...ne restorant
 
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Vjen edhe kuzhinierja bashke me sanduicin apo si eshte muhabeti? ... se pertoj ta lexoj lajmin.
 
Titulli: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

Spo paguan vetem per sanduiçin por edhe per vendin ku po e ha sanduiçin.
 
Pe: Në Zvicër, ky sanduiç shitet për 40 euro!

S'ikur që ka edhe në luftë profitera,
ka edhe aso idiota që shfrytëzojnë çdo rast
e mundësi për të futur ca lek më tepër
në xhep. Ketu s'kan faj këta, por vet shteti
që mundëson këso gjëra.

Thjesht është ky idiotizëm, shfrytëzim i rastit,
hajdutni me elegancë...

Në foto duket si dِnner kebab të jetë, që çmimi
normal sillet rreth 8.50 Fr..
Zvicërra ështe vend i shtrenjt, por kjo është pak si tepër....
 
Back
Top