Ndjenjë

E**A**

Antarë i Respektuar
Ke kjo tema mund të përshkruani shkurt, pastër, pa gabime, pa kopjime 😁 një moment të bukur.

Shembull:
Ky flladi në orarin e drekës në verë, qetësi duke parë majat e pemëve dhe dëgjuar fërshërimën, më pëlqen.
Të njëjtën ndjenjë më jep edhe deti në verë në këtë orar, duke vëzhguar valët apo dallgët dhe duke ndjerë ledhatimin e flladit.
Më sjell në mendje sa të vegjël jemi kundrejt gjithë kësaj që na rrethon, por njëkohësisht sa të rëndësishëm jemi përderisa shijojmë një moment të tillë.

tempImageStCS7T.jpg

tempImage17i3BO.jpg

tempImagejNIfQe.jpg

tempImagehMnRuL.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shkrepur sot.

~Nje enderr trokiti ne qiellin blu,nje lule u shtua ne token e errte.
Te kuqe lulet,dashuri mendimet,qielli laps e leter,enderr u bene premtimet.

IMG_20220513_124455.jpg
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ndjenjat me te forta m'i japin 3 situata.
1- Kur shoh Henen. Te jem ku te jem. Midis zhurmes. Ne momentin qe e shoh transformohem shpirterisht. Uuuh sa shume kam shkruar per te, sa here kam folur. Sa here kam ndejtur 1 ore ne dritare vetem duke e pare. Sa here i kujtoj, aq here perlotem.
2- Natyra: Deti dhe kur jam ne lartesi e shoh jeshillek poshte. Sa here gjendem perballe bukurive natyrore e magjepsem prej tyre fjala qe me del automatikisht eshte: SUBHANALLAH (i madherishem je o Zot)
3- Udhetimi. Kryesisht kur udhetoj vetem. I gjithe udhetimi kthehet ne nje monolog te brendshem. Ka raste dhe i kam shkruar, si kjo me poshte. (Po e vendos per te te thene: "Hayirli olsun" per temen (inaguruar pra) 😁 ) E kam ne anglisht ne notes te telit, kshuqe po e sjell sic e kam patur ne origjinal bashke me foton e atij casti. :)

ssss.JPG
Every time I travel I count the wonders I have seen. I've had a wonderful life. I took the largest strides without hesitation. I've been to places that never occurred to me before. I've witnessed the sunset on several continents. I've met folks of all hues and sizes. I smiled and embraced everyone with my heart even people unknown before. I always told the truth and never made enemies. Even though they had wounded me, I forgave them. The sole compass has always been the Lord, who has led me down new roads. Everything left behind in life gave me memories that I will never forget. I'm still on my life's journey, looking toward the future! I pray God to guide me in every step I take!
#reflectionoftheday #october #2019
 
Redaktimi i fundit:
Top