Ndarje.

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Cdo ndarje ka dhe dhimbjen brenda sido qe te vije ajo, por, Life must go on! and its does actually.. Time heals everything!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
I qenka pire lengu dhe kësaj temes.

Ndoshta i ka marre pergjigjet goca ska me nevoje te jap dhe une mendimin tim. 😅😅
 
  • Haha
Reactions: NGU

Electra

Lart atje mbi re …🥀
Pershendetje! Doja nje mendimin tuaj. Ne keto momente po vuaj ne ndarje nga nje person qe e kam dashur shume ...(ende e dua) . Kemi vetem 10 dite qe jemi ndare. Ndoshta shume nga ju do me paragjykojne por ky cuni ishte 8.5 vite me i vogel se une. Ne fillim skam dashur ,kemi ndejt gati 2- 3 muajt e pare tu fol me shume si shok dhe pse pelqeheshim dhe ia theksoja gjithmone qe mendoje mire se jam sh me e madhe..me thoshte s perben fare problem mosha mua me pelqen ne tip etj . Nejse u lidhem dhe ndejtem gati 1 vit te lidhur. Dhe pse me premtonte qe me shihte seriozisht ,,prape ende ne familje nuk me prezantonte. Nejse, deshironte te takonte te shpise sime ne fillim pastaj te me prezantonte te tijet. Ua prezantova, ishin ok dhe pse diferenca ne mes . Ai iu dha siguri. Kur me prezantoi te shpise se tij , e ndjeva qe e kishin problem diference por kurr sma priste mendja qe ata pak dite me vone do ishin shkaku i ndarjes. E ndjeja qe dhe ky s ishte i njejte ditet ne vazhdim, derisa mora nje mesazh te gjate nga ky. Vec fjalet e para kam lexuar..se me ra si bombe. Tha s mund te vazhdojme me , duhet te ndahemi te gjithe jane kunder. Erdhi me takoi dhe ma tha e ne sy qe familja e tij eshte komplet kunder , nderkohe familjes time iu tha do ti dal per zot. Mesazhi i fundit ishte shiko jeten tende me harro, sjam i duhuri. Une ende e dua dhe pse ai hoqi dore ...por dhe e urrej qe u dorezua. Mendoni ,qe mund te pendohet e rikthehet ? sh flm
Uuu e dashur falendero zotin qe ka mbaruar me kaq …dhemb e dije por me mir keshtu
 

MireSeIthemUn

Antarë i Respektuar
Edhe un po ndahem nga fv . Sqenkemi per nj tj ai hidh un prit dhe anasjelltas. Kjo dashuri u konsumua . U deshem por pas kaq vitesh kuptuam qe sna perputhen karakteret. 🤣
Thone qe ndarja te dhemb po un spo ndjej dhimbje . Shnet e te mira . Peace out .cit qoftja djegur Genard 🤘
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Edhe un po ndahem nga fv . Sqenkemi per nj tj ai hidh un prit dhe anasjelltas. Kjo dashuri u konsumua . U deshem por pas kaq vitesh kuptuam qe sna perputhen karakteret. 🤣
Thone qe ndarja te dhemb po un spo ndjej dhimbje . Shnet e te mira . Peace out .cit qoftja djegur Genard 🤘
Ku iken mi 🙄 ti shyqyr qe u ktheve se na kishte marre malli
 
Edhe un po ndahem nga fv . Sqenkemi per nj tj ai hidh un prit dhe anasjelltas. Kjo dashuri u konsumua . U deshem por pas kaq vitesh kuptuam qe sna perputhen karakteret. 🤣
Thone qe ndarja te dhemb po un spo ndjej dhimbje . Shnet e te mira . Peace out .cit qoftja djegur Genard 🤘
Good Luck🤗
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
..........
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Me sa kuptova, jeton jashtë Shqipërisë, se the që fjalën "harsh" e kishe të vështirë ta përktheje në shqip.
Jashtë këto lloj lidhjesh ku gruaja është më e madhe janë shumë të përhapura, e me sa duket kjo modë të rrëmbeu edhe ty. Por diferenca e madhe e moshës, sidomos për femrat, është gabim. Këto funksionojnë për pak kohë, ose për aventura.

Se si duhet të jetë diferenca e moshës, këtë na e tregon vetë natyra. Vajzat piqen më shpejt se djemtë dhe ky është një tregues natyral se djemtë duhet të jenë më të mëdhenj, me qëllim që të përshtaten dhe kenë të njëjtin zhvillim mendor e fizik. Ti mund t'i shkosh kundër natyrës, por është diçka e sforcuar, nga e cila nuk vjen ndonjë e mirë.

Për pyetjen, se si mund të dalësh nga kjo gjendje. Fillimisht duhet të pranosh gabimin tënd për nisjen e kësaj aventure, e pasi ta kesh bërë këtë, do të jetë më e lehtë. Jeta aktive, ku ti të dalësh, të takosh njerëz, ose të merresh me sport, është një mënyrë e mirë për të hequr mendjen, kurse mënyra më e shpejtë, është të njohësh dikë tjetër.

Mbase dhe e ke harruar tani, se kanë kaluar dy muaj...
 
Top