• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

NBA, LeBron James “gjunjëzon” Lakers-at

cent

...Lontano
Në “Staples Center” të Los Angeles zbret “në skenë” shfaqja e LeBron James. Miami mposht Lakers-at 99-90, falë 39 pikëve të shënuara nga “i jashtëzakonshmi” James, i cili në sulm shënon nga çdo lloj pozicioni.

6qg0hc.jpg

Miami Heat ndërton bazat e fitores gjatë periodës së 3-të, kur LeBron dhe Wade shpërthejnë me gjuajtjet e tyre dhe çojnë Miami-n në +8 pikë në fund të saj.

E kotë për Lakers-at performanca e zakonshme e Bryant, i cili edhe pse luajti mirë, nuk shënoi më shumë se 22 pikë.

Clippers-at vazhdojnë formën e tyre të mirë, edhe jashtë fushe, duke mposhtur Minnesota-n 99-70, edhe pse në mungesë të Chris Paul.

Ndeshja e yjeve “ALL-STAR”, ja përzgjedhjet

Në fund të votimit masiv të popullit dashamirës të basketbollit amerikan, janë zbuluar edhe formacionet e Lindjes dhe Perëndimit për ndeshjen e ardhshme të “All Star”, e programuar për më 20 shkurt, në Houston.

Më i votuari është Kobe Bryant i Lakers, me 1,59 milionë, duke mposhtur rivalin e tij LeBron James të Miami Heat, me 1,58 milionë vota.

Pas dy fenomenëve janë me radhë Kevin Durant, Melo Anthony dhe Dwyane Wade. Dominojnë Lakers, Clippers, Celtics dhe Heat, me nga 2 lojtarë secili.

10 më të votuarve të publikut i shtohen edhe 14 rezerva të votuar nga trajnerët. Publiku i “Toyota Center” ka apeluar ndaj këtyre të fundit, që të përzgjedhin dy “idhujt” e Houston-it, Jeremy Lin dhe James Harden.

Formacioni i Lindjes: Rondo (Boston Celtics), Wade (Miami Heat), Anthony (New York Knicks), James (Miami Heat), Garnett (Boston Celtics).

Formacioni i Perëndimit: Paul (Los Angeles Clippers), Bryant (Los Angeles Lakers), Durant (Oklahoma City Thunder), Griffin (Los Angeles Clippers), Howard (Los Angeles Lakers). /Tch
 
Top