Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

PiNkY

Anëtar i Nderuar
mushmolla.jpg


Mushmolla është një frut shujmë i shëndetshëm për organizmin tuaj. Mushmolla ëështë një produkt me të cilin ne mund të përgatisim marmelatë dhe çaj, e njohësit, e mjekësisë popullore thonë se përmirëson shikimin, forcon mëlçinë dhe veshkat, përmirëson pasqyrën e gjakut si dhe largon dhimbjet nga shpina dhe gjunjët.

Wshtë një frut i cili sugjerohet dhe kundër marramendjeve, diarresë, infeksioneve të gojës e madje edhe kundër impotencës. Mund të përdoret edhe kundër gjakderdhjes nga mishi i dhëmbëve. Po ashtu, nxit punën e gjëndrave të pështymës dhe lukthit, prandaj edhe ju sugjerohet personave të moshuar.

Mushmolla përmban përbërës shërues si taninë, vitamina C, pektinë, acide të mollës dhe limonit. Edhe farat e saj janë shumë të shëndetshme, i vendoni në ujë dhe ky ujë më pas mund të përdoret për shërimin e plagëve.


/albeu.com/
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Paskan shume efekte te shendetshme,pa le jan e te shishme..
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Un ka vite qe si shikoj,jo me ti kerkoj :(
 

princesha

Warrior Princess
V.I.P
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Une i ha shuuuume, jan pak te tharta.... ndoshta jane fruti qe me se shumti pelqej
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Uaaa goja leng kur pashe kte foton.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

le te kan cfare do efekti te mir per shendet se nuk i ha kurr
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Mushmolla dhe efektet e saj të shëndetshme

Nje here i hegra keto pa pjek..si kalamajt moo
Edhe me ngeli ne fyt. Desh vdiqa. Lot nga syte. Ca te rrahura kurrizit po ahe
Gje e keqe kjo.
Madje kishim nje afer shkolles e vraponim gjithe kalamaj kush e kush te asfiksohej me para.
 
Top