Mrekulli kuqezi, Milani përmbys Interin dhe rihap kampionatin

b90a80188d119f33bb8f2e5e7284f91ao2.jpg
Milani ka marrë një fitore të jashtëzakonshme 1-2 në derbin përballë Interit në javën e 24 të Serie A, për të rihapur sërish garën për titullin kampion të këtij sezoni.
Kuqezinjtë arritën të përmbysin rezultatin e pjesës së parë përpallë rivalëve të tyre të përjetshëm, të cilët udhëhiqnin me anë të golit të Perisiç.
Në pjesën e dytë, Milan ishte më kërkues, dhe Interi u përpoq të ruante rezultatin, por gjërat rrodhën ndryshe. Djemtë e Piolit gjetën golin e barazimit me në të 75 me Giroud dhe vetëm 3 minuta më vonë francezi dyfishoi shifrat.
Duhet theksuar dhe forma e mirë e portierit të Milanit, Maignan, i cili shpëtoi portën e tyre nga disa gola të sigurt.
Tashmë Interi vijon të udhëheqë kampionatin me 1 pikë më shumë ndaj Milanit, por ka ende dhe një ndeshje për të luajtur

A2news.com
 
Ndeshjen ua dha Inzagi qe kurre nuk i qellon zevendesimet, se perndryshe deri ne momentin e 1-1 as dhe nje gjysme shansi nuk bete. Edhe ti e di vete brenda teje se dhe po te ishte 5-0 do ishte rezultat real. 😁
 
Vet e keni marr e nuk va kemi dhen ne por ne fakt ju kishit alamet konyigjenti ne loj biles dhe zevendesuesit ishin yje sanchez vidal se ju ankoheni perher mer burr . Pjesa e pare ishte e juaja ndersa e dyta e jona meqe kemi dhe alamet portieri 😊
 
Ore fitorja ishte e merituar edhe pse me nje gjutje e gjysme ne porte.

Te jete mesim per lojtaret e interit qe te mos nenvleresojne kundershtarin dhe nje shuplake per te kuptuar qe nuk jane as Reali e as City. Ne kendej e qujm " te pallum ne mendje" 😁
 
Ore fitorja ishte e merituar edhe pse me nje gjutje e gjysme ne porte.

Te jete mesim per lojtaret e interit qe te mos nenvleresojne kundershtarin dhe nje shuplake per te kuptuar qe nuk jane as Reali e as City. Ne kendej e qujm " te pallum ne mendje" 😁
Ke shkrujt si burrat 😎

Ama nuk esht trajner per interin ai . Dhe kte pranojeni mire qe me nuk shkoni askund ne champions me te 😊
 
Ama nuk esht trajner per interin ai . Dhe kte pranojeni mire qe me nuk shkoni askund ne champions me te 😊

Mua më pëlqen Inzagi.
Kampionatin e fiton Inter.
Champions ka kaq vjet që nuk e fiton M. City me Guardiola, jo më Inter apo ekipet Italiane me këdo që të marin për tranjer, ka rradhë aty.

M. City, Real, Psg, Liverpul, Bayern, mbeten favorite edhe për vitet e ardhshme.
 
Mua më pëlqen Inzagi.
Kampionatin e fiton Inter.
Champions ka kaq vjet që nuk e fiton M. City me Guardiola, jo më Inter apo ekipet Italiane me këdo që të marin për tranjer, ka rradhë aty.

M. City, Real, Psg, Liverpul, Bayern, mbeten favorite edhe për vitet e ardhshme.
Sma do mendja . Esht dhe napoli konkurrent

Po asihet se ka fitu city e kisha qejf ta fitoje 😊
 
Top