MotoGP, Stoner replikon me Rossi-n

cent

...Lontano
Nuk ka heshtur, por brenda pak kohe ka ardhur kundërpërgjigja e Casey Stoner, ndaj fjalëve helmuese të Valentino Rossi-t, i cili kishte nënvizuar faktin që australiani e urrente, për shkak se humbi përplasjen e ashpër në Laguna Seca, në 2008.
2diiys3.jpg
Nga shtëpia e tij, ish-piloti i Honda-s ka lëshuar një mesazh përmes Tëitter-it kundrejt rivalit të tij. “Mendoj se tani që unë jam tërhequr, Valentino ndihet me më shumë kurajo”, ka shkruar dy herë kampioni i MotoGP.

Ndërkaq, duke përkthyer mesazhin e Stoner, imagjinohet edhe mendimi i vërtetë i Casey-t: tashmë që nuk jam më një rival i tij, Rossi ka të drejtë të thotë disa gjëra më tepër, pasi e di që nuk mund t’i përgjigjem në pistë.

Asgjë e re në realitet, duke parë që të dy kanë mosmarrëveshje, jo vetëm gjeografikisht, por edhe sa i përket karakterit dhe stilit të pilotimit. ثshtë pikërisht ky i fundit, një mëkat i vërtetë, që tërheqja e parakohshme e Stoner ka privuar të apasionuarit e një dueli, i cili do të kishte dhuruar ende shumë emocione dhe polemika./Tch
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top