MotoGP, dominim spanjoll në Japoni

cent

...Lontano
Gara për cmimin e madh të Japonisë në botërorin e MotoGP-së është dominuar totalisht nga pilotët spanjollë.
e87lo9.jpg
Në podium u këndua tre herë himni iberik pasi rënditja e garës nxorri në vend të parë Pedrosën me Honda, ndjekur nga Lorenzo me Yamaha dhe Bautista po me Honda.

Pavarësisht vendit të dytë, Lorenzo me Yamaha vazhdon të kryesojë në renditjen e përgjithshme për pilotë. Spanjolli ndodhet në kuotën e 310 pikëve duke lënë pas Pedrosën me 282 pikë.

Ndërkohë, Valentino Rosi dhe Ducati i tij janë renditur në vendin e shtatë.

MotoGP rikthehet me garën për cmimin e madh të Malajzisë javën e ardhshme më 21 tetor,./tch
 
Top