motivi pjesa e par

Hope

◕‿◕
"Martesa eshte nje mut qe heret ose vone e hane te gjithe", ky eshte perkufizimi i duhur! Ka argumenta kunder, ka argumenta pro. Mendimi im eshte qe njeriu duhet te martohet, te krijoje familje. Nuk shtyhet jeta vetem fillikat, duhet te zihesh a te gezohesh me dike, nese je i zgjuar do kesh jete te lumtur e te plotesuar, nese je zevzek e grrices jeten do ta kesh "ferr". Njeriu e nderton vete lumturine e vet, hallet e problemet nuk mbarojne kurre, por ti duhet te behesh me i madh se problemet e tua!
Interesant si ne radhitje vure me pare zenjen e pastaj gezimin :p
I martuar je ti?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ej
Mleni rehat se mkap turpi me kto temat e vjetrra ??????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ej
Mleni rehat se mkap turpi me kto temat e vjetrra ??????

A ma bone follow prap ? Se spo di a me flejt ma pak a ma shume tash :p
 

Hope

◕‿◕
Une nuk jam i martuar, e kam ne planet afatmesme, por nuk kam frike nga martesa dhe pergjegjesite qe sjell ajo! Thjesht nuk ju kuptoj ju femrave!!
Po shyqyr qe doli nje mashkull i vendosur! Me pelqeve si fole! Vure te keqen perpara me mendimin qe nqs ja del zenjeve dhe tiganeve mbas kokes pjesa tjeter do jete mjalt e qumesht :p!

Tani pertej shakase se kuptoj kete fryme te nje kategorie njerzish qe duan ti mbushin mendje atyre qe jane kundra martesen qe gabojne?! Nqs ty te duket rruga e duhur dhe zgjedhja e duhur, gezohem per ty. Por pse humb energji ti mbushesh mendjen tjetrit? Fundja nje pale kepuce sna pershtatet te 2-ve njesoj...secili ka nje vizion, nje plan, nje deshire dhe nje VENDIM....
Sduhet te martohemi te gjithe...
 

Ber

Antarë i Respektuar
Po shyqyr qe doli nje mashkull i vendosur! Me pelqeve si fole! Vure te keqen perpara me mendimin qe nqs ja del zenjeve dhe tiganeve mbas kokes pjesa tjeter do jete mjalt e qumesht :p!

Tani pertej shakase se kuptoj kete fryme te nje kategorie njerzish qe duan ti mbushin mendje atyre qe jane kundra martesen qe gabojne?! Nqs ty te duket rruga e duhur dhe zgjedhja e duhur, gezohem per ty. Por pse humb energji ti mbushesh mendjen tjetrit? Fundja nje pale kepuce sna pershtatet te 2-ve njesoj...secili ka nje vizion, nje plan, nje deshire dhe nje VENDIM....
Sduhet te martohemi te gjithe...
As qe me shkon ne mendje t'i mbush mendjen njeriu per kete pune...secili e di vete se cfare ben me jeten e tij! Une nuk kam ndermend te "qaj" neper forume gjithe jeten???
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Mos ju friksoni marteses.
|Por nese nuk deshironi te martohi me sponatanitetin e deshires dhe vullnetit tuaj,mos e veni ujin ne zjarr.
Vetem martesa qe nuk behet me detyrim moshor apo madhor,apo detyrimor. :p
 

Hope

◕‿◕
Mos ju friksoni marteses.
|Por nese nuk deshironi te martohi me sponatanitetin e deshires dhe vullnetit tuaj,mos e veni ujin ne zjarr.
Vetem martesa qe nuk behet me detyrim moshor apo madhor,apo detyrimor. :p
Shyqyr qe me kupton ti, se baba do me detyronte te martohesha :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mos ju friksoni marteses.
|Por nese nuk deshironi te martohi me sponatanitetin e deshires dhe vullnetit tuaj,mos e veni ujin ne zjarr.
Vetem martesa qe nuk behet me detyrim moshor apo madhor,apo detyrimor. :p

Kujt po i fole oj grue? Gjynah me harxhu energji na ktu :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
osht i rrept ai,po ka kjamet ket punen e tradites. :p
ama qe kur u martum bashke disi osht zbute. ahhahahahahahaha

Jo moj pse me t'detyru une ty, larg qofte, nga doli kjo fjali ? :p

U lendova
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Ahhh c`jeni ba i dore sherxhish,s`ju pelqen me ua ba kush 8:2,dhe dilni e beni tellall s`dum te martohemi. :p
po ju me kete eogizem te tmerrshem per veten tuaj,su merr kush. :(
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Martesa eshte ilaq po edhe helm nese sdin me e perdore
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
E kete e the? E nxore qe e nxore zhgenjimin qe te ngela ne dere :(
ti je zemra e masss,kur te martohesh ti,do e le dhe une babin e te vi me ty,te jetoj cik si pashaaa,te me mbaj vajza e dhendri. :p
 

Ber

Antarë i Respektuar
Une besoj fjalet e sinqerta :p
Te bej nje pyetje ty "shpresa"?! Nga erdhe ti ne kete bote qe po e shijon e gezon sot? Nga martesa e prinderve te tu! Une kisha degjuar per organizata pro barazise gjinore, per me shume te drejta ndaj gjinise femerore, por kurre per nje "levizje" kunder marteses! Ne Shqiperi ndodhin çudira...????
 
Top