motivi pjesa e par

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
sa te martuar jan vra dhe jan pre sepse burri/gruja trradhtonte ne facebook?
per ca te martohemi me lan fmit rrugve ?

Ky grup eshte krijuar KUNDER dasmave.
Jemi kunder dasmave te organizuara nga prindrrit, komshit, hallat, tezet apo shoqet.
Jemi kunder tgjith malokve dhe katunarve qe martohen qe minoren: burri minimum 20 vjec dhe nusja 15 vjecare.
Don me bo kalamoj ? boj kur te msosh me la breket e tuja jo mo te burrit.
Ne nuk kuptojm pse njerzit martohen kur me pas VUAJN. Pse duhet te martoheni kur nuk ndiheni si PRINCESHA?
Pse duhet te pranoni kercenimet e familjes ku ju thot : "MARTOHU SE NE DUM KSHU, SEPSE NE E DIM CA ESHTE ME E MIRA PER TY!"
Martesa eshte zgjidhje jete, eshte vendimi jot me i rendesishem ne jet, dhe ti pranon qe te KOMANDOJN?
Ca vlere ka lidhja me nje person qe e njef vetem ne shtrrat, ca vlere do ket kjo kur nje dit ti te kesh femije?
Ca do i msoj ai ?...kamasutrren ?
Sa raste kan ndodhur deri sot qe njeri prej prindrrit ABUZONTE te fmija vet ?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
ESHTE KJO E ARDHMJA JOTE QE TI PO KERKON ?
Ca rendesie ka nje martes: ESHTE VETEM NJE FLET E FIRMOSME PERPARA SHTETIT.
Lidhja mes dy personash duhet te jet ndjenj, ndjenj e fort e dashur nga te dya anet.
Martesa eshte celebrim i dashuris dhe jo u martove ti tani dhe do bosh si tme doj bytha mu!
Jemi kunder atyre burrave qe sa martohen fillojn te komandoj sikur me qen HERKULI : ske me dal me shoqet, ku po iken dhe pse, pse e pe ashtu, pse te con sms, HEC MBO BUKEN GATI.
Ne nje raport duhet te ket RREGULLA DHE RESPEKT jo ligje.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Dhe jemi kunder ca meshkujve shqiptar qe thon : "un e du te virgjer". Mos e don gjo dhe te lyme me cokollat?
Shtojm dhe nje koment te fundit: nuk quhen burra ato qe vejn dor te femra, nuk quhen burra ato qe lejojn qe femra te bej pushtet,
nuk jan burra ato qe e lejn shtatzane dhe per vete ikin brredhin nat dhe dit, nuk jan burra ato qe thon : "nuk punoj un se bo vap",
nuk jan burra ato qe te thon :"te dua" vetem saher qe gabojn, nuk jan burra ato qe te lejn ne shpi dhe per vete dalin bredhin tu percjell femra ne makin.

ps2 : per ju meshkujt....nese don te martohesh .... ke GUXIM tja lesh BMW tate te porsa bler grus qe kjo te boj praktik per patenten ?
jo.....ateher ? hghagaggaagag MARTOHU ME BMW ... ce don femren hahahahahah
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Sduam te martohemi sduam te martohemi
te hapen kutite te hapen kutite LOL
 
  • Haha
Reactions: VIP

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
ahahahahhahhahahhahhhahahahha ah ti e ke ne terezi :p
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Dhe jemi kunder ca meshkujve shqiptar qe thon : "un e du te virgjer". Mos e don gjo dhe te lyme me cokollat?
Më kujtove diçka ??
Pa ofendime gjinia e fortë se nuk gjeneralizoj ?

Kështu pra.
“Meshkujt janë qenie e çuditshme. E duan të virgjër, po që din të bëjë seks si lavire”
?

p.s. ?‍♀️
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Më kujtove diçka ??
Pa ofendime gjinia e fortë se nuk gjeneralizoj ?

Kështu pra.
“Meshkujt janë qenie e çuditshme. E duan të virgjër, po që din të bëjë seks si lavire”
?

p.s. ?‍♀️

Pjesa e seksit pastaj eshte shum personale sepse secili ka shijet e veta ne ate aspekt.
Ka kush do te dominoj dhe kush do te dominohet, kush luan dhe lejon te dominohet por qe ti jep vet limitet para se partneri te egzagjeroj dhe tja kercasi mu nlule tballit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
JA pra shikues te nderuar, keni nderin ti shihni eskpertet e lemive te ndryshme. Ju lutem kamera, fokusoni tek komentet e fundit

Publiku:
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
JA pra shikues te nderuar, keni nderin ti shihni eskpertet e lemive te ndryshme. Ju lutem kamera, fokusoni tek komentet e fundit

Publiku:
Do te heq follow dhe do shkoj te qaj ne nje cep te erret te banjos ?????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
  • Haha
Reactions: VIP

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Ani, a ma bon prap follow pasi te shfryhesh :p
Nuk kisha ndermend por me binde me ate emoji ????????????

Si ndeshkim du nje keng nga ato stil epic se po pres lavatricen e 4 dhe morali eshte posht kembeve lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Tashi keto te martuarit thone : martohu qe te mos ngelesh vetem
Keta te pamartuarit thone : jam me mire vetem
Por do e hame te gjithe ate kokerr misri ?

Me rendesi dikush han, dikush shiqon si hahet misri :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dikush i merr dritherat me rradhe ,e di sa e ben celulitin atyyy nahhhh ta kesh zili ti dhe gjithe ata qe hane miser lol

Une po edhe mish vallah :p pe ndrroj lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
@Nicktjeter kshtu posi ec e merre vesh boten ?
Se di Enderr ,mua vetem trishtimi i gjyshes me vret. Tani ke moshen thote.
Ne vere isha andej dhe u mora me nje liber qe fliste per yjet dhe fillova ti shpjegoja qe toka ka sikur nje mantel qe na mbron nga meteoritet kurse marsi psh se ka dhe aty sdo jetonim dot.
Gjyshja me pa e tha..e di une e di ne karantine ke ndenjur vetem,e shkreta une.
Sipas gjyshes moshen e kisha por skisha mendt ?
 

Endrra

VIP
V.I.P
Se di Enderr ,mua vetem trishtimi i gjyshes me vret. Tani ke moshen thote.
Ne vere isha andej dhe u mora me nje liber qe fliste per yjet dhe fillova ti shpjegoja qe toka ka sikur nje mantel qe na mbron nga meteoritet kurse marsi psh se ka dhe aty sdo jetonim dot.
Gjyshja me pa e tha..e di une e di ne karantine ke ndenjur vetem,e shkreta une.
Sipas gjyshes moshen e kisha por skisha mendt ?
Sipas gjyshes .. kosherja kish mbetur se bletet kishin ik me kohe .??

Martesa eshte ceshtje fati zemer jo mendesh .
Vetem kete kam konstatu ne gjysmen e 80 ?
 

Ber

Antarë i Respektuar
"Martesa eshte nje mut qe heret ose vone e hane te gjithe", ky eshte perkufizimi i duhur! Ka argumenta kunder, ka argumenta pro. Mendimi im eshte qe njeriu duhet te martohet, te krijoje familje. Nuk shtyhet jeta vetem fillikat, duhet te zihesh a te gezohesh me dike, nese je i zgjuar do kesh jete te lumtur e te plotesuar, nese je zevzek e grrices jeten do ta kesh "ferr". Njeriu e nderton vete lumturine e vet, hallet e problemet nuk mbarojne kurre, por ti duhet te behesh me i madh se problemet e tua!
 
Top