‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Miss Franca 2014 Miss, Flora Coquerel është vënë në qendër të sulmeve raciste. 19-vjeçarja brune, 1.82 m e gjatë e cila u zgjodh të shtunën e kaluar më e bukura e Francës, ndodhet në qendër të polemikave në rrjetet sociale për origjinën e saj, pasi babai i saj është francez ndërsa nëna është me origjinë nga Benini, një vend afrikan.

miss-franca-237x320.jpg


Menjëherë pas përzgjedhjet së saj, në Facebook dhe Twitter nisën komentet raciste si “zezake”, vdekje të huajve”, “nuk është e bardhë një që përfaqëson Francën” apo “do të ishte mirë që të shfaqej pak ngjyrë e bardhë në vendit tonë”.

“Jam krenare për origjinën time. Shumë njerëz mund të identifikohen me mua. Unë jam dëshmi e një France multikulturore”- u është përgjigjur këtyre sulmeve bukuroshja franceze.

G.shqip
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Po he se njeriu me ngjyr po udhheq si super fuqi e kta akoma meren me keto budallallaqe.

Sh e bukur dhe me sharm duket vajza.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ata qe ja kan inatin , le t'ja hane kaken kesaj . Kjo eshte miss bota momentalisht . Nuk them qe ska me te bukura ,
por kjo ishte kige fare . E ndoqa dirtekt emisjonin se une perhere TF 1 shikoj dhe kjo e meritonte .
Atu kishte shume edhe kandidate te bardha si bora , por kjo e meritonte se dallohej nga te gjitha nga bukuria qe rezatonte .
Urime dhe ta gezoje kuroren ! Qent le te lehin se ate pune kan !
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Qenka si yllee ...
 

Kila

VIP
V.I.P
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

aman 1.82 e gjattt wee ca superr
se smi ka fal zoti te pakten 15 cm me shumee.....
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Inadqart e rracistat te marrshin t'ligat ty,se ty te paska fal Zoti si Pit :p
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ne fakt te kjo foto mua sme pelqeu shume ,po meqe lexova komentin e Hartini thashe ta shof iher me mire edhe e pashe ne google...prape sme pelqen :p...per sa i perket faktit e zeze e kuqe e bardhe si plas me njeriu bukuria shihet nga tiparet jo nga ngjyra..

mua me pelqen shume miss france 2013 Marine Lorphelin ..ajo esh femra me e bukur ne bote (se kush mka pas genjy qe i ngjaj icik asajt e qe atehere nuk mahem mo ) hahah
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Si çokoladë, francezet nuk paskan shije në ketë drejtim kritik të pa vend :sije:
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ti thuash kesaj goces zezake eshte turp, esmere po! Sa budallenje qe jane njerezit, s'din as te dallojn ngjyren!

Nuk e di si kane qene gocat e tjera por kjo me pelqeka sidomos linjat e fytyres.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ne fakt te kjo foto mua sme pelqeu shume ,po meqe lexova komentin e Hartini thashe ta shof iher me mire edhe e pashe ne google...prape sme pelqen :p...per sa i perket faktit e zeze e kuqe e bardhe si plas me njeriu bukuria shihet nga tiparet jo nga ngjyra..

mua me pelqen shume miss france 2013 Marine Lorphelin ..ajo esh femra me e bukur ne bote (se kush mka pas genjy qe i ngjaj icik asajt e qe atehere nuk mahem mo ) hahah

Edhe Marina eshte e bukur shume , ndoshta edhe me e bukur se kjo , por une thash mes atyre qe konkuruan ate nate , kjo ishte me e bukura .
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ca ti shash ksaj :p Kjo qenka si shpirt kot se paska fituar ...Francezet jan te trash :p :p

Duan te jen bordh te bardha si ato pulat hungareze lool Kaz lezet nje cik negjyr per estetik :p
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Hunda per marshalla :p

Ps: Ajsi nuk te ka kush faj ty qe smerr pjese ne keto miss-et.... Je shume modeste e u le vendin ketyre zezakeve te fitojne :)
 
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ata qe ja kan inatin , le t'ja hane kaken kesaj . Kjo eshte miss bota momentalisht . Nuk them qe ska me te bukura ,
por kjo ishte kige fare . E ndoqa dirtekt emisjonin se une perhere TF 1 shikoj dhe kjo e meritonte .
Atu kishte shume edhe kandidate te bardha si bora , por kjo e meritonte se dallohej nga te gjitha nga bukuria qe rezatonte .
Urime dhe ta gezoje kuroren ! Qent le te lehin se ate pune kan !


Ketu ne forum eshte njera qe ka 3 dekada e pak,dhe ksaj ja merr ne kthese lol
vetem se ajo nuk ekspozohet kollaj,vec me e pa Hartin asht si malumja lol
 
Top