Milani thyen rekordin e derbit të vitit 2001, i shënon 7 gola në transfertë Torinos

inter-milan-1100x620.jpg
Për të mësuar 3 skuadrat që do të ndjekin Interin sezonin e ardhshëm në Champions League nga Serie A duhet të presim të paktën edhe një javë.

Atalanta, Milani dhe Juventusi kanë marrë pikët e plota në ndeshjet e tyre të kësaj mesjave duke bërë që asgjë të mos jetë e sigurt për pozicionin e tyre në renditje.

Milani i Piolit u tregua i pamëshirshëm ndaj Torinos, duke fituar në fushën e kësaj të fundit 0-7. Kuqezinjtë nuk shënonin 6 apo më shumë gola në transfertë që prej majit të vitit 2001, atëherë kur mundën Interin 0-6.

Juventusi mposhti 1-3 Sassuolon, ndërsa Atalanta fitoi 2-0 ndaj Beneventos. Kampionët e shpallur tashmë të Serie A, Interi, fitoi 3-1 ndaj Romës.

A2news.com
 
Top