Milan kalon me lehtësi Salernitanën, merr kryesimin e Serisë A

milan2021-1199x720.jpg
Milan ka hapur javën e 16 të Serisë A me një fitore të pastër dhe të lehtë 2-0, ndaj Salernitanës.
Në San Siro mjaftuan golat e Kessie dhe Saelemaekers, në minutat e 5 dhe 18, për të mbyllur llogaritë.

Edhe pse rastet nuk munguan në pjesën e dytë, rezultati nuk ndryshoi.
Me këtë fitore, kuqezinjtë marrin përkohësisht kreun e Serisë A, me 38 pikë, dy më shumë sesa Napoli që do të luajë në mbrëmje ndaj Atalantës.

A2news.com
 
Top