• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Milan humbet sërish dhe thellon krizën, Giampaolo drejt largimit

Vinjol

Status offline...... KÇK
Pas humbjes në derbi, pritej që Milani i Giampaolos të bënte kthesën në transfertën ndaj Torinos dhe sinjalet ishin mjaft të mira në fund të 45 minutave të para, por pjesa e dytë nxori në pah limitet e kuqezinjve, që dolën të humbur me rezultatin 2-1 nga kjo sfidë.


Përveç Leaos, Giampaolo kishte hedhur nga minuta e parë edhe dy futbollistë të tjerë të afruar këtë verë, si Theo Hernandez dhe Bennacer, ndërsa Milani mori menjëherë kontrollin e lojës dhe filloi të shohë nga kuadrati i Sirigut.

Sfida do të zhbllokohej në minutën e 18’, kur portugezi Leao u ndal me faull në zonë nga De Silvestri, ndërsa arbitri akordoi një 11-metërsh, të cilin e mori përsipër polaku Piatek dhe e çoi në rrjetë, duke mposhtur Sirigun.

Milani vazhdoi të mbajë kontrollin e lojës, duke limituar maksimalisht sulmet e vendasve dhe duke i shkuar pranë golit të dytë, por herë për gabime të Piatek e herë për meritë të Sirigut, pjesa e parë përfundoi vetëm në shifrat 0-1.

Tatëpjeta për Milanin nisi në minutën e 57’, kur në fushë u fut Cristian Ansaldi, i cili filloi të zbresë shpesh nga krahu i majtë dhe të sjellë krosime kërcënuese në zonë, ndërsa shifrat u barazuan vetëm në minitën e 72-të, kur Andrea Belotti gjuajti nga distanca dhe “theu” duart e Donnarummës, duke dërguar topin në rrjetë.

Protesta të shumta të kuqezinjve, që pretenduan një faull në nisje të aksionit, ndërsa “Silent Check”-u i VAR-it la në fuqi golin dhe arbitri Guida ndëshkoi me karton të kuq Pepe Reinën, për protesta të shumta nga pankina.

Vetëm 4 minuta më vonë, Torino shfrytëzoi entuziazmin e golit të parë dhe “black out”-in e Milanit, për të shënuar edhe golin e avantazhit, sërish me kapitenin Belotti, që tentoi dy herë, për të dërguar topin në rrjetë me një roveshiatë me portën e boshatisur.

Kuqezinjtë nuk i mbajnë nervat, ndërsa Giampaolo luan edhe kartën Rebiç dhe Milani hidhet në sulm për të gjetur golin e barazimit, të cilit i shkoi shumë pranë në minutën e dytë shtesë, kur Kessie u shfaq i vetëm me portierin dhe vetëm dy metra larg portës, e dërgoi topin në parkingun e stadiumit.

Tentativën e fundit e bëri Piatek në sekondat e fundit, por goditja e tij nga fare pranë portës ishte e pasaktë, me topin që u përplas në trupin e Sirigut, duke u sfumuar kështu edhe mundësia e fundit e kuqezinjve për të shmangur disfatën.

Torino rikthehet kështu te suksesi, pas dy humbjeve radhazi dhe ngjitet në kuotën e 9 pikëve, ndërsa Milani mbetet në kuotën e 6 pikëve, me 3 humbje e dy fitore në 5 javët e para të kampionatit.

Lëkundet kështu ndjeshëm pankina e Marco Giampaolos, pasi Milani do të presë të dielën në mbrëmje Fiorentinën, një skuadër që po luan mirë dhe ka një entuziazëm të jashtëzakonshëm, ndaj çdo rezultat tjetër përveç fitores ndaj vjollcëve, do të përkthehej në shkarkim për teknikun kuqezi.

1569585226409.png


Top Channel
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
gianpaolo mer suson biglian dhe rodriguez e shporruuuuuuuuuuu
 
Top