“Mijëra vëllezër turq dhe shqiptarë u vranë brutalisht”, Erdogan bën postimin provokativ për Greqinë në Twitter

E**A**

Antarë i Respektuar
“Nuk do ta harrojmë kurrë Masakrën e Tripolicës që ndodhi më 23 shtator 1821”, shkroi presidenti turk Erdogan në Twitter duke provokuar Greqinë mes tensioneve që janë shtuar mes vendeve.

Lideri i Turqisë shkroi se në këtë betejë të veçantë “mijëra vëllezër myslimanë turq dhe shqiptarë, si dhe hebrenj, u vranë brutalisht”.

Postimi i Erdogan vjen pasi ai foli nga foltorja e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së ku akuzoi Greqinë se e ktheu Egjeun në një varrezë refugjatësh”, duke treguar foto të fëmijëve refugjatë të vdekur. /BalkanWeb.com

WhatsApp-Image-2022-09-23-at-17.18.35-768x1008.jpeg
 

WxP

Antarë i Respektuar
Ktu loja, eshte kush eshte ma i forti, kam pershtypjen se dy shtete te natos nese do shkojne luft do sjellin luften e trete botrore. Duke pare si vlon Kina e SHBA, Rusia e Ukrainaa... Jemi nje hap larg...
 

Lauri

Anunnak
Don të përdorë shqiptarët për llogari të veta ..lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jane te tensionuara gjerat,Greket mos me keq,tere leket ju shkojne per arme lufte. :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ujk Erdogani :D
Ore mire e ben nga njera ane!
 

Lauri

Anunnak
Ujk Erdogani :D
Ore mire e ben nga njera ane!
Hahaha sa të gjejë budallenjë shqiptar pse jo.
Ke sa të duash që japin kokën për derrdoganin 🙈🙃
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Hahaha sa të gjejë budallenjë shqiptar pse jo.
Ke sa të duash që japin kokën për derrdoganin 🙈🙃
Vwtem derr nuk eshte ai.
Nuk jap as koke asgje per te, ama patjeter qe eshte shume here me mire se politikanet e tjere. Inatin le tja kemi sa te duam. Ka qene i duhuri per Turqine
 

Lauri

Anunnak
Vwtem derr nuk eshte ai.
Nuk jap as koke asgje per te, ama patjeter qe eshte shume here me mire se politikanet e tjere. Inatin le tja kemi sa te duam. Ka qene i duhuri per Turqine
Derrdogani është më tepër se një derr.
Kjo deklaratë ka një mesazh për grekët, me sakrifica shqiptarësh...mish për top..si gjithmonë në shekuj x llogari të Turqisë.🤷
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Është koha e lidervë karizmatik. Putin, Trump (por e hoqën se janë vend demokratik), Erdogan, Orban, Vucic, Rama, janë lider karizmatik dhe prandaj qëndrojnë kaq gjatë në pushtet. Përdorin edhe tezat nacionaliste për qëllimet e tyre, po Putin e ka tepruar sepse po vret civilë dhe po shkatërron infrastrukturën. Erdogan e shoh më finok sepse pavarësisht deklaratave mat pulsin para se të kalojë në veprime.
 

Lauri

Anunnak
Është koha e lidervë karizmatik. Putin, Trump (por e hoqën se janë vend demokratik), Erdogan, Orban, Vucic, Rama, janë lider karizmatik dhe prandaj qëndrojnë kaq gjatë në pushtet. Përdorin edhe tezat nacionaliste për qëllimet e tyre, po Putin e ka tepruar sepse po vret civilë dhe po shkatërron infrastrukturën. Erdogan e shoh më finok sepse pavarësisht deklaratave mat pulsin para se të kalojë në veprime.
Ndryshe unë i quaj këta figura politike... diktator të kohëve moderne. Dredharak që vendosin ligje dhe i përdorin në favor të jetëgjatësisë në pushtet.
Putin e derrdogani...ndërsa ky i yni përdor propotencën tipike shqiptare. "Atë e di un" 😄
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Ndryshe unë i quaj këta figura politike... diktator të kohëve moderne. Dredharak që vendosin ligje dhe i përdorin në favor të jetëgjatësisë në pushtet.
Putin e derrdogani...ndërsa ky i yni përdor propotencën tipike shqiptare. "Atë e di un" 😄

Erdogani për Turqit është në rregull. I ka rënë popullariteti për shkak të krizës ekonomike që ka goditur kryesisht sektorin e Turizmit por prapë e duan.

Ky i joni, mbetet e keqja më e vogël.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Greqia përherë ka patur buxhet shumë të lartë për ushtrinë.
Në mos gaboj ka më shumë nëndetëse se Italia.
Kuku e medet per ta,tere leket aty i fusin e populli e dine kete gje.
Por nga se kujtojne se keshtu do mbrohen nga Turku vazhdojne.
Po si jo,as keta vete se dine me c`kan e c`japin per armatime.
E nuk kane buke me ngrene populli i thjeshte.
E tera sherbimet publike si rezultat i buxhetit shtetror qe shkon aty ngelin pas.
 

Lauri

Anunnak
Erdogani për Turqit është në rregull. I ka rënë popullariteti për shkak të krizës ekonomike që ka goditur kryesisht sektorin e Turizmit por prapë e duan.

Ky i joni, mbetet e keqja më e vogël.
Diktatorin të gjithë e duan në aparencë..si xhaxhin tonë për + 40 vjet 🤷
Por mbrenda ka kalbëzim
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ky Lauri ja fut najhere sinqerisht 🤣🤣
Ore e ke pa ti si e ka be Turqine Erdogani keto 20 vitr apo nuk sheh gje. 😊
Erdogani jo vetem ngriti Turqine ekonomikisht,por u tiktheu dhe krenarine duke perodrur elementet historike te tyre.
 

Lauri

Anunnak
Ky Lauri ja fut najhere sinqerisht 🤣🤣
Ore e ke pa ti si e ka be Turqine Erdogani keto 20 vitr apo nuk sheh gje. 😊
Erdogani jo vetem ngriti Turqine ekonomikisht,por u tiktheu dhe krenarine duke perodrur elementet historike te tyre.
Sa e ndjeshme që je në opinionin tim ndaj derrdoganit 😄
Po një kriminel ishte moj xhan...kur kriminelat marrin dhe pushtet, shitën si paqësor, të urtë e të butë. Por kriminel ngelet gjithmonë 🤷
Shiko edhe këtë tonin të thonjëve të palarë të Francës
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Kuku e medet per ta,tere leket aty i fusin e populli e dine kete gje.
Por nga se kujtojne se keshtu do mbrohen nga Turku vazhdojne.
Po si jo,as keta vete se dine me c`kan e c`japin per armatime.
E nuk kane buke me ngrene populli i thjeshte.
E tera sherbimet publike si rezultat i buxhetit shtetror qe shkon aty ngelin pas.

S’ja lidhje të mbrohen nga Turku se nuk e le Franca dhe SHBA Turkun, si nuk kejnë Serbinë
me ndërhy në Kosovë.

Ideja është që ka shumë interesa ekonomike ke tregtia e armëve. Ata të Katarit blenë votat e Francës për botërorin me blerjen e avionëve Francezë. Në Siri matën forcat dhe i shisnin armë të gjitga palëve të përfshira në konflikt. E njëjta gjë po ndodh edhe në Ukrainë. Masin forcat dhe shesin armë në territore asnëanëse.
 

E**A**

Antarë i Respektuar
Diktatorin të gjithë e duan në aparencë..si xhaxhin tonë për + 40 vjet 🤷
Por mbrenda ka kalbëzim

Ashtu i bue që Papa e Janullatos (që akoma na i mban meshat në Greqisht) të jenë super diktatorë 😁
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
S’ja lidhje të mbrohen nga Turku se nuk e le Franca dhe SHBA Turkun, si nuk kejnë Serbinë
me ndërhy në Kosovë.

Ideja është që ka shumë interesa ekonomike ke tregtia e armëve. Ata të Katarit blenë votat e Francës për botërorin me blerjen e avionëve Francezë. Në Siri matën forcat dhe i shisnin armë të gjitga palëve të përfshira në konflikt. E njëjta gjë po ndodh edhe në Ukrainë. Masin forcat dhe shesin armë në territore asnëanëse.
Ore lere diplomacine nga jashte se kjo qe thua ti qendron.
Sa per keta Turku i sulmon brenda 24 orve,sepse sua ka friken fare.
Pikerisht Be eshte mbuloja e ketyre.
Por gjithesesi keta jane nje peshk i peshkuar lehte per armet dhe tregtin e teknollogjise se armeve, pikerisht nga kjo teze,qe ne duhet te jemi te forte per cdo te papritur nga turku.
 

Lauri

Anunnak
Ashtu i bue që Papa e Janullatos (që akoma na i mban meshat në Greqisht) të jenë super diktatorë 😁
Vijë vath në vesh shoku ... ndershmeria në pushtet nuk pi ujë 🤷 në politikë apo besim. Njësoj janë.
Shitën në publik si qengj por janë kafshë që të hanë të gjallë.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Sa e ndjeshme që je në opinionin tim ndaj derrdoganit 😄
Po një kriminel ishte moj xhan...kur kriminelat marrin dhe pushtet, shitën si paqësor, të urtë e të butë. Por kriminel ngelet gjithmonë 🤷
Shiko edhe këtë tonin të thonjëve të palarë të Francës
Haha.
Serio mua s'me intereson por me habit qendrimi yt 😁
Nejse, ti ke mendimin tend une timin 😁
 
Top