Meso te duash trupin tend!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Disa prej vajzave shifen ne pasqyr dhe shofin cfare eshte mire, dis shofin vetem ca eshte keq.
Meso te te pelqejne kembet dhe e pasmja jote.
Dhe nqs mendon qe e pasmja jote eshte sh e madhe ose shume e vogel, ose qe kembet i ke shume te trasha mund te mesosh ti duash. Shume njerezve keto gjera i duken feminine dhe sexy. Ato te bejne te
dukesh e forte dhe ne te njejten kohe feminine. Dhe viceversa , vajzat me kembe te holla mos harrojna qe cfare atyre personalisht i duket e holle te tjereve mund ti duket e bukur. Po ashtu kembet e holla duken me te gjata dhe tregojne per mrekulli me jeans konike ose me funde te gjat dhe te ngushta.

Meso te duash gjoksin tend.
Mbase je e zhgenjuher nga madhesia gjoksit tend. Mendohu mire! Sepse Vajzat me gjoks te vogel nuk duhet te humbin kohe duke menduar per nje me te madh. Mund te veshin cdo lloj bluze pa sutien dhe sduhet te behen merak kur vrapojne:p.
As vajzat me gjoksin e madhe skan pse te kerkojne difekte aty ku ska. Dihet qe ky lloj gjoksi terheq vemendje cdohere.

Meso te duash hunden tende
Edhe nqs e ke te madhe, te vogel, te shesht apo jo, duhet te te pelqej hunda jote. Nje hunde e vecante mund te japi personalitet nje vajze. Hunda eshte nje pjes sh e rendesishme e fytyres, dhe pa te fytyra do dukej bosh! Vetem mendoni sikur mos kishim hunde...si do tregonim?

Meso te duash gjatesine tende
spacer.gif
Secili prej nesh ritet ne nje ritem te ndryshem, disa me shume e disa me pak. Nqs je e gjate, mos hec e perkulur vetem per tu dukur me e shkurter! Ri e drejte dhe me shpatullat te drejta.Nqs je me e shkurter, mos u bej shume merak...se jo te gjitha jemi te gjata. Ktheje gjatesine tende ne avantazh ne ashu menyre qe te te njofin njerzit per kete gje.


Meso te duash permasat e tua
spacer.gif
Mos u transformo ne nje nga ato vajzat e cmendura mbas peshes tyre. Meso te vlersosh permasat e tua. Mbase do te heqesh disa kg+...Por perpara se ta besh kerko disa foto me Nicole Richie dhe Lindsay Lohan. Para se te mbanin djete ato tregonin te shendetcme dhe shume aktive. Mbas kesaj ato tregojne te dobsuara dhe pa pike vitaliteti.

Nqs jeni shume te dobta , hidhini nje sy Kate Moss qe te merni cik kurajo. Me te verte, mbase skeni sh "forma" por dhe kjo gje ka avantazhet e veta. Mund te vishni cdo gje, e sbeni merak qe ska numrin tuaj e dyqan...ose qe sdo ju nxeri.
Meso te duash ate gjen qe te diferencion nga te tjerat
Secila prej nesh ka karakteristika te ndryshme, se ka floket se ka syte, buzet ose cdo gje tjeter. Meso te nxjeresh ne pamje cfare ke ndryshe...Meso te vlersosh cfare je!

Meso te te pelqej trupi jot komplet!

Mbase mendon qe jeta jota do ishte me e leht nqs do tregoje mire! Je e sigurt qe dhe ti stregon mire? Ose qe smund te besh asgje per te treguar mire? Por ketu varet vetem nga ty se sa besim ke tek vetja. Sepse aq kohe sa ti ndihesh e bukur dhe te tjeret do te shofin ashu!


Te gjitha kemi difekte, ska njeri perfekt, por me pak zgjuarsi mund te fshejme difektet e te evidencjojme piket tona forte....

Pra rini pak e mendoni ca ju pelqen e ca sju pelqen tek vetja dhe PSE...

Aq kohe qe je ne harmoni me ty dhe me pamjen tende, dhe ke besim ne vetvete dhe gjerat do vene me mire...sepse e shef ndryshe jeten nje femer e fort se sa njera qe i qan hallin vetes per si tregon!


MESONI TE DUANI GJITHCKA ESHTE E JUAJA!
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Une adhuroj trupin tim plot imperfeksione: duke filuar nga gjatesia dhe duke mbarruar me depilimin gjithmone pas dushi:qaj:pastaj prape dush...
Edhe keto format e mbushura kaq stonuese ne nje shishe peniciline se si me duken, si kavanoz nga ata te vegjelit ku fusin turshite:(
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mesoni qe tek bisha te shihni te bukuren lol

Tentative e guximshme megjithate :D
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Te gjitha ato te lartpermendurat i dua ne trupin tim ,por ka raste kur ndryshoj mendim here pas here per disa prej tyre :)dhe serisht nga fillimi,pra i dua pastaj nuk i dua e keshtu me radhe :)
 

xhesika

Antarë i ri
Titulli: Meso te duash trupin tend!

Po kjo eshte e vertet qe duhet ta duam dhe pranojme trupin ton ashtu si jemi ashtu na ka krijuar zoti me te mira e te keqija bashke apo jo.
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Meso te duash trupin tend!

nuk vuaj nga kto gjera shyqyr jam perfekt sic jam dhe kam ven pak bark po se vras trunin se barku eshte lluks
 

Gjermoni

Antar Internacional
Titulli: Meso te duash trupin tend!

105 kile jam po permirsohem pak me palester tbohem 120 edhe te haq pak ket barkun qe mka dal kohet e fundit nga birrat.
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Titulli: Meso te duash trupin tend!

Jam e kenaqur kshu si jam, skam komplekse per momentin, perkundrazi... shpresoj te vazhdoj keshtu :D
 

zhandark

Anëtar i ri
Titulli: Meso te duash trupin tend!

per peshe dhe rregullsine e trupit jam ne rregull jam 1 67 e gjate dhe 52 kg kaq kam qene gjithmone dhe kaq dua te jem ,,sa per gjerat qe sme pelqejne e vetmja gje jane floket ,me bezdisin ,,rrine shume kot dhe fryhen si lesh ,,po hajt mo se njeriu mesohet pak nga pak me veten e vet ,,sa me shume kalon koha aq me shume sma ndjen ,,tani ca ti bej une i kam se i kam keq ,do ti pranoj keshtu si i kam dhe pik ..nga e keqja kuptohet !!!!!
 

Aisha

Anëtar i ri
Titulli: Meso te duash trupin tend!

Jane te verteta te gjitha ato qe jane shkruar siper ,po une qe jam e rrethuar mes pasqyrave sa here qe kaloj e shoh veten ,obobobobo them me veten ,kur do ta filloj dieten ,jane gati 10 kile qe dua te dobesohem ,e kto kohet e fundit ,po fryhem si palone ,.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Meso te duash trupin tend!

Lufte e forte eshte kjo,pasi njeriu e ka si synim qe gjerat e te tjereve ti duken me terheqese se gjerat e tij..keshtu ndodh dhe me trupin,zakonisht gjithmone behet krahasim ne nje trup tjeter qe e sheh dhe te pelqen..Zakonisht kjo ndodh tek femrat pasi edhe tip jemi pak me xheloze ose ziliqare ndaj njera-tjetres...Me pelqen personat qe duan trupin e tyre tregojne nje respekt per vetveten edhe pse sot ska vend me zilia per tjeret pasi ka dal ne mode operacionet plastike...
 
Top